Neler Yeni

Yardım İşlemcim aşırı ısınıyor ardından bilgisayarım kapanıyor.

yqazalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Alp
Son birkaç aydır yaşıyorum bu problemi. Normal bir şekilde youtubeden video izlerken bile bilgisayar 75 dereceleri görüp kendini yeniden başlatıyordu. 2 gün önce termal macun yenilettim fakat nafile. Hala aynı şekilde 75 80 derecelere kadar çıkıyor ve bir anda kapanıp açılıyor. Fivem oynarken 90 95 derecelere çıkıyor CPUİD'de kırmızı görünüyor. Artık korkmaya başladım ve sizlere danışmak istedim. Ne yapmam ne almam lazım? İşlemcim Ryzen 5 3600 ve stok fan.

Vipera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Ilıkçı
Ben de aynı sorunu alıyorum yaklaşık 1 aydır lolden başka oyuna giremiyorum cs go girdim mavi ekran verdi elden ring girdim mavi ekran verdi bugün fortnite gireyim dedim onda da mavi ekran verdi açtım kasayı baktım macun tükenmiş baya bende de ryzen 5 3600 ve stok fan var ekran kartım da rtx 2060 tüm sürücüler güncel windows da güncel neden böyle yapıyor anlamadım anakartım da b450m s2h macun sürsem düzelir mi

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Son birkaç aydır yaşıyorum bu problemi. Normal bir şekilde youtubeden video izlerken bile bilgisayar 75 dereceleri görüp kendini yeniden başlatıyordu. 2 gün önce termal macun yenilettim fakat nafile. Hala aynı şekilde 75 80 derecelere kadar çıkıyor ve bir anda kapanıp açılıyor. Fivem oynarken 90 95 derecelere çıkıyor CPUİD'de kırmızı görünüyor. Artık korkmaya başladım ve sizlere danışmak istedim. Ne yapmam ne almam lazım? İşlemcim Ryzen 5 3600 ve stok fan.
Ben de aynı sorunu alıyorum yaklaşık 1 aydır lolden başka oyuna giremiyorum cs go girdim mavi ekran verdi elden ring girdim mavi ekran verdi bugün fortnite gireyim dedim onda da mavi ekran verdi açtım kasayı baktım macun tükenmiş baya bende de ryzen 5 3600 ve stok fan var ekran kartım da rtx 2060 tüm sürücüler güncel windows da güncel neden böyle yapıyor anlamadım anakartım da b450m s2h macun sürsem düzelir mi
Havalar sıcak ve o işlemciye stok fan yetmiyor. Bunu çözmenin en iyi yolu güzel bir kule tipi soğutucu almak.

Geçici çözüm olarak ise BIOS üzerinden CPB (Core Performance Boost) ayarını kapatın. Biraz performans kaybı ile ciddi şekilde sıcaklık düşüşü göreceksiniz.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,456
İsim
Hacı
Kule tipi fan alabilirsiniz.
DeepCool GAMMAXX AG400 CPU Hava Soğutucu 220W TDP 6mm x 4 Bakır Isı Boruları 120mm Fan PWM 2000 RPM 75.89 CFM https://amzn.eu/d/f5yWbVG

Vipera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Ilıkçı
Havalar sıcak ve o işlemciye stok fan yetmiyor. Bunu çözmenin en iyi yolu güzel bir kule tipi soğutucu almak.

Geçici çözüm olarak ise BIOS üzerinden CPB (Core Performance Boost) ayarını kapatın. Biraz performans kaybı ile ciddi şekilde sıcaklık düşüşü göreceksiniz.
Dostum peki bu mavi ekran hatası sıcaklıkla ilgili midir kesin olarak ? Çünkü bilgisayarım kapandığında geri açılırken bi windows arka planı çıkıyor ve ne zaman bu arka plan gelse bilgisayar yeniden başlatılıyor mavi ekran verip. Ne zaman farklı bi arka plan gelse o zaman düzeldiğini anlıyorum. Ben de bundan ötürü yazılımsal bir sorun diye düşündüm, hatta csgo ile ilgili diye düşündüm ama diğer oyunlarda da aynısını yapınca işkillendim artık. Aldığım mavi ekran hataları şunlar : System Service Exception, Kernel auto boost lock acquisition with raised irql, irql_not_less_or_equal, bu şekil her seferinde farklı stopcode veriyor. Ben yine de bi termal macun alıp deneyeceğim.

yqazalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yağız Alp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valla ben sürdüm ama hiçbir işe yaramadı hala aynı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,784
Üyeler
141,047
Son üye
Ulasbilgecem
Top Bottom