Neler Yeni

Çözüldü✓ iTopya TAA-ALBINO - Oyun İçin Alınır mı?

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Hakan Yazgan
200-300 lira fazla bile olsa amazondan alın kafanız rahat olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada 7500f işlemcili sistemim var benim de. İslemci cayır cayır ısınıyor. Önümüz kış bir süre soğutucu olmadan idare edilir ama ilerleyen aylarda hava veya sıvı soğutucu almak lazım. Ben de bütçe toparlayinca alacağım inşallah

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Aslında ektekini almak çok daha mantıklı.. yıllarca sorun yaşamadan kullanır birader ama monitörü de katarsan 40 bin k yi bile aşar...30 bin k bütçe ayırabildim ama bu ekteki baya baba bi sistem dimi? Şeytana uymali mıyım sizce :)

200-300 lira fazla bile olsa amazondan alın kafanız rahat olsun

Bu arada 7500f işlemcili sistemim var benim de. İslemci cayır cayır ısınıyor. Önümüz kış bir süre soğutucu olmadan idare edilir ama ilerleyen aylarda hava veya sıvı soğutucu almak lazım. Ben de bütçe toparlayinca alacağım inşallah
Ya o konuda kararsız kaldım kimisi kule tipi fan al diyor sisteme..kimisi 240 mm Sıvı diyor kimisi de 60 65 derecelerde stok fazla 7500f ekstra fan gereksiz diyor.. Bu işi değerlerini farklilastiran ekran kartına ana kart seçimi sanırım?

Ekler

• Screenshot_20231221_101854_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20231221_101854_Samsung Notes.jpg
    296.9 KB · Hit: 26

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Hakan Yazgan
Aslında ektekini almak çok daha mantıklı.. yıllarca sorun yaşamadan kullanır birader ama monitörü de katarsan 40 bin k yi bile aşar...30 bin k bütçe ayırabildim ama bu ekteki baya baba bi sistem dimi? Şeytana uymali mıyım sizce :)

Ya o konuda kararsız kaldım kimisi kule tipi fan al diyor sisteme..kimisi 240 mm Sıvı diyor kimisi de 60 65 derecelerde stok fazla 7500f ekstra fan gereksiz diyor.. Bu işi değerlerini farklilastiran ekran kartına ana kart seçimi sanırım?
Hocam anakartı güzel ama o fiyata 7700xt biraz fazla bence. PC hocası sistem çıkarmıştı 35k civarına sıvı soğutucu dahil 7800xt sistem. Cikabilirseniz o çok daha mantıklı 7700xt olandan ama sizin beklentiniz nedir. O butcelerde alacağınız sistem 2k oyun sistemi olur. Onun için de 2k monitör alacaksınız. 7k civarı para monitöre gidecek falan. Beklentinize bağlı. Bu arada 60-65 derece için sıvı soğutucu gereksiz evet doğru ama bizzat ben 7500f kullaniyorum. Valorantta 83 dereceleri görüyor işlemci hiç 60-65 derece değil öyle

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Hocam anakartı güzel ama o fiyata 7700xt biraz fazla bence. PC hocası sistem çıkarmıştı 35k civarına sıvı soğutucu dahil 7800xt sistem. Cikabilirseniz o çok daha mantıklı 7700xt olandan ama sizin beklentiniz nedir. O butcelerde alacağınız sistem 2k oyun sistemi olur. Onun için de 2k monitör alacaksınız. 7k civarı para monitöre gidecek falan. Beklentinize bağlı. Bu arada 60-65 derece için sıvı soğutucu gereksiz evet doğru ama bizzat ben 7500f kullaniyorum. Valorantta 83 dereceleri görüyor işlemci hiç 60-65 derece değil öyle
Valla ne diyim.. o varken bunu alalım diyoruz ya hep..30 oluyo sana 40 45 :))
Yoksa pc hocasının önerdiği bi tık daha iyi 7800xt neticede..dediğin gibi 2 k monitörü de koy üstüne aha etti 40 45 k arası...7500f de 240 mm soğutucu gerekir diyenlerdenim ben de..ama bazı arkadaşlar öyle diyince sasiriyo insan bildiğini de unutuyorum yaa :) Yaklaşık 3 hafta önce kendime 7500f li sistem almıştım 240 mm Sıvı fanla bile bazı oyunlarda 65 70 arasında saliniyo düşün..

Hocam benim değil de biraderim doğum günü hediyesi olacak diye alıyorum.. Sadece oyun amaçlı olsun 3 5 sene sorunsuz onu kullansın derdindeyim ama realist bakmak gerekirse monitör dahil 30 k ya sistem toparlamak cidden kasıyor adamı..

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Hakan Yazgan
Yoksa pc hocasının önerdiği bi tık daha iyi 7800xt neticede..dediğin gibi 2 k monitörü de koy üstüne aha etti 40 45 k arası...7500f de 240 mm soğutucu gerekir diyenlerdenim ben de..ama bazı arkadaşlar öyle diyince sasiriyo insan bildiğini de unutuyorum yaa :) Yaklaşık 3 hafta önce kendime 7500f li sistem almıştım 240 mm Sıvı fanla bile bazı oyunlarda 65 70 arasında saliniyo düşün..
Haklısınız hocam insanoğlu çok doyumsuz. Ben de sistem araştırırken kafayı yedim. 35k 4070 alıyorsun biraz daha koy 4070ti al. Çok daha güçlü. Ulan 4070ti sistem özelleştirmeler ile 47-48i buluyor. Daha da koyup 4080 veya 7900xt mi alsam falan filan bir bakmışım 60k sistem bakıyorum. Dedim kendime ne gerek var ya biraz sakin ol 😂. 4070 aldım geçtim sonra

Hocam benim değil de biraderim doğum günü hediyesi olacak diye alıyorum.. Sadece oyun amaçlı olsun 3 5 sene sorunsuz onu kullansın derdindeyim ama realist bakmak gerekirse monitör dahil 30 k ya sistem toparlamak cidden kasıyor adamı..
7500f 4060 ddr5 sistem gayet yeterli olur hocam o zaman. Baba gibi 1080p sistemi. Monitorle beraber 30kyi geçmez. Öbür türlü 40kları bulacaksınız 😂

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Ahhh ne diyim gardasim..Bu ülkede kafayı yemeden yapabileceğimiz bisey kalmadı valla...inşallah kazasız belasız gönlümüze bütçemize göre hallederiz hepimiz..Dertleşmek iyi geldi valla çok saol.. Ben iyice bi hesap kitap yapayım aldıktan sonra yazarım aha bunu aldım diye herkese :) en azından iş işten geçmiş olur ho ya da go der millet..

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Hakan Yazgan
Ahhh ne diyim gardasim..Bu ülkede kafayı yemeden yapabileceğimiz bisey kalmadı valla...inşallah kazasız belasız gönlümüze bütçemize göre hallederiz hepimiz..Dertleşmek iyi geldi valla çok saol.. Ben iyice bi hesap kitap yapayım aldıktan sonra yazarım aha bunu aldım diye herkese :) en azından iş işten geçmiş olur ho ya da go der millet..
Ne alacaksanız hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın diyelim

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Eyvallah kardeşim.. 1 2 güne alır haber ederim..

yolyordam35

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Celal Smyrna
Merhaba arkadaşlar, sistemi aşağıdaki gibi kendime göre revize ettim, kardeşime doğum günü hediyesi için oyun amaçlı almayı düşünüyorum. Sizce uygun olmuş mudur darboğaz yapar mı, uzman görüşlerinize göre bu akşam son haliyle siparişi geçeyim.. Bir de 3 4 k arasi bu sisteme uyacak monitor onerinize de açığım.. Şimdiden teşekkürler

Anlaşılan herkes meşgul :)
Ben burdayım..Beklerim efem sabırla :)
konuyu incele derim:

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün süren yoğun kafa yemeklerden ve araştırmalardan sonra ekteki sistemi bütçem elverdiğince güncelleyerek biraderin doğum günü hediyesi olarak almış bulunuyorum... Sistemde benim gözüme batan ve muhtemelen sizin de diyeceğiniz üzere birkaç eksiklik var farkındayım.. 3060 ekran kartı, anakartin daha iyi olabileceği ve 650 psu luk kasa yerine daha iyisinin alınabileceği gibi...Siz demeden yazayım dedim 😀 Monitör olarak da 5400 k ya lenovo y27 30 27 inç aldım.. Monitör dahil maliyeti 34,5 k ya geldi...Bu fiyata etmeyeceğini biliyorum ama ülkemizin saçma sapan ekonomi dinamikleri karşısında maalesef yapabilecek çaremiz yok... Herkese iyi forumlar...Bana da geçmiş olsunlar 😀

Ekler

• Screenshot_20231225_014852_Chrome.jpg
    Screenshot_20231225_014852_Chrome.jpg
    448.2 KB · Hit: 28
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Osman araç
Merhaba arkadaşlar, sistemi aşağıdaki gibi kendime göre revize ettim, kardeşime doğum günü hediyesi için oyun amaçlı almayı düşünüyorum. Sizce uygun olmuş mudur darboğaz yapar mı, uzman görüşlerinize göre bu akşam son haliyle siparişi geçeyim.. Bir de 3 4 k arasi bu sisteme uyacak monitor onerinize de açığım.. Şimdiden teşekkürler

Anlaşılan herkes meşgul :)
Ben burdayım..Beklerim efem sabırla :)
Değmez 20 ye ddr5 sistem vardi dün

https://www.gaming.gen.tr/urun/3901...8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ al işlemciyi artırsın bütçene göre ddr5 bro

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Taşlıova
Değmez 20 ye ddr5 sistem vardi dün

https://www.gaming.gen.tr/urun/3901...8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ al işlemciyi artırsın bütçene göre ddr5 bro
Kardeş aldık artık... Tercihim amd li islemciydi 7500f o yüzden seçtim.. Ayrıca aldığım ekran kartı 3060 olabilir ama 12 gb..senin o pakette önerdiğin 8 gb..Ram ile ssd lere de dikkat et..arti senin dediğin pakette hava soğutmalı bile olsa soğutucu yok o farkı da ekle..çok araştırdım ama 16 veya 12 gb ekran kartlı olan adam gibi sistemler 35 k civarına geliyor.. bütçe olsaydı eyvallah da olmayınca olmuyor 😀

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,472
Üyeler
155,427
Son üye
RoverGonna
Top Bottom