Neler Yeni

İşlemci Soğutucu Öneri

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ahmet
Daha önce foruma güç kaynağı için öneride yardımcı olmaları için konu açmıştım. Önerilen güç kaynağından çok memnunum. O yüzden gene buraya yazacağım. AMD Ryzen 5 5600X işlemcim var. bugün baktım havalarda ısındığı için işlemci 95 derecelerde çalışıyor yük altında. Şuan stock kendi soğutucusu var. 120 ya da 240 mm sessiz çalışan bir hava soğutucu önerebilecek var mı? Öncelik sessiz olması. Sinek vızırtısı gibi fan sesinden acayip rahatsız oluyorum. Bütçe ise 750 TL geçmez ise çok iyi olur. Tabi yanına da tek kullanımlık bir macun önerisi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Anakart:

A520M-S2H​

Soğutucu takacağım kasa da bu linkte var.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Daha önce foruma güç kaynağı için öneride yardımcı olmaları için konu açmıştım. Önerilen güç kaynağından çok memnunum. O yüzden gene buraya yazacağım. AMD Ryzen 5 5600X işlemcim var. bugün baktım havalarda ısındığı için işlemci 95 derecelerde çalışıyor yük altında. Şuan stock kendi soğutucusu var. 120 ya da 240 mm sessiz çalışan bir hava soğutucu önerebilecek var mı? Öncelik sessiz olması. Sinek vızırtısı gibi fan sesinden acayip rahatsız oluyorum. Bütçe ise 750 TL geçmez ise çok iyi olur. Tabi yanına da tek kullanımlık bir macun önerisi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Anakart:

A520M-S2H​

arttırın bunu alın, kesinlikle

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik

Anakart:

A520M-S2H​

aynı işlemci bende de var test etme şansım olmadı ama 240 mm bi sıvı soğutma bende dusunuyorum kule tipini pek sevmıyorum ama voltaj dusurmeyı fln deneyebilirsin

KOMİNİC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
SAMET DEVİR

Anakart:

A520M-S2H​

Kasanın önü full mesh olmadığı için alacağın soğutucunun tam performans verebileceğini düşünmüyorum,soğutucu performans verir ama sıcaklığı istediğin kadar düşüremez bence...

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın önü full mesh olmadığı için alacağın soğutucunun tam performans verebileceğini düşünmüyorum,soğutucu performans verir ama sıcaklığı istediğin kadar düşüremez bence...
Tam performans falan beklentim yok. işlemci 70 derecelere düşsün kafi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı işlemci bende de var test etme şansım olmadı ama 240 mm bi sıvı soğutma bende dusunuyorum kule tipini pek sevmıyorum ama voltaj dusurmeyı fln deneyebilirsin
Voltaj düşürünce performası mı düşüyor tam olarak etkisi nedir?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik
Tam performans falan beklentim yok. işlemci 70 derecelere düşsün kafi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Voltaj düşürünce performası mı düşüyor tam olarak etkisi nedir?
yok kanka performans düşmüyor fabrika çıkışlı oldukları için voltaj gerektiğinden yüksek olabiliyor e halliyle de ısınıyor. sen ayar çekebiliyorsun voltaj konusunda performansını daha iyi hale bile getirebiliyorsun doğru voltaj ayarında bir kaç video bak voltaj düşürme ile ilgili

Top Bottom