Neler Yeni

İşlemci soketinde 1 pin kırık anakart 00 debug veriyor

Jahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Cihan Yılmaz
Arkadaşlar herkese merhaba iyi akşamlar. Elimde asrock z77 extreme 4 anakart var. Anakartımın işlemci soketinde 1 pin kırık. Sistemi sadece işlemci ve ram takılı olarak çalıştırmaya çalışıyorum. Anakartımın kalsın üzerinde hata kodlarını gösteren dijital bir bölge var. Sistemi çalıştırdığımda dijital bölgede 00 hata kodunu alıyorum. Acaba bu 00 kodunu almamın nedeni işlemci soketindeki 1 pinin kırık olması mıdır? Elimdeki işlemci i5 2500k.Sistemi çalıştırdığımda işlemcinin ısındığını da fark ettim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
IMG_20200319_183503.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
emirhan Demirtaş
Büyük ihtimal veri yolu pinidir o yüzden sistem açmıyor olabilir fakat besleme pinlerinden kopsaydı bir sorun olmazdı genelde 1 2 pin kopunca sorunsuz çalışıyorlar ama şansına anakartın başka bir sorunu olabilir.

Jahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Cihan Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kırılması üzerinde işlemci varken mi oldu ?
Dostum bilgisayara bir bahar temizliği yapayım dedim söktüm işlemciyi çıkartınca zayıf bir pinin olduğunu gördüm sanırım fazla voltajdan zayıflamış hafif yamuk duruyordu düzelteyim dedim iğneyi dokundurmamla kafasının kopması bir oldu.

Jahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Cihan Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimal veri yolu pinidir o yüzden sistem açmıyor olabilir fakat besleme pinlerinden kopsaydı bir sorun olmazdı genelde 1 2 pin kopunca sorunsuz çalışıyorlar ama şansına anakartın başka bir sorunu olabilir.
Güç pinlerinden biri kırılmış VCCIO pini.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,795
Üyeler
153,124
Son üye
Keen
Top Bottom