Neler Yeni

Yardım ❔işlemci önerisi? amd vs intel. deep learning tarzı işler için..

setxkbmap

80+
Merhabalar. görsel işleme, derin öğrenme, anlık görsel renderlama ( maskeleme ) gibi işler için bir masaüstü sistem toplayacağım işlemci seçiminde AMD mi İntel mi tercih etsem kararsız kaldım. sanallaştırma ve kod derleme açısından da hangi markanın teknolojisini tavsiye edersiniz? intel tarafında işlemcinin bu tarz işlere karşı sunduğu destekler mevcut. amd tarafı daha çok gaming tarzı geliyor bilemedim.

i5-13500 var aklımda, iş görür gibi duruyor çekirdek ve desteklediği şeyler açısından. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Merhabalar. görsel işleme, derin öğrenme, anlık görsel renderlama ( maskeleme ) gibi işler için bir sistem toplayacağım işlemci seçiminde AMD mi İntel mi tercih etsem kararsız kaldım. sanallaştırma ve kod derleme açısından da hangi markanın teknolojisini tavsiye edersiniz? intel tarafında işlemcinin bu tarz işlere karşı sunduğu destekler mevcut. amd tarafı daha çok gaming tarzı geliyor bilemedim.

i5-13500 var aklımda, iş görür gibi duruyor çekirdek ve desteklediği şeyler açısından. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
bütçe nedir?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhabalar. görsel işleme, derin öğrenme, anlık görsel renderlama ( maskeleme ) gibi işler için bir sistem toplayacağım işlemci seçiminde AMD mi İntel mi tercih etsem kararsız kaldım. sanallaştırma ve kod derleme açısından da hangi markanın teknolojisini tavsiye edersiniz? intel tarafında işlemcinin bu tarz işlere karşı sunduğu destekler mevcut. amd tarafı daha çok gaming tarzı geliyor bilemedim.

Ryzen 7x40HS kodlu işlemcilerde görüntü işleme destekli yapay zeka entegre olarak mevcut, intelde bu mevzu yok diye biliyorum yada 14. nesilde geldi ama 13. nesilde yok onu iyi biliyorum.

Performans olara 7640HS ile 13500H denktirler diyebiliriz, 7840HS ilede 13700H. Yine seçim size kalmış tabii ama bütçenize görede en iyisine bakabiliriz bazen intel olunca daha düşük donanım AMD nin iyisi ile aynı fiyata denk gelebiliyor.

shahbaztr

80+
11600kf ve z590 anakart var elimde istersen satabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

pardon laptop arıyormuşsun

setxkbmap

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, laptop aramıyorum kasa toplayacağım. işlemci seçiminden başlıyorum

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,971
İsim
İsim İSİMOĞLU
R5 7500F mükemmel bir işlemci, her yönden tavsiye edebilirim.

aligoren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ali gören
Instagram
Aligoren41
Gigabyte b450 sh2 anakart kullaniyorum buna uyarmi. Şuan ryzen 5 3600 kullaniyom

M_Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Mustafa Eren
Bütçe nedir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynamıcaksınız anladığım kadarıyla yalnızca iş için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR