Neler Yeni

İşlemci stok fan yerinden oynuyor, ne yapmalıyım?

peynircik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yigit Günay
merhaba ben işlemci termal macun'unu yeniledikten sonra stok fanını sabitleyemedim böyle kullansam sorun olurmu veya işlemciye anakart'a hasar verirmi şuan kasa yerde yatay bir şekilde duruyor

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Isınma sorunu olur.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
SEYF
merhaba ben işlemci termal macun'unu yeniledikten sonra stok fanını sabitleyemedim böyle kullansam sorun olurmu veya işlemciye anakart'a hasar verirmi şuan kasa yerde yatay bir şekilde duruyor
Kanka anakart slotu zarar görebilir. İşlemci düzgün çalışmayıp ısınabilir. Bana kalırsa onu tekrar düzgün bir şekilde yerleştir. Birinci dikkat etmen gereken yer bana anakart soketleri zarar görebilir

peynircik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yigit Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka anakart slotu zarar görebilir. İşlemci düzgün çalışmayıp ısınabilir. Bana kalırsa onu tekrar düzgün bir şekilde yerleştir. Birinci dikkat etmen gereken yer bana anakart soketleri zarar görebilir
kanka sabitleyemiyorum çivileri sıkıyorum fakat sıkılmıyo sabitleme şeyi yok

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,248
İsim
Hacı
Problem çıkarabilir. İşlemci 100 küsür derecelere kadar ısınıp reset atabilir veya fazla ısı nedeniyle işlemci veya anakarta zarar verebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka sabitleyemiyorum çivileri sıkıyorum fakat sıkılmıyo sabitleme şeyi yok
Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Stok fanım yerine oturmadığı için oyunlarda 85 derece sabit oynuyordum. Hatta 100 derece olup kapanmıştı PC. Şimdi 70'i zar zor geçiyor kesinlikle oturtmanı tavsiye ederim.

peynircik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yigit Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Problem çıkarabilir. İşlemci 100 küsür derecelere kadar ısınıp reset atabilir veya fazla ısı nedeniyle işlemci veya anakarta zarar verebilir.

Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?
amd ryzen 5 3600

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,248
İsim
Hacı

peynircik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yigit Günay
Arka plaka mı yok ?
var ama kasanın altına gitti herhalde

Stok fanım yerine oturmadığı için oyunlarda 85 derece sabit oynuyordum. Hatta 100 derece olup kapanmıştı PC. Şimdi 70'i zar zor geçiyor kesinlikle oturtmanı tavsiye ederim.
dostum peki oturtmassam diger bileşenlere zarar verebilir mi kasa suan sabit yerde yanlamasına duruyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
murat mestan
İlgilendiği Kategoriler
dlss fsr r6s
Instagram
muratmstn
işlemcin klipsli ise çıkar bi kontrol.et dişleri yerindemi diye olmadı yeni harici bi soğutucu al

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
var ama kasanın altına gitti herhalde

dostum peki oturtmassam diger bileşenlere zarar verebilir mi kasa suan sabit yerde yanlamasına duruyor?
Kanka ben 1 ay boyunca tam oturtmadan kullandım bir şey olmadı. Allahtan farkettim ama 1 aylık bi sürede zararı olmadı yani. İşlemciyi dehşet ısıttı sadece.

Top Bottom