Neler Yeni

İşlemci Yere Düşürdüm Ama Bilgisayar Çalışıyor kullanıyorum Bi Sıkıntı Olurmu

Ard7res

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Atak
Merhaba arkadaşlar yeni işlemci aldım kasaya takarken işlemciyi elimden kaydı kasaya düştü ordan halıya düştü bi sıkıntı olurmu bilgisayar şuan sorunsuz çalışıyor. Pim ine bakmadım direk bilgisayar a taktım Piminde bi sıkıntı olma veya çarptığı için işlemcinin kendisinde bi sıkıntı olma ihtimali varmı yardım ederseniz sevinirim İşlemcim ryzen 5 5600x

Messinin Ronaldosu

80+ Bronze
Şansa kalmış bir şey

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,257
İsim
Murat Orhan
Sorun olmaz merak etme. İntel işlemcimi motordan düşürmüştüm cebimdeydi sistemde sorunsuz çalıştı :d

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Merhaba arkadaşlar yeni işlemci aldım kasaya takarken işlemciyi elimden kaydı kasaya düştü ordan halıya düştü bi sıkıntı olurmu bilgisayar şuan sorunsuz çalışıyor. Pim ine bakmadım direk bilgisayar a taktım Piminde bi sıkıntı olma veya çarptığı için işlemcinin kendisinde bi sıkıntı olma ihtimali varmı yardım ederseniz sevinirim İşlemcim ryzen 5 5600

yamuk olsa takılmazdı bence işlemci

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Merhaba arkadaşlar yeni işlemci aldım kasaya takarken işlemciyi elimden kaydı kasaya düştü ordan halıya düştü bi sıkıntı olurmu bilgisayar şuan sorunsuz çalışıyor. Pim ine bakmadım direk bilgisayar a taktım Piminde bi sıkıntı olma veya çarptığı için işlemcinin kendisinde bi sıkıntı olma ihtimali varmı yardım ederseniz sevinirim İşlemcim ryzen 5 5600x
Diyelim sıkıntı olucak bir zarar gördü ama çalışıyor.
Çözüm olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz.

Ard7res

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Atak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanıcı hatası. İade etmezler bence
Üründe Fiziksel veya performansında görünen bi sıkıntı yok sadece bu işlemciler yere yakın biyerden düşünce bi yere çarpınca Sıkıntı oluyormu onu öğrenmek istedim kasaya çarptı ordan halıya düştü yani zaten piminde bi sıkıntı olsa bildiğim kadarıyla zaten oturmaz anakarta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğrenmek istediğim şey bu işlemciler Çokmu hasas ürünler biryere çarpınca deyince çabuk sıkıntı yaratan ürünlermi bide eğer pinlerinde bi sıkıntı yoksa herhangi bir sıkıntı yokmu demektir biraz bu konularda pimpirikliyim o yüzden soruyorum

Arda_07

80+ Bronze
Sorun olmaz merak etme. İntel işlemcimi motordan düşürmüştüm cebimdeydi sistemde sorunsuz çalıştı :d
intelde pinler anakartta bulunuyor böyle bir sorun yaşasan intelde kafan rahat olur, ama amd böyle değil pinlerin yamulma ihtimali var

işlemci pinlerine iyice bakıp bir sorun görmediysen sıkıntı olmaz

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Batın Köse
Üründe Fiziksel veya performansında görünen bi sıkıntı yok sadece bu işlemciler yere yakın biyerden düşünce bi yere çarpınca Sıkıntı oluyormu onu öğrenmek istedim kasaya çarptı ordan halıya düştü yani zaten piminde bi sıkıntı olsa bildiğim kadarıyla zaten oturmaz anakarta

Öğrenmek istediğim şey bu işlemciler Çokmu hasas ürünler biryere çarpınca deyince çabuk sıkıntı yaratan ürünlermi bide eğer pinlerinde bi sıkıntı yoksa herhangi bir sıkıntı yokmu demektir biraz bu konularda pimpirikliyim o yüzden soruyorum
Nasıl düştüğüne bağlı pin olmayan kısıma düştüyse hiç bir şey olmaz pin olan kısım düz düştüyse yüzey alanı yüksek olup basınç azaldığında genellikle yüne bi şey olmaz ultra hassas da değil ama çokta sağlam da değil dikkat etmek lazım

Ard7res

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Atak
Nasıl düştüğüne bağlı pin olmayan kısıma düştüyse hiç bir şey olmaz pin olan kısım düz düştüyse yüzey alanı yüksek olup basınç azaldığında genellikle yüne bi şey olmaz ultra hassas da değil ama çokta sağlam da değil dikkat etmek lazım
dediğim gibi pinler anakarta sıkıntısız oturdu pinlerde bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çalışıyor düzgün bir şekilde ilerde sıkıntı yaratmaz demi ama pinlerde bi sıkıntı yoksa Kasaya çarptıysa sadece

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Batın Köse
dediğim gibi pinler anakarta sıkıntısız oturdu pinlerde bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çalışıyor düzgün bir şekilde ilerde sıkıntı yaratmaz demi ama pinlerde bi sıkıntı yoksa Kasaya çarptıysa sadece
Pimlerde sıkıntı yoksa sıkıntı da yoktur bence hayırlı olsun güle güle kullan

Top Bottom