Neler Yeni

işlemci yükseltmek istiyorum ama işlemciler hakkında fikrim yok

BigBagMan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan YAĞMUR
Bütçe
15.000
sorum şu şekilde cs ve pubgde kasılmalar donmalar takılmalar oluyor sorunu internette araştırdım anakart değişimine kadar gidildi darbogaz testı yapdıgımda %38 bi oranda işlemci yetersizliği var bu sebeble işlemci yükseltmek istiyorum. anlamadıgım için yardım beklıyorum bilen arkadaslardan şimdiden kg.
Anakart: B550m gamıng frozen
Ekran kartı: rx 6650 xt 8 gb
şuan ki işlemci : ryzen 5 5600x
24 gb 3000mhz ram var

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
702
İsim
Semih Aydın

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Murat Cemal
ram 24gb olduğundan, 3x8gb ya da 1x16gb+1x8gb şeklindeyse ve ayrıca 3000mhz. bundan kaynaklı'da olabilir. 1x16 +1x8 şeklindede olsa 3x8 şeklindede olsa dual channel değil ramleriniz haberiniz olsun. 5600x o ekran kartını kesinlikle besler darboğaz olmaması lazım. darboğaz testini nerden nasıl yaptınız?

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Sercan SAYİT
Darboğaz olması mümkün değil, sisteminiz gayet dengeli. Ama hem geleceğe yönelik olsun hemde sistem yenilensin derseniz B650 anakart Ryzen 7500F işlemci ve 32gb 6000mhz ram üçlüsü ile sistemi güçlendirebilirsiniz. Boşa çıkan donanımları da satarsanız ekran kartınızı da güncelleyebilirsiniz.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Murat Cemal
eğer oyunlarda grafik ayarlarını fps artsın diye çok kısıyorsan ondanda olur. genelde doku keskinleştirme, filtreleme ve kaliteyi kartın gücüne göre ayarlamak lazım.

BigBagMan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan YAĞMUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram 24gb olduğundan, 3x8gb ya da 1x16gb+1x8gb şeklindeyse ve ayrıca 3000mhz. bundan kaynaklı'da olabilir. 1x16 +1x8 şeklindede olsa 3x8 şeklindede olsa dual channel değil ramleriniz haberiniz olsun. 5600x o ekran kartını kesinlikle besler darboğaz olmaması lazım. darboğaz testini nerden nasıl yaptınız?
3x 8 gb internette aradım uzun süre bakınca kafam karıstı bi yazıda okudum darbogaz dan dolayı takılmalar oluyodur diye google den darbogaz testi yaptım %38 çıkdı bende anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

eğer oyunlarda grafik ayarlarını fps artsın diye çok kısıyorsan ondanda olur. genelde doku keskinleştirme, filtreleme ve kaliteyi kartın gücüne göre ayarlamak lazım.
mecbur kısıyorum görmemek için ve arkadas eşrafıma olayı anlatamıyorum takılıyor dıyorum takılamaz dıyolar sinirden kırasım gelıyor

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Murat Cemal
3x 8 gb internette aradım uzun süre bakınca kafam karıstı bi yazıda okudum darbogaz dan dolayı takılmalar oluyodur diye google den darbogaz testi yaptım %38 çıkdı bende anlamadım
mümkün değil darboğaz, ama unlost fps arttırma yaptım tamda dengi olan donanımların yük dengesini 3-5 fps fazla alacam diye kurcaladıysan ondan da olur. bence ramleri 2x16 ya da 2x8 3600mhz gibi olacak şekilde değiştirin.

mecbur kısıyorum görmemek için ve arkadas eşrafıma olayı anlatamıyorum takılıyor dıyorum takılamaz dıyolar sinirden kırasım gelıyor
senin sorunun microstuttering olabilir. radeon ayarlarından microstutter rate'yi takip edin, sürücüyü falan güncelleyin ya da ekran kartını değiştirin. şu an suçu atma sırası en son işlemcide

BigBagMan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan YAĞMUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz olması mümkün değil, sisteminiz gayet dengeli. Ama hem geleceğe yönelik olsun hemde sistem yenilensin derseniz B650 anakart Ryzen 7500F işlemci ve 32gb 6000mhz ram üçlüsü ile sistemi güçlendirebilirsiniz. Boşa çıkan donanımları da satarsanız ekran kartınızı da güncelleyebilirsiniz.
bu şekilde oluyor ve oyunlarda takılmalar oluyor sebebini bulamadım parça değişimine gideyim dedim mecbur

mümkün değil darboğaz, ama unlost fps arttırma yaptım tamda dengi olan donanımların yük dengesini 3-5 fps fazla alacam diye kurcaladıysan ondan da olur. bence ramleri 2x16 ya da 2x8 3600mhz gibi olacak şekilde değiştirin.

senin sorunun microstuttering olabilir. radeon ayarlarından microstutter rate'yi takip edin, sürücüyü falan güncelleyin ya da ekran kartını değiştirin. şu an suçu atma sırası en son işlemcide
sürücülerin hepsi güncel hatta hatalıyımdır dedim driver bosster indirdim (key i netten çözdüm) ama çözüm olmadı

Ekler

• darboğaz.png
    darboğaz.png
    123.7 KB · Hit: 2

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Murat Cemal
bu şekilde oluyor ve oyunlarda takılmalar oluyor sebebini bulamadım parça değişimine gideyim dedim mecbur

sürücülerin hepsi güncel hatta hatalıyımdır dedim driver bosster indirdim (key i netten çözdüm) ama çözüm olmadı
çok büyük bir hata yapmışsın, sadece amd chipset driver'i ve ekran kartı'nın driver'ini resmi sitelerden indirip kuracaktın. sistemine hem virüs hemde yanlış sürücüler yüklemişsin.
google'daki testler doğu değil bu forumda kime sorarsan sor aynı cevabı alırsın.
sen oyun içi izlemeyi açıp microstutter rate'yi aktive edip izlemen lazım %0'ın üstüne çıkıyorsa geçmiş olsun ekran kartını değiştirmeden çözüldüğünü görmedim o konuda bir şey diyemem yeniden konu aç onunla alakalı
format at, sadece amd chipset driver ve ekran kartı driver'ini kur öyle dene. hatta oyunlardaki grafik ayarlarına bile elleme
driver booster gibi programlar device id'yi kopyalayıp otomatik bulunan sürücüyü kuruyor(ne kadar doğru tartışılır) ve virüslüde olabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,372
Üyeler
147,122
Son üye
Sinanxozel
Top Bottom