Neler Yeni

İŞLEMCİ KULLANIMI %30U GEÇMİYOR

S Emirhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Türkyılmaz
İyi akşamlar forumdaşlar. Benim şöyle bir problemim var herhangi bir oyun açınca işlemci kullanımı yüzde otuzu geçmiyor bundan dolayı işlemci 0.78ghz de çalışıyor bu da oyunlarda kasmalara sebep oluyor. Format attım driver güncelledim güç ayarlarını yaptım windowsu 10dan 11e bile geçirdim bios resledim bios güncelledim ama bir türlü çözemedim. Chrome da falan gezerken de zaten kasıyor pc 0.78de çalıştığı için ama bunu gözardı ediyorum lakin oyunlarda kasması büyük sıkıntı çıkartıyor. acaba işlemcimde ya da anakartta bir problem mi var. Bu arada sıcaklık değerleri de normal. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İŞLEMCİ=İ5 11400F
ANAKART=MSI H510M-A PRO

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Ömer
Bendede işlemci kullanmı genel olarak %30-40 civarında geziyor ama kasmıyor

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
İyi akşamlar forumdaşlar. Benim şöyle bir problemim var herhangi bir oyun açınca işlemci kullanımı yüzde otuzu geçmiyor bundan dolayı işlemci 0.78ghz de çalışıyor bu da oyunlarda kasmalara sebep oluyor. Format attım driver güncelledim güç ayarlarını yaptım windowsu 10dan 11e bile geçirdim bios resledim bios güncelledim ama bir türlü çözemedim. Chrome da falan gezerken de zaten kasıyor pc 0.78de çalıştığı için ama bunu gözardı ediyorum lakin oyunlarda kasması büyük sıkıntı çıkartıyor. acaba işlemcimde ya da anakartta bir problem mi var. Bu arada sıcaklık değerleri de normal. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İŞLEMCİ=İ5 11400F
ANAKART=MSI H510M-A PRO
Hdd mi kullanıyorsunuz ve depolamanızın marka/modeli nedir?

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
Samsung 970 evo plus 500gb
Yani depolamadan kaynaklı bir sıkıntı olacağınıda sanmıyorum, işlemcinin zaten sonuna kadar kullanılmasına gerek yoktur. Otomatik olarak yeteri kadar kullanılır. Fakat kasmalar falan saçma. Ramden olabileceğini düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung 970 evo plus 500gb
Birde bundan başka bir driver takılı mı?

S Emirhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Türkyılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani depolamadan kaynaklı bir sıkıntı olacağınıda sanmıyorum, işlemcinin zaten sonuna kadar kullanılmasına gerek yoktur. Otomatik olarak yeteri kadar kullanılır. Fakat kasmalar falan saçma. Ramden olabileceğini düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bundan başka bir driver takılı mı?
Hayır. Ramdan kaynaklı nasıl bir sıkıntı olabilir. Dual channel çalışıyor ramler kontrol ettim

Top Bottom