Neler Yeni

İyi sistemde düşük FPS problemi

Aperius

80+
ben msi afterburner la baktığımda sıcaklık ve hersey normal görünüyordu. Sonra baktım çözemiyorum verdim arkadaşıma o da bir bilgisayarcıya götürdü ama orda ne yatılar ettiler bilmiyorum. Sonucunda işlemcinin bozulduğunu söylemişler.
Ben de bakayım işlemciye biraz, aksaklık var mı

SlimShady

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Faruk Tahta
Anlatamıyorum kardeşim, anlatamıyorum. 2400 Mhz RAM ile zaten 100-150 fps alıyordum. Kimsenin bildiğine laf atmak istemiyorum ama 8GB RAM'in yetmediği oyunlarda fps drop yaşıyorum zaten, bkz. ilk çıktığı zaman Bannerlord.
Ama diyorum ki 20-45 arası seyrediyor. Fps drop yok. Daha önce 8GB RAM ile çok oynadım bu oyunu. Sen hemen hemen aynı sisteme sahip olmana rağmen "BENCE" kelimesini kullanıyorsun da diğer arkadaşlar nasıl direkt sorun tespiti yapabiliyor anlamış değilim
Ben bannerlordu 75 fps sabit oynuyorum o da monitörüm 75hz olduğu için ayarlarımda yüksek senden farklı olarak ramim 3200 mhz cl16 ondan olabilir mi diye düşünüyorum ama ramde 30 fps etki etki etmez herhalde bence sende bir sorun var ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum

Aperius

80+
Ben bannerlordu 75 fps sabit oynuyorum o da monitörüm 75hz olduğu için ayarlarımda yüksek senden farklı olarak ramim 3200 mhz cl16 ondan olabilir mi diye düşünüyorum ama ramde 30 fps etki etki etmez herhalde bence sende bir sorun var ama nasıl çözüleceğini bilmiyorum

3200 Mhz tek slot Ram'i kurtarıyor Bannerlordda ama 2400 Mhz yetişemiyor o yüzden drop oluyordu bende. Bir slot daha takınca sıkıntı kalmamıştı. Şimdi format atıyorum bakalım ne olacak

AimShoowS

80+ Bronze
o kadar kullanmaz
Kesin öyledir. insanlara yanlış bilgi verme al kanıtı ;)
Ekran Alıntısı.PNG

NhympexS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Emre Ak
Son düzenleme:

AimShoowS

80+ Bronze
Akıllı güzel kardeşim bu tek oyunun kullandığı ram değil o ram miktarında sistemin arkada açık olan uygulamalarda var ve bu zaten normal bi ram değil tahminimce arkada açık olan çok fazla şey var
4 veya 6gbı windows yiyor tuhaf 😂 yetersiz kalmaya başladı bi de. bi de ryzen sistemlerde önemli. mhz olayı ramde

NhympexS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Emre Ak
4 veya 6gbı windows yiyor tuhaf 😂 yetersiz kalmaya başladı bi de. bi de ryzen sistemlerde önemli. mhz olayı ramde
ryzen mhz çok fark ediyor evet ama bana ram kullanımı fazla geldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Buğrahan Arıcan
Şu sistem başıma bela oldu arkadaşlar, feci yardım lazım.

1660 Ti
Ryzen 5 1600 AF
8 Gb 2400 Mhz RAM

Geçenlerde sistem açılmadığı için RAM'in tekini sökmek zorunda kaldım. Şimdi tek slot RAM ile nasılsa yeter diye takılayım dedim demin. GTA 5'e girip iki kamyonculuk yapayım. Oyuna girince ne göreyim? 100-150 FPS aldığım oyun 40 FPS gösteriyor. Yani bir slot 8GB RAM çıktığı için mi oldu bu diye araştırdım, insanlar harıl harıl oynuyor 8Gb ile. Ekran kartı sürücüsü vesaire her şey güncel.

Oyun içinde izledim, Gpu da Cpu da %50 civarı seyrediyor. Ayarları düşürüyorum, yükseltiyorum, çözünürlükle oynuyorum yine aynı Fps. Çalışma frekansları da normal. Nvidia denetim masasından ayarı maksimum performansa da çektim hala aynı. Ne bu sistemin derdi arkadaşlar, kırıp atmama gerçekten ramak kaldı
Ram den kaynaklı sanırsam. Frkans hızını yükselt Bi de çift slor yapmaya dikkat et bence. :)

NhympexS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Emre Ak
Top Bottom