Neler Yeni

İşlemci pinlerini yamulttum

SweatCrms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Furkan Şahin
Arkadaşlar merhaba. Termal macun değiştirirken işlemci elimden düştü ve işlemci pinlerinden 1 tanesi kırıldı. Yamulan 2 3 tanesini kendim düzelttim şuan PC calisiyor fakat ekran gelmiyor çözümü nedir
Veya islemciyi yaptirma şansım varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci modeli R5 1600 af

En İyi Cevap
7
İşlemciyi yaptırman çok zor çok ince işçilik gerekiyor ayrıca kırık pin elinde yoksa zaten yapılmaz. Hep diyorum bu tür işleri yapmadan önce dikkatli olun heyecanlı davranmayın diye. Geçmiş olsun işlemci çöp olmuş 🥺

Atyxah

80+ Silver
Allah rahmet eylesin kardeşim arkasından bir fatiha oku

SweatCrms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Furkan Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciyi yaptırman çok zor çok ince işçilik gerekiyor ayrıca kırık pin elinde yoksa zaten yapılmaz. Hep diyorum bu tür işleri yapmadan önce dikkatli olun heyecanlı davranmayın diye. Geçmiş olsun işlemci çöp olmuş 🥺
Allah rahmet eylesin kardeşim arkasından bir fatiha oku
Madem öyle yapicak bişey yok. Yeni işlemci önerebilir misiniz bu modele yakın 580 ekran kartı kullanıyorum

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tamiri olur geçmiş olsun diyenlere bakma sen bilmiyor konuşuyorlar. Hatta bazı pinler yedeklidir kırılsa da bir şey olmaz. Bu işi yapan yerler var git yaptır. Sıkıntı olmaz

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,593
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Arkadaşlar merhaba. Termal macun değiştirirken işlemci elimden düştü ve işlemci pinlerinden 1 tanesi kırıldı. Yamulan 2 3 tanesini kendim düzelttim şuan PC calisiyor fakat ekran gelmiyor çözümü nedir

geçmiş olsun hocam ben yeni işlemci olarak 3600 öneririm anakartın uyumlu ise

Tamiri olur geçmiş olsun diyenlere bakma sen bilmiyor konuşuyorlar. Hatta bazı pinler yedeklidir kırılsa da bir şey olmaz. Bu işi yapan yerler var git yaptır. Sıkıntı olmaz
Dediğin doğru benim bilgisayarcım 2700x tamir emişti söyledi ama 900 tl civarı bir para alıyorlar ve eskisi gibi olmama şansı var ara ara sorun çıkarta biliyor

SweatCrms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Furkan Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
geçmiş olsun hocam ben yeni işlemci olarak 3600 öneririm anakartın uyumlu ise

Dediğin doğru benim bilgisayarcım 2700x tamir emişti söyledi ama 900 TL civarı bir para alıyorlar ve eskisi gibi olmama şansı var ara ara sorun çıkarta biliyor
Bir sorarım etrafımdaki bilgisayarcilara. Maliyeti çok olmazsa yaptırırım. Çokta fazla para vermeye gerek yok, yenisini almak daha mantıklı. Teşekkür ederim arkadaşlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre

Kardeşim keşke çalıştırmasaydın. Çalıştırdıysan temizledigine saglam olan pinlerin düz olduguna ve iletkenlik yaratıcak ter, ucuz termal macun gibi pinlerde hiç bir şey olmadığına eminsen çözümü var anlatayım.

SweatCrms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Furkan Şahin
Kardeşim keşke çalıştırmasaydın. Çalıştırdıysan temizledigine saglam olan pinlerin düz olduguna ve iletkenlik yaratıcak ter, ucuz termal macun gibi pinlerde hiç bir şey olmadığına eminsen çözümü var anlatayım.
Dinliyorum, yapabileceğim birsey ise yaparim

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Dinliyorum, yapabileceğim birsey ise yaparim
Dostum başıma r3 3100de geldi öncelikle bu işlemden sonra eskisi gibi işlemciyi söküp takmak falan olmuyor. İşlemci de eksik olan bacağın anakartta karşılığını bulup anakarttaki yuvasına iletimi iyi olan platin ,altın türevi bir bacak ayarlıyorsun, normal olan bacaklardan 1mm daha uzun olmalı genleşme için. Pini bacağın geldiği deliğe yerlestiriyorsun işlemciyi üstüne monteliyorsun temiz ve düz bir şekilde yaparsan sağlıklı oluyor çalışıyor. Sürekli sök tak mümkün değil ama termal macun yenilemenede engel değil. Çöp olmasından iyidir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,664
Üyeler
152,716
Son üye
muratketn
Top Bottom