Neler Yeni

İşlemcim boşta 70*80 derece oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ata Gülen
Merhabalar. Bilgisayarımın fan ayarlarını yapmak isterken işlemcimin boşta 70 hatta 80 derecelere çıktığını fark ettim. Sebebi ne olabilir ? Sıvı soğutmayla alakalı bir problem midir anlamadım. İşlemci amd 3700x-Sıvı soğutmam MSI MAG CORE Lıquıd 360r.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Merhabalar. Bilgisayarımın fan ayarlarını yapmak isterken işlemcimin boşta 70 hatta 80 derecelere çıktığını fark ettim. Sebebi ne olabilir ? Sıvı soğutmayla alakalı bir problem midir anlamadım. İşlemci amd 3700x-Sıvı soğutmam MSI MAG CORE Lıquıd 360r.
Sıvı soğutucu fan ayarlarını sıfırlayınız. Ve tekrar kontrol ediniz. Eğer hala 70-80 derecelere çıkıyorsa soğutucu ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,858
İsim
Burak Karadağ
CoreLıquıd soğutucular sıkıntılı zaten
Sıvı soğutucu fan ayarlarını sıfırlayınız. Ve tekrar kontrol ediniz. Eğer hala 70-80 derecelere çıkıyorsa soğutucu ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ata Gülen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfırladım ama hala aynı. Kesinlikle onla alakalı bir sıkıntı mıdır yoksa başka bir şey olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

CoreLıquıd soğutucular sıkıntılı zaten
Anladım ne tavsiye edersiniz sıvı sogutma olarak ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,858
İsim
Burak Karadağ
Sıfırladım ama hala aynı. Kesinlikle onla alakalı bir sıkıntı mıdır yoksa başka bir şey olabilir mi

SilverStone ve Lian Li Galahad

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin

İşlemci soğutucusu doğru şekilde montajlı olduğuna emin misiniz ? Bu dereceler soğutucu ile alakalı değil. Abartı değerler bulunuyor.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Aslında değerler çok da anormal değil ama sıvı soğutma için fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ata Gülen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci soğutucusu doğru şekilde montajlı olduğuna emin misiniz ? Bu dereceler soğutucu ile alakalı değil. Abartı değerler bulunuyor.

soğutucusu doğru şekilde montajlı olduğuna emin misiniz ? Bu dereceler soğutucu ile alakalı değil. Abartı değerler bulunuyor.
dogru yaptıgıma emınım bılgısayarcıya goturdugumde de sogutucuyla alakalı bır sıkıntı oldugunu soylemisti

boşta 90 dereceye de çıktığını gördüm 10 dakika önce

.

Ekler

• aa.PNG
    aa.PNG
    9.9 KB · Hit: 37

Aramun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ahmet Akın
Aslında değerler çok da anormal değil ama sıvı soğutma için fazla.
Boşta 70-80 derece değerler nasıl anormal değil anlamadım boş ta en fazla 50 falan olması lazım anormal dememen için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
999,106
Üyeler
158,249
Son üye
arsivdonanimi
Top Bottom