Neler Yeni

İşlemcinin 90 dereceye çıkması normal mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Burak sas
cs go bazı güncellemelerinde boyle sorunlar cıkartabiliyor

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
biraz emin konuştum ama laptop kullanıyorsun dimi
evet termal macun biraz dandik.Bu arada maksimum işlemci kullanımını 99a minimumu da 98e almıştım performans için onunla alakası olabilir mi acaba

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Laptoplarda sadece 1 fan olduğunu düşünürsek normal gibi ayrıca hava da sıcak dediğim gibi kaliteli bir laptop soğutucu işini görecektir

fusrodah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
burak
Laptoplarda sadece 1 fan olduğunu düşünürsek normal gibi ayrıca hava da sıcak dediğim gibi kaliteli bir laptop soğutucu işini görecektir
bazı kişiler laptop alttan hava alsın diye altına kitap,tahta v.s koyuyorlardı öyle yapsam bir işe yarar mı acaba?Bir de fanın çıkış yerine bilgisayar masam 5cmlik bir alan bırakıyor acaba daha açık bir alanda mı kullanmalıyım?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
bazı kişiler laptop alttan hava alsın diye altına kitap,tahta v.s koyuyorlardı öyle yapsam bir işe yarar mı acaba?Bir de fanın çıkış yerine bilgisayar masam 5cmlik bir alan bırakıyor acaba daha açık bir alanda mı kullanmalıyım?
bilgisayarının fan kısmına aynen kitap koyup biraz daha alan bırakırsan hava sirkülasyonu daha iyi olacaktır. Bende 10 yıllık laptop kullanıyorum laptopun arka tarafında fan çıkışı var oraya kapı tutturma aparatlarını koyuyorum daha iyi hava alıyor. Ama maalesef geçen yaz 3 4 kere sırf sıcaklıktan bilgisayar kendini kapattı. Oraya buraya gitmeyen yanında taşıma zorunluluğu olmayan biri laptop almasın samimi söylüyorum hem fan sesinden hemde ısınıp fps drop yemekten bıktım artık :D

ice3h

80+ Bronze
Arkadaşlar bugün afterburnerle test yaparken işlemcimin CSGO'da 92-93 derecelere çıktığını gördüm.Her ay fan temizliği ve termal macun değişikliğide yapıyorum neden bu kadar yüksek sizce?
Sistemim İ5 4210M GT840M

Leptop işlemcisi olduğu için biraz yüksek sıcaklıklarda çalışır ama seninki baya yüksek şekilde çalışıyor. Temizlik yap macunlerını yenile.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,956
İsim
Sarp Yılmaz
Arkadaşlar bugün afterburnerle test yaparken işlemcimin CSGO'da 92-93 derecelere çıktığını gördüm.Her ay fan temizliği ve termal macun değişikliğide yapıyorum neden bu kadar yüksek sizce?
Sistemim İ5 4210M GT840M
Hiç normal değil büyük bir sorun bu.

fusrodah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
burak
hocam kaliteli termal macun alın birde işlemci kullanımını max %100 min %20 olarak ayarlayın bence.
laptop'un çok ısınmasını istemiyorsan max'ı düşürebilirsin ama fps de düşer tabii.
işlemci kullanımını 80e düşürdüm şu anlık fps kaybı yok sıcaklık 77-80 arası gidip geliyor düştü biraz minimum işlemci kullanımı etkiliyor mu performansı 75e almışım?

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Evet eski laptoplarda ne yazık o rakamlara çıkabiliyor ama bu iyi olduğu anlamına gelmez. Benim 2018 model laptopum bile laptop soğutucu ile 80 derecelerde takılıyordu hep ama termal macununuzda sıkıntı yoksa direkt laptopun modeli de bu konuda sıkıntılı olabilir, marka modeli nedir laptopun?

kubi07

80+
işlemci kullanımını 80e düşürdüm şu anlık fps kaybı yok sıcaklık 77-80 arası gidip geliyor düştü biraz minimum işlemci kullanımı etkiliyor mu performansı 75e almışım?
hocam ben daha önce denediğimde fps düşmemişti ama arada sırada donuyordu oyun.deneyerek bulman lazım.
Senin işlemci oyun oynarken turboboost yaptığı için çok fazla ısınıyordur şimdi sen maxı azaltınca turboboost yapmıyor,daha serin çalışıyor.eğer cpu oyun gereksinimlerini karşılarsa fps düşmez deneyerek göreceksin artık bunu.

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
Normal değil.

Top Bottom