Neler Yeni

işlemciyi stress testine soktum

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
işlemcim ryzen 7 5800x3d sıvı soğutucum da var kaliteli 240mm aida64 extreme den kararlık testine yani stress testine soktuğumda işlemci maksimum 90 dereceyi görüyordu ama geçmiyordu sonradan düşüyordu buna anlam veremedim sıvı soğutucum gayet kaliteli fakat %100 kullanımda 90 derece biraz kararsız kaldım bilen kişilere sorayım dedim elimde thermal grizzly krynout var gayet kaliteli bekletiyorum sıvı soğutucunun kendi termal macununu kullanıyorum sizce ne yapmalıyım , bu değerler normal mi anormal mi

Ekler

• resim_2024-04-25_141547401.png
    resim_2024-04-25_141547401.png
    149.1 KB · Hit: 154

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,473
İsim
Heath Ledger
Hocam bu sıcaklık bana biraz fazla geldi ama sorun termal macundan değildir diye düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
HAMZA
işlemcim ryzen 7 5800x3d sıvı soğutucum da var kaliteli 240mm aida64 extreme den kararlık testine yani stress testine soktuğumda işlemci maksimum 90 dereceyi görüyordu ama geçmiyordu sonradan düşüyordu buna anlam veremedim sıvı soğutucum gayet kaliteli fakat %100 kullanımda 90 derece biraz kararsız kaldım bilen kişilere sorayım dedim elimde thermal grizzly krynout var gayet kaliteli bekletiyorum sıvı soğutucunun kendi termal macununu kullanıyorum sizce ne yapmalıyım , bu değerler normal mi anormal mi
knk ben laptopta strese sokunca o dereceleri görmüyorum artık gerisini sen düşün

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Ahmet Melih Alemdar
O işlemci çok ateşlidir :D %100 yük altındayken ne kadar watt harcıyor bir bak istersen.Bir de işlemci kaç voltaj harcıyor. 1,4-1,5 var mı ? Çok da yüksek gelmedi bana.

Son düzenleme:

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemci çok ateşlidir :D %100 yük altındayken ne kadar watt harcıyor bir bak istersen.Bir de işlemci kaç voltaj harcıyor. 1,4-1,5 var mı ? Çok da yüksek gelmedi bana.
sistemi alalı bios güncellememiştim normalde işlemci 30 dereceyi zor geçerdi 40 a varırdı max ama ghz kilidi kalkıyor bios güncellemesi yapınca 4.2 ghz de çalışıyor bence problem değil ama sorayım dedim undervolt yaparım en kötü ihtimal

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
257
İsim
Ahmet Melih Alemdar
sistemi alalı bios güncellememiştim normalde işlemci 30 dereceyi zor geçerdi 40 a varırdı max ama ghz kilidi kalkıyor bios güncellemesi yapınca 4.2 ghz de çalışıyor bence problem değil ama sorayım dedim undervolt yaparım en kötü ihtimal
4.5 GHz değil miydi Turbo Boost ? Al maximuma, düşür bakalım voltajı. Şansına işlemci silikon kaliten iyiyse baya bir düşer diye düşünüyorum

TayfunBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Tayfun Arık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çözümü kombo strikede buldum ryzen 7 5800x3d ye çıkarılmış bir özellik varmış biosta 3. seviyeye çaktım 11 derece birden düştü 79 u geçmiyor kesinlikle mükemmel bir şey
Mesaj otomatik birleştirildi:

çözümü kombo strikede buldum ryzen 7 5800x3d ye çıkarılmış bir özellik varmış biosta 3. seviyeye çaktım 11 derece birden düştü 79 u geçmiyor kesinlikle mükemmel bir şey
kesinlikle kombo strikeyi öneririm eğer ryzen 7 5800x3d niz varsa

ThE LoSt

80+ Silver
Fpu açık kalmış onu kapatırsan değerler düşer

Top Bottom