Neler Yeni

Islemcim Valorantta 90+ dereceleri goruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hamza Boz
  1. Asus PRIME B660M-A Intel LGA1700 DDR4 Micro ATX Anakart
  2. MSI GeForce RTX 3060 Ti Ventus 2X 8G OCV1 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Kartı
  3. Intel Core i5 12400F 4.40 Ghz 6 Çekirdek 18MB 1700p 10nm İşlemci
  4. Samsung 990 pro 2tb sogutuculu
  5. GeIL 16GB(2x8) Evo Spear 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Anakart degistirmeden once hicbir sorun yoktu. Anakart degistirdigimden beri herhangi bir islemci tabanli oyunlara girdigim zaman(CS2, Valo vs.) PC 2-3 sn icerisinde 90 °C + ustlerini goruyor. Onceki anakartimda boyle sorunlar yasamiyordum. Gayet ayni stok sogutucu ile ayni sistem ile islemcim maks 74 °C falan goruyodu. Bir de onceki anakartimda PC acilirken gayet normal aciliyordu simdi bilgisayar kendine gelmeden bir ses geliyor ondan sonra aciliyor. Lutfen yardimci olur musunuz Islemcim niye bu kadar isiniyor?

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
Soğutucuyu tam oturtamamış olabilirsin. Ama diğer konuyu bilemiyorum

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,274
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Muhtemelen soğutucu montajında sorun oldu. Ya da macun az geldi vs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hamza Boz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Montajı görmeden bir şey denilemez. Anakartta sorun varsa da anlamanın en kolay yolu başka bir sistemde test etmek ama önce işlemci fanından şüphelenmek gerektiği için önce termal macunu bir kere daha yenileyin fazla sürmüş iseniz anakart üzerine yayılmış olabilir. Termal macunun yeteri kadar olmasına ne az nede fazla olmamasına dikkat edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hamza Boz
Montajı görmeden bir şey denilemez. Anakartta sorun varsa da anlamanın en kolay yolu başka bir sistemde test etmek ama önce işlemci fanından şüphelenmek gerektiği için önce termal macunu bir kere daha yenileyin fazla sürmüş iseniz anakart üzerine yayılmış olabilir. Termal macunun yeteri kadar olmasına ne az nede fazla olmamasına dikkat edin.
Illaki donanimsal midir sizce yazilimsal bi sikinti olma sansi var mi?
Cunku bu dediginiz her seye dikkat etmistim yaparken

Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Illaki donanimsal midir sizce yazilimsal bi sikinti olma sansi var mi?
Cunku bu dediginiz her seye dikkat etmistim yaparken
Yazılımsal olma ihtimali düşükte olsa var ama bahsettiğin sorunun yazılımsal bir tarafı yok. Ha yazılımsal olmasından şüphe ediyorsan. Bilgisayara format at. Anakart bios güncellemelerini yap. İşletim sistemi güncellemelerini yap. Donanım bileşenlerinin sürücü güncellemelerini yap. Sonrasında sıcaklıklara bak. Sıcaklıklarda düzelme yok ise sorunun donanımsaldır. Ha bence donanımsal montaj kaynaklı bir sorunun varsa ivedilikle çöz, bilgisayar birkaç kere reset atar işlemciyi korumak için ama montaj kaynaklı sorun varsa er yada geç yakarsın bir şeyleri. Sorunun yüksek ihtimal montaj kaynaklı. Anakartın direk bozuk olma ihtimali de var. Buda soruna yol açar onuda söküp başka cihazda denemeden direk anlayamazsın. Özel bir bileşeni bozulmadıktan sonra anakart yarım yamalakta olsa çalışır çünkü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Hamza Boz
Yazılımsal olma ihtimali düşükte olsa var ama bahsettiğin sorunun yazılımsal bir tarafı yok. Ha yazılımsal olmasından şüphe ediyorsan. Bilgisayara format at. Anakart bios güncellemelerini yap. İşletim sistemi güncellemelerini yap. Donanım bileşenlerinin sürücü güncellemelerini yap. Sonrasında sıcaklıklara bak. Sıcaklıklarda düzelme yok ise sorunun donanımsaldır. Ha bence donanımsal montaj kaynaklı bir sorunun varsa ivedilikle çöz, bilgisayar birkaç kere reset atar işlemciyi korumak için ama montaj kaynaklı sorun varsa er yada geç yakarsın bir şeyleri. Sorunun yüksek ihtimal montaj kaynaklı. Anakartın direk bozuk olma ihtimali de var. Buda soruna yol açar onuda söküp başka cihazda denemeden direk anlayamazsın. Özel bir bileşeni bozulmadıktan sonra anakart yarım yamalakta olsa çalışır çünkü.
BIOS ekran karti suruclerini vs. daha yeni guncellemistim ama dediklerini tek tek uygulayacagim bakalim duzeleck mi tesekkur ederim cevaplarin icin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,755
Üyeler
151,123
Son üye
dddffd
Top Bottom