Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemcim oyunlarda fazla çalışıyor sahte olma ihtimali var

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ekrem Arslan
Geçenlerde sistemim ile cyberpunk 2077 oyununu oynamayı denedim fakat fps 60 lardaydı. Arasıra drop yiyodu sonradan ekran kartımın fsr özelliğini açıp fps i yükseltmek istedim. Fsr ı açtığımda fpsimde bir değişiklik olmuyor olduğu yerde kalıyodu. Bende neden böyle olduğunu öğrenmek için msi afterburnerdan aldığım değerleri kontrol ettim. Garip yanı şu ki fsr kapalıyken ekran kartı 80 90 oranlarında çalışıyorken fsr ı açtığımda bu değer 60 70 lere düşüyodu fakat fps de oynama olmuyordu. Dikkatimi başka bir şey çekti benim işlemcim ben ne yaparsam yapayım %96-%94 arasında gidip geliyor ve ben bunun nedenini bir türlü anlayabilmiş değilim. İnternetten araştırdığımda aynı işlemci ile adam cyberpunk 2077 oyununu %55 civarlarında oynuyor bunu nasıl düzelticeğime dair bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi veya bu neyden kaynaklı oluşan bir sorun olabilir? Not: Kullandığım monitör 1600x900 60hz eski bir monitör ve dönüştürücü ile bağladım ekran kartımı. Ekran kartı modelim RX 6600 XT İşlemci modelim Ryzen 5 5500 işlemcimin oyun içi sıcaklığı 55 50 arası
Konuyu biraz daha inceledim ve sanırım işlemcim olması gerekenden az thread sayısına sahip bu işlemciyi yaklaşık 5 ay önce almıştım ve hiç fark etmedim şu an fark ediyorum. İşlemcideki olması gereken 6 core 12 threadlik bir işlemci olmasına rağmen bana verilen işlemci 6 core 6 thread bir işlemci incehesaptan satın almıştım ve araştırdığımda arkadaş çevrem o siteden pek sorun olmayacağını söylemişti ne yapabilirim arkadaşlar bilen varsa bir yazabilir mi?

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    25.2 KB · Hit: 42
Top Bottom