Neler Yeni

ISS Değişikliği sonrası Sadece Google ve Youtube Geç Açılıyor

KnightDavion

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar.

Ortalama 55 Mbps hız aldığım sorunsuz VDSL Netspeed aboneliğimden binama fiber kutusu geldikten sonra TurkNet'in Fiber paketine geçtim. 2-3 gün oldu.
Açıkçası geçtiğimden de memnunum ama şöyle tuhaf bir sorun var.

Bu arada bilgisayarımda hiçbir değişiklik yapmadım. İmzamdaki ortalama bir oyuncu bilgisayarını ethernet kablosuyla kullanıyorum.

Sorun şöyle:
Şu anlık farkettiğim siteler arasında Google ve Youtube özellikle yavaş açılıyor. Bazen olması gerektiği gibi açılıyor. Bazen açılması. 7-8 saniye sürüyor. " https://www.google.com.tr/" ye girerken 7-8 saniye sürmesini de anlam veremiyorum. Bir de bu her zaman olan bir durum değil. O anlık bir internet kopması olduğunu düşünmüyorum çünkü bu durum diğer sitelerde 1 kere bile olmuyor.

Google Chrome kullanıyorum. Çerezlerle ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü hem hiçbir değişiklik olmadı PC'de hem de şu anlık sadece bu 2 sitede farkettim.

dqwdqwdwqdqwd.JPG

Henüz farklı bir PC'de denemedim. Opera'da denedim ama sürekli olan bir şey olmadığı için tam teyit sağlayamadım. Çerezleri de temizlemek istemiyorum benim için vakit tasarrufu açısından önemli.

Sizce bu durumu nasıl çözebilirim?

eld8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Emirhan Demir
Dostum bu ara ara benim başıma da geliyor. Google chrome kaynaklı bir sorun bu. Yapacağın tek şey ya farklı bir tarayıcı kullanacaksın ya da şifrelerini ve yer imlerini dışarı aktarıp google chrome sıfırlayıp çerezleri tüm geçmiş zamanlarda temizleyip tekrardan sıfır kurulum yapacaksın. Maalesef yapabileceğin başka bir şey yok :(
1677549117941.png

KnightDavion

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum bu ara ara benim başıma da geliyor. Google chrome kaynaklı bir sorun bu. Yapacağın tek şey ya farklı bir tarayıcı kullanacaksın ya da şifrelerini ve yer imlerini dışarı aktarıp google chrome sıfırlayıp çerezleri tüm geçmiş zamanlarda temizleyip tekrardan sıfır kurulum yapacaksın. Maalesef yapabileceğin başka bir şey yok :(Alıntıyı görüntüle

Teşekkür ederim.

EfoWars

80+ Bronze
Modem üzerinden dns nizi 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yani cloudflare yaptın. Aynı sss ve ben de gigafiber kullanıyorum ben de sıkıntı yok büyük ihtimalle dns den.

Top Bottom