Neler Yeni

İşlemcim yanıyor yardım lütfen

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Nasıl düşüreceğim arkadaşlar sıkıntı ne olabilir helppp plsss.
İşlemci: i7 13700k
Grafik 3080 ti
32 gb ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunlarını henüz 1 saat önce değiştirmeme rağmen ve üstüne üstlük fanlarıda gıcır gibi temizledim ama herhangi bir oyun açtığımda işlemcim mnimum 90 dereceye çıkıyor. Normal masaustundeyken 35 40 derece arsında hiçbir sıkıntı yok. ama oyuna girdigimde dediğim sıcaklıklara geliyor ve oyubn yaklaşık 1 saat içinde kendini kapatıyor hatta bazen 10 dk içinde.
Grafik 3080 ti
32 gb ram

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 01.18.47.jpeg
    647.1 KB · Hit: 73

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Halil Karagöz
Aynen güzelim işlemci

Şaka bir yana fanları iyi oturttuğunu kontrol et fazla macun sürmen sıcaklığı arttırmaz önceki mesajları dikkate alma ama eksik sürmen arttırır bi çıkartıp heryere yayıldığını kontrol et.

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Aynen güzelim işlemci

Şaka bir yana fanları iyi oturttuğunu kontrol et fazla macun sürmen sıcaklığı arttırmaz önceki mesajları dikkate alma ama eksik sürmen arttırır bi çıkartıp heryere Şyayıldığını kontrol et.
Şuan üstümden sıcak sular iniyor hacım ne yaptın ya napcam lan ben ahahahahah

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Halil Karagöz
Şuan üstümden sıcak sular iniyor hacım ne yaptın ya napcam lan ben ahahahahah
heycan yapma hocam sakin yarın bi fanı söküp bakarsın 😂 bide kaliteli macun sürmüşsündür inş gidip 1.9 w tdp li macun sürdüysen 😂😂😂😂😂😂 iyi gülerim nolur sürdüysen sürdüm de

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
heycan yapma hocam sakin yarın bi fanı söküp bakarsın 😂 bide kaliteli macun sürmüşsündür inş gidip 1.9 w tdp li macun sürdüysen 😂😂😂😂😂😂 iyi gülerim nolur sürdüysen sürdüm de
valla kanka ben yurtdısındayım gittim bi tane 5 euroya 1.5 gr lık bir macun almışım ama üstübde bi özellik falan belirtmiyor :D

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Halil Karagöz
valla kanka ben yurtdısındayım gittim bi tane 5 euroya 1.5 gr lık bir macun almışım ama üstübde bi özellik falan belirtmiyor :D
Avrupaya da gitse Türk Türktür işte Türklerin özeti gibi cümle kurmuşsun 😂 sıvı soğutmaya stok fan demen zaten sonradan okuyorum ona baya yıkıldım gece gece sağol. Sıvı soğutma montaj üsulunu biri atmış ona bakarak montajını bir daha yap bakalım sonuca göre bir şeyler yazarız gene 😂

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Avrupaya da gitse Türk Türktür işte Türklerin özeti gibi cümle kurmuşsun 😂 sıvı soğutmaya stok fan demen zaten sonradan okuyorum ona baya yıkıldım gece gece sağol. Sıvı soğutma montaj üsulunu biri atmış ona bakarak montajını bir daha yap bakalım sonuca göre bir şeyler yazarız gene 😂
şimdi onu yaptım bu arada aynıymış yani herşeyi usulüne göre yapmışım kanka bir sıkıbtı yok montajda

Peki macunu sildikten sonra bi süre beklememiz gerekiyomu ben bam diye açtım bilgisayarıda

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Halil Karagöz
şimdi onu yaptım bu arada aynıymış yani herşeyi usulüne göre yapmışım kanka bir sıkıbtı yok montajda

Peki macunu sildikten sonra bi süre beklememiz gerekiyomu ben bam diye açtım bilgisayarıda
Macunu sildikten sonra derken ? Sürdükten sonra mı diyosun. 1 saat beklesen iyi olur aslında önceki sıcaklık değerlerini de söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
macunu sürdüm sıvı spğutmanın kafasını kapadım sonra çalıştırıp direk rise online açtım tekrar sıcaklık 100 e çıktı :D:D:D eski sıcaklık ta 100 dü bu arada

macunu sürdüm sıvı spğutmanın kafasını kapadım sonra çalıştırıp direk rise online açtım tekrar sıcaklık 100 e çıktı :D:D:D eski sıcaklık ta 100 dü bu arada
sivi sogutmanin fanlarini ters takmis olma knk ona bi baksana

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ömer
Grafik 3080 ti
32 gb ram
13 ve 14. Nesillerde aşırı güç tüketiminden ısınma problemi oluyordu eğer kullanım fazlayda intel frekansını ve kullanımını sınırlamayı öneriyor bir de stok fan olduğu için çok da şaşırmamak lazım

zafererdg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Zafer Erdogmus
Bence gayet güzel sürmüşüm be beyler :D ve hortumda fotoğraftaki gibi yani dogru yapmışım

13 ve 14. Nesillerde aşırı güç tüketiminden ısınma problemi oluyordu eğer kullanım fazlayda intel frekansını ve kullanımını sınırlamayı öneriyor bir de stok fan olduğu için çok da şaşırmamak lazım
yok kanka sıvı soğutmaymış stok fan değilmiş bende yeni öğrendim

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.17.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.17.jpeg
    442.1 KB · Hit: 27
  • WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.16 (1).jpeg
    344.5 KB · Hit: 29
  • WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.16.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 02.33.16.jpeg
    494.1 KB · Hit: 28
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ömer
Bence gayet güzel sürmüşüm be beyler :D ve hortumda fotoğraftaki gibi yani dogru yapmışım

yok kanka sıvı soğutmaymış stok fan değilmiş bende yeni öğrendim
O zaman dediğim gibi 13 ve 14. Nesillerde sorun var bende de 14700k var ve %20 kullanımda 70-80 derecede eğer yapmadıysan bios güncellemelerini yap ve işlemciyi sınırlandır

O zaman dediğim gibi 13 ve 14. Nesillerde sorun var bende de 14700k var ve %20 kullanımda 70-80 derecede eğer yapmadıysan bios güncellemelerini yap ve işlemciyi sınırlandır
Sıvı soğutma 240lıkmış bu işlemcileri 420likler bile zor soğutuyor

Top Bottom