Neler Yeni

İşlemci sıcaklığı 85 dereceyi buluyor

Cerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cerox
Merhaba,

Yeni topladığım sistemdeki işlemci sıcaklığının iyi olup olmadığından emin olamıyorum. Boşta 39-44 derece arasında seyrediyor. Chrome'da yeni bir video açtığımda sıcaklık 60 dereceye çıkıp geri düşebiliyor. Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda ise 85 dereceyi bile görebiliyorum. İşin kötü yanı, stok soğutucu kullanmıyorum; 240 mm sıvı soğutucu kullanıyorum.

İşlemci: Ryzen 7 7800X3D
Sıvı soğutucu: MSI Mag CoreLiquid 240R V2 ARGB 240 mm

Sistemi internet üzerinden bir siteden toplama olarak aldım ve montajı onlar yaptı. Montajlama sırasında bir hata olmuş olabilir mi? Bu sıcaklıklar normal mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
normal hava çok sıcak ve l3 çok fazla

RevaLogon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ahmet Bozkurt
Merhaba,

Yeni topladığım sistemdeki işlemci sıcaklığının iyi olup olmadığından emin olamıyorum. Boşta 39-44 derece arasında seyrediyor. Chrome'da yeni bir video açtığımda sıcaklık 60 dereceye çıkıp geri düşebiliyor. Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda ise 85 dereceyi bile görebiliyorum. İşin kötü yanı, stok soğutucu kullanmıyorum; 240 mm sıvı soğutucu kullanıyorum.

İşlemci: Ryzen 7 7800X3D
Sıvı soğutucu: MSI Mag CoreLiquid 240R V2 ARGB 240 mm

Sistemi internet üzerinden bir siteden toplama olarak aldım ve montajı onlar yaptı. Montajlama sırasında bir hata olmuş olabilir mi? Bu sıcaklıklar normal mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Normal Dostum.

7800x3D anlık fırlamalar yapabiliyor.

Boşta 40-50 derece arasında gezer.

Chrome açtın 60-65 derece arasında dolaşır.

Oyunlarda 60-75 arasında çalışır.

%100 Yükte yaz sıcaklarında 87-88 derecelere kadar çıkar.

Bios ayarlarından pbo - curve optimizer ayarlarını yapmanda fayda var. Tak çalıştır bir işlemci değil kendisi.

Cerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cerox
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klima açıkken, oyunda cpu kullanımı %65 civarı olmasına rağmen de 75-80 civarına çıkabiliyor. O yüzden acaba bir sorun mu var diye düşünmüştüm. Curve optimizer ayarını denemekten korkuyordum biraz ama onu da yapayım teşekkür ederim cevaplar için

eren28tr

80+ Gold
Klima açıkken, oyunda cpu kullanımı %65 civarı olmasına rağmen de 75-80 civarına çıkabiliyor. O yüzden acaba bir sorun mu var diye düşünmüştüm. Curve optimizer ayarını denemekten korkuyordum biraz ama onu da yapayım teşekkür ederim cevaplar için
o soğutucu için normal hocam.

Top Bottom