Neler Yeni

İşlemci sıcaklığım normal mi?

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 modelini stock fan ile kullanıyorum, bi kaç gün önce termal macun çok uzun süredir değişmediği için onu değiştirdim, değiştirmeden önce boştayken 40-55 arası değişiyordu, termal macunu yeniledim ama değerler yine aynı ortalama 45 bazende 55lere kadar çıkıyor. Bu değerler normal mi? Termal macunun değişmesi neden dereceye etki etmedi sizce?

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,931
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 modelini stock fan ile kullanıyorum, bi kaç gün önce termal macun çok uzun süredir değişmediği için onu değiştirdim, değiştirmeden önce boştayken 40-55 arası değişiyordu, termal macunu yeniledim ama değerler yine aynı ortalama 45 bazende 55lere kadar çıkıyor. Bu değerler normal mi? Termal macunun değişmesi neden dereceye etmi etmedi sizce?
hangi macunu kullandınız

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,931
İsim
Mehmet Aslan

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Mx4 güzel bı macun stok fan kullanma keyfine bak ben R5 5600 e deepcool le520 240mm sıvı soğutma aldım islemci boşta 35 dereceyi geçerse sistemi komple yakarım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mx4 güzel bı macun stok fan kullanma keyfine bak ben R5 5600 e deepcool le520 240mm sıvı soğutma aldım islemci boşta 35 dereceyi geçerse sistemi komple yakarım :)
Stok fan en gereksiz fan ucuz yollu kule tipine gecersen farki gorebilirsin

3600 benimde eskiden aklımda olan bir işlemciydi bu işlemcileri hiç stok fanla kullanma yük altında çok ısınır AMD varsa sogutucun olmalı genel kural bu

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yükte kaç derece ?
gta 5 oynarken ortalama 60-65 derece

Stok fan en gereksiz fan ucuz yollu kule tipine gecersen farki gorebilirsin

3600 benimde eskiden aklımda olan bir işlemciydi bu işlemcileri hiç stok fanla kullanma yük altında çok ısınır AMD varsa sogutucun olmalı genel kural bu
haklısın stock fan cidden kullanılmaz ama zaten bi kaç ay sonra sistemi değiştireceğim komple, ama bi kaç gün önce biostan cpu'nun çok ısındığı hakkında bi uyarı geldi o yüzden korkup termal macun yeniledim ve değerlerin normal olup olmadığını kontrol etmek istedim

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Fan tam oturuyorsa yerine güzel bı şekilde normal kullanımda sorun olmaz aşırı aşırı sıcak değil ama eğer uyarı nasıl bir uyarı bilmiyorum da ısınma söz konusu olursa fan değişikliği yap ilerde yeni alacagin sisteme de lazım olacak her türlü ya kule tipi kaliteli yada sıvı soğutma ben kullandığım için söylüyorum baktın aşırı ısınma göstermiyor para da harcayasin yoksa devam et gitsin :)

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan tam oturuyorsa yerine güzel bı şekilde normal kullanımda sorun olmaz aşırı aşırı sıcak değil ama eğer uyarı nasıl bir uyarı bilmiyorum da ısınma söz konusu olursa fan değişikliği yap ilerde yeni alacagin sisteme de lazım olacak her türlü ya kule tipi kaliteli yada sıvı soğutma ben kullandığım için söylüyorum baktın aşırı ısınma göstermiyor para da harcayasin yoksa devam et gitsin :)
yok direkt hazır sistem alıcam, onun içinde de 360mmlik sıvı soğutma var zaten teşekkür ederim tavsiye için

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,931
İsim
Mehmet Aslan
gta 5 oynarken ortalama 60-65 derece

haklısın stock fan cidden kullanılmaz ama zaten bi kaç ay sonra sistemi değiştireceğim komple, ama bi kaç gün önce biostan cpu'nun çok ısındığı hakkında bi uyarı geldi o yüzden korkup termal macun yeniledim ve değerlerin normal olup olmadığını kontrol etmek istedim
Macunu doğru sürdüyseniz değerler normal korkmanıza gerek yok.

sc4rled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
scarled.
Macunu doğru sürdüyseniz değerler normal korkmanıza gerek yok.
biosta 39 derece gösteriyor ama nzxt'nin uygulaması 50'den aşşağı göstermiyor, sanırım programda bi sorun var

Top Bottom