Neler Yeni

Çözüldü✓ İyi Bir Sisteme Sahibim Fakat Fps Drop Yiyorum

racter00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Mete Özkan
Merhaba sistemim Rtx 2060, r5 3600, 16gb g skıll ram 3200mhz,gigabyte B450M S2h 3600MHZ anakart
sistemim 5-6 aylık bugün ilk defa fps drop yedim ve ne yaptısam devam etti bu konuda bana yardımcı olabilicek var mı?

racter00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Mete Özkan
daha önce yapmadıysan bulaşma ama zor bir yani yok burada sadece mevzu şu işlemciyi gereksiz yüksek voltaj vermesinin önüne geçip sıcaklığı aşağıya çekmek ryzen işlemciler genelde yüksek ısı üretiyor bende daha önce r5 3600 vardı onu kullanırken bu şekilde kullandım şimdi ise r9 5900x var sıvı soğutma ile kullanıyorum herhangi bir ayar vs yapmadım sıvı soğutma yok ise stock fanda deddiğim değerlerde sıcaklıklar muhakkak düşer. ama öncelikle işlemcinin termal macununu yenile imkanın varsa iletkenlik değeri yüksek olan bir macun ile 5 derece daha aşağıya düşürebilirsin.
peki teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanızın içinde hangi marka RTX 2060 olduğunu bilmiyor musunuz ? Gigabyte'ın Windforce model 2060'ları sıcaklık sorunlarıyla boğuşuyor uzun zamandır. Fan hızlarını arttırmayı deneyin. 80 derece üstü sıcaklıklar hem kartın ömrünü kısaltır hem de drop yeme ihtimalinizi arttırır.

İşlemciniz de 80 üstüyse muhtemelen kasanızın hava akışı çok kötüdür. Kasa modeliniz nedir ?
gigabyte

peki teşekkür ederim

• Kulaklık - Mikrofon GirişiVar
  • Fan Kontrol PaneliYok
  • Sıvı Soğutma DesteğiVar
  • Power Supply550 W
  • Anakart DesteğiATX
  • Kasa AydınlatmasıYok
  • Dahili Fan Sayısı4 Adet
  • CPU Soğutucu Boşluğu150 mm
  • Kasa TipiMidi Tower Kasa
  • Max. VGA uzunluğu300 mm
Tüm Özellikler

Thermaltake Versa T25 550W 80+ Argb 3X120MM Fan Tempered Glass Pencereli Oyuncu Kasası​

Fanların hızını ne kadar artırmalıyım?

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
peki teşekkür ederim

gigabyte

Fanların hızını ne kadar artırmalıyım?
Hem mesh olmayan bir kasanız var hem de normalde 80 dereceleri bulan bir windforce model ekran kartınız var sanırsam.
1653048312120.png

Ekran kartınız buysa ve yüksek seslere dayanabilirseniz fan hızını %75'lere çekip sıcaklık değerlerinizi kontrol etmenizi öneririm.

racter00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Mete Özkan
başka ekstradan yapabiliceğim bir işlem var mı?size de zahmet verdim kusura bakmayın

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
başka ekstradan yapabiliceğim bir işlem var mı?size de zahmet verdim kusura bakmayın
Yardımcı olabileceksek ne mutlu :D Siz düzenli olarak sıcaklık değerlerinizi kontrol etmeye devam edin ve 80 derece altında kalmaya çalışın. Yüksek fan hızları bir miktar ses yapacaktır ama kartın ısınmasından daha iyidir. Optimal sıcaklığa gelene kadar fan hızlarını arttırın ama tavsiyem daha ferah mesh bir kasaya geçmeniz olacak. Eğer stok fan kullanıyorsanız işlemci için de daha iyi bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz. Snowman T6 ve ID SE-224-XT iyi soğutuculardır.

racter00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Mete Özkan
Peki kasa camını ara sıra açmak sakıncalı mı?dedğinizi para biriktirp yapmaya çalışcam fan sesi benim için önemli değil,bilgisayar hakkında pek bi bilgim olmadığı için size bu kadar soru sordum kusura bakmayın

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Peki kasa camını ara sıra açmak sakıncalı mı?dedğinizi para biriktirp yapmaya çalışcam fan sesi benim için önemli değil,bilgisayar hakkında pek bi bilgim olmadığı için size bu kadar soru sordum kusura bakmayın
Camı açmanız tozlanmayı arttıracaktır tavsiye etmem. Kasanın üst kısmında fan alanları var ise belki hava akışını 1-2 fan daha ekleyerek arttırabilirsiniz.

gsseven46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Yusuf
Yardımcı olabileceksek ne mutlu :D Siz düzenli olarak sıcaklık değerlerinizi kontrol etmeye devam edin ve 80 derece altında kalmaya çalışın. Yüksek fan hızları bir miktar ses yapacaktır ama kartın ısınmasından daha iyidir. Optimal sıcaklığa gelene kadar fan hızlarını arttırın ama tavsiyem daha ferah mesh bir kasaya geçmeniz olacak. Eğer stok fan kullanıyorsanız işlemci için de daha iyi bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz. Snowman T6 ve ID SE-224-XT iyi soğutuculardır.
Hocam benimde işlemci oyunlarda 80 den aşağı inmiyor bazen ekran kartıda fazla ısınıyor sistem daha yeni ekran kartım inno rtx 3060. Isınmadan dolayı mı bilmiyorum ama fos düşüşleri yaşıyorum. Sizce ne yapabilirim

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Hocam benimde işlemci oyunlarda 80 den aşağı inmiyor bazen ekran kartıda fazla ısınıyor sistem daha yeni ekran kartım inno rtx 3060. Isınmadan dolayı mı bilmiyorum ama fos düşüşleri yaşıyorum. Sizce ne yapabilirim
Yeni bir konuda belirtmeniz sizler icin daha sağlıklı olur. Ama muhtemelen sıcaklıktan ötürü kartınız ve islemciniz frekans kisiyordur. Kasaniz iyi hava akışına sahip degilse ısınma kaçınılmazdır.

Top Bottom