Neler Yeni

İşlemcim sıvı soğutmaya rağmen fazla ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
Merhabalar yakın zamanda ryzen 5 5600x işlemci aldım kendi stok fanını takıp normal bi şekilde oyun falan oynamaya başladım. valorant oynarken max 90-95 derecelere kadar çıkıyordu işlemci sıcaklığım bende biraz araştırma yaptım ve bu işlemcinin çok güçlü oldugundan dolayı olması gerekenden fazla ısındıgını ve sıvı soğutma kullanarak kullanılması gerektiğini öğrendim. Bunun üzerine kendime yeni bir sıvı soğutma aldım. markası corsair hydro series h45. tek fanlı bi sıvı soğutma. kasamın içinde çok fazla yer olmadığı için egzoz fanını söküp radyatörü oraya güzelce montajladım. çünkü başka montajlayacağım bir yer yok kasamın içinde. bu arada kasam da cooler master masterbox5. tam cuk diye oturdu montajı tamamladım. tekrardan oyuna girdim ve biraz oynamaya başladım. stok fana göre daha iyi olduğunu gördüm. boştayken 65-75 arası,oyun içindeyken max 80 dereceyi gördü işlemcim ama yine de içim hiç rahat değil. çünkü internette yorumları okuduğumda insanlar sıvı soğutmayla oyundayken bile 70 dereceleri görmüyormuş. ben neden 80 leri görüyorum bunun sebebi işlemcinin güçlü olmasından dolayı mı acaba. veya bios üzerinden işlemci soğutucumun fan hızına herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor. eğer öyleyse ne yapmam lazım ? 80 derece çok gibi geliyor bana. boştayken bile 65 ler falan çok gibi sanki tam bilmiyorum yanılıyor muyum acaba ? veya 5600x gibi bir işlemciye tek fanlı radyator yetersiz mi kalıyor. çift fanlı bir radyator mü kullanmam gerekiyordu. istesemde yapamazdım çünkü kasamda çift fanlı radyator için yer yok maalesef. mecbur tek fanlı almak zorudnaydım. üstü de kapalı kasamın hava almıyor. montajı yapabilecegim tek yer egzoz fanının oraydı ve oraya montajladım. yardımcı olursanız çok sevinirim. kasamın ve işlemci soğutucumun resmini dosya olarak ekledim.

Ekler

• corsair-h45-hydro-series-cw-9060028-ww-120mm-sivi-sogutma-kcm5073080-1-06aec83852124b1584f443c...jpg
    corsair-h45-hydro-series-cw-9060028-ww-120mm-sivi-sogutma-kcm5073080-1-06aec83852124b1584f443c...jpg
    36.6 KB · Hit: 66
  • 9718274555954.jpg
    9718274555954.jpg
    19.5 KB · Hit: 54

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Tek fanlı sıvı soğutma nasıl soğutaun onu? +egzoz fan yerine takmanız oldukça yanlış içine ekran kartıdır vs dir parçaların sıcak havasını geçiriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve kasanızında mesh paneli yok yani iyi hava akışı yok gibi gözüküyor fazla.

Ve düzgün taktınız sıvı soğutmayı dimi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek fanlı sıvı soğutma nasıl soğutaun onu? +egzoz fan yerine takmanız oldukça yanlış içine ekran kartıdır vs dir parçaların sıcak havasını geçiriyor.

Ve kasanızında mesh paneli yok yani iyi hava akışı yok gibi gözüküyor fazla.

Ve düzgün taktınız sıvı soğutmayı dimi
düzgün taktım montajda sıkıntı yok. e takacak başka yer yok nereye takmam lazım ki onu ? öndeki fanlaran en üsttekini söküp oraya takmayı denesem o borunun oraya kadar yetişecegini sanmıyorum yetersiz kalır gibi sanki. ne yapmam lazım.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
düzgün taktım montajda sıkıntı yok. e takacak başka yer yok nereye takmam lazım ki onu ? öndeki fanlaran en üsttekini söküp oraya takmayı denesem o borunun oraya kadar yetişecegini sanmıyorum yetersiz kalır gibi sanki. ne yapmam lazım.
Üstte yer varmı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,579
Üyeler
141,458
Son üye
Kürşat_751
Top Bottom