Neler Yeni

Öneri JBL düşük bütçeli kulaklık neden alınmamalı ve yerine ne alınmalı?

JBL Tune BT500, BT460, BT450 neden alınmamalı?

Anker Soundcore Life Q10 ve TaoTronics TT-BH085 neden alınmalı?

Bu modellerin en üstü olan BT500'ü baz alıyorum:

JBL Tune BT500:

Avantajları:
  1. Çok Hafif
  2. Ped kısım dönebiliyor. Boyunda rahat durabilir.
  3. Marka takıntısı olanlara birebir. :)
  4. Rakibine göre bir miktar daha yüksek ses seviyesi(ses bozulmaları olabiliyor.)
  5. Pasif ses izolasyonu var.
  6. Hızlı şarj ile 5 dakika şarj ile 1 saat kullanım. Firma verisi deneyimlemedim.

Dezavantajları:
  1. Düşük frekans değeri(20.000Hz): Yüksek frekans tepkisi ne kadar yüksekse o kadar temiz ve berrak tiz verir. Ve düşük olması bir dezavantaj
  2. Ses basıncı seviyesi çok düşük: Daha yüksek ses basınç seviyeli cihazlar genellikle verilen ses kaynağına bağlandıklarında daha yüksek ses verirler. Çok büyük bir dezavantaj değil ama yine de kötü.
  3. Empedans en yakın ve daha ucuz rakibinde göre daha kötü(32Ohms): Empedans ne kadar düşükse daha yüksek ses almak o kadar az güç gerektirir. Rakibinin ise 16 Ohms değeri.
  4. Sürücü birim boyutu küçük(32mm). Daha büyük sürücüler daha güçlüdür ve daha iyi bas üretebilirler. Rakibinde 40mm sürücü mevcut.
  5. Type-C yok.
  6. Pil ömrü rakibinin çok çok daha düşüğü(16 saat).rakibi ise 60 saat tabii bu ikisi için vadedilen pil ömrü gerçek testte ikisi de daha düşük çıkacaktır. Ama yine de arada 4 katlık bir fark var az değil bence. :)
  7. Bluetooth sürümü 4.1.
  8. Kablolu kullanılamıyor.
  9. Fiyatını gram hak etmiyor(500TL).en fazla hak ettiği fiyat 250TL oda taş çatlasın.
  10. Pedleri yeterince rahat değil uzun kullanımda acıtıyor.
  11. Kulak kapatan model değil.
  12. Kulaklık çok hafif Premium hissiyat vermiyor. Malzeme pek kaliteli değil.
  13. Mikrofon sayısı 1(bu bütçede normal ama)
  14. Neo'dim mıknatısı yok. Daha fazla bas ve temiz yüksek ses verirler.
  15. Kronik sorunlu parazitlenme sesleri ve cızırtı %10-%20'sinde falan olabiliyor.
JBL Tune BT500 fotoğrafları:

1649009274477.png

1649009281076.png

Benim hep önerdiğim kulaklık olan burada Anker Q10'u baz alıyorum:

Anker Soundcore Life Q10:

Avantajları:
  1. Kaliteli malzeme Anker klasiği.
  2. Geniş kafa yastığı aralığı.
  3. Type-C mevcut(şarj).
  4. Kablolu kullanılabiliyor. Şarj bittiğinde müzik keyfim devam etsin.:)
  5. 60 saat pil ömrü kullandığım üzere 60 değil de 45 saati çıkarır bir pil ömrü mevcut. Tabii düşük ses seviyesinde 50 saatleri görür bence.
  6. Bluetooth 5.0
  7. Hi-Res ses sertifikası. Çok iyi bir deneyim sunmaz ama sonuçta var ve gerçek.
  8. Kulak kapatan model. Bu çok iyi bir şey uzun süreli kullanımda kulağı ağrıtmıyor.
  9. 40mm sürücü boyutu(JBL çöpü hariç birçoğunda aynı zaten).
  10. Yüksek frekans 40.000Hz.
  11. Düşük empedans 16 Ohms.
  12. Ağırlığı ile Premium bir hissiyat veriyor
  13. BassUp modu var. İşe yarıyor ve çok güzel bass yoğun severler sürekli açık tutmalı bunu.
  14. Pasif ses izolasyonu var.
  15. Hızlı şarj destekli. Firma verisine göre 5 dakikalık hızlı şarj ile 5 saatlık kullanım. Bence 2-3 saatlik bir kullanım söz konusu.
Dezavantajları:
  1. Kime göre bilmem ama bazı kullanıcılara göre ağır gelmiş.
  2. Ped kısımları boyunda dönmüyor. Boyunda uzun süreli kullanımda boyun acıtabilir(kulaklık boyunda tutmak için olmasa da).
  3. Mikrofon sayısı 1(bu bütçede normal ama)
  4. Yine bazılarına göre kulaklık biraz büyük. Bana göre bence normal ama diyen sayısı çok az olmasına rağmen koydum.
  5. Neo'dim mıknatısı yok. Daha fazla bas ve temiz yüksek ses verirler.
Anker Soundcore Life Q10 fotoğrafları:
1649009303689.png

1649009321040.png

2 önerdiğim Anker ile TaoTronics arasında çok fark yok TaoTronics biraz daha kötü malzeme kalitesi olarak TaoTronics'i Anker'den daha pahalı yapan şey ANC(Aktif gürültü engelleyici) olması ki bence bu fiyat aralığında da Q10 önde. Bu arada BT500 daha önde olmasına rağmen BT460'da Neo'dim mıknatısı var ilginç bir şekilde özelliklerinde var yazıyor ve olması iyidir. Ben Q10'u kullanıyorum, TaoTronics 85, BT500 ve BT510 denedim bu deneyimlerim ve veriler sonucu bu rehberi hazırladım.

Bu rehberi Tune BT500, BT460, BT450 önerenlere atalım. Yeni BT560 çıkmış yüksek ihtimal BT500'ün kronik sorunu yüzünden. Deneyimlemedim ama çok büyük farklar yok yine de Q10 hepsinin içinden geçiyor. :)

Not: Bunlar aslında çok bir şey ifade etmezler sadece özellik kıyaslaması gibi oldu. Önemli olan frekans aralıkları bas, mid, tizleridir ve sesin verebildiği kalite. Bunlar genel anlamda fiyat performanslarına göre hazırlandı.

Not 2: Yakında bir rehber hazırlayacağım ekstra olarak 100TL fiyat farkı ile TaoTronics SoundSurge 85 alınabilir.

Son düzenleme:

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Güzel Rehber Eline Sağlık Tamda Kulaklık Almayı Düşünüyordum.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Teşekkür ederim. Yakında TWS veya Kulak üstü BT kulaklık Tier List yapmayı düşünüyorum.
Anker'in Ses Gecikmesi Varmı? "Kablosuz Çalışıyorken" Örneğin Bir Oyun'da Varsa'da Rahatsız Edici Düzeydemi?

pekcevik

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,630
İsim
Mert Pekçevik
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayarları
Instagram
pekcevikk
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199142548828/
Discord
bigg papi locsta
JBL Tune BT500, BT460, BT450 neden alınmamalı?

Anker Soundcore Life Q10 ve TaoTronics TT-BH085 neden alınmalı?

Bu modellerin en üstü olan BT500'ü baz alıyorum:

JBL Tune BT500:

Avantajları:
  1. Çok Hafif
  2. Ped kısım dönebiliyor. Boyunda rahat durabilir.
  3. Marka takıntısı olanlara birebir. :)
  4. Rakibine göre bir miktar daha yüksek ses seviyesi(ses bozulmaları olabiliyor.)
  5. Pasif ses izolasyonu var.
  6. Hızlı şarj ile 5 dakika şarj ile 1 saat kullanım. Firma verisi deneyimlemedim.

Dezavantajları:
  1. Düşük frekans değeri(20.000Hz): Yüksek frekans tepkisi ne kadar yüksekse o kadar temiz ve berrak tiz verir. Ve düşük olması bir dezavantaj
  2. Ses basıncı seviyesi çok düşük: Daha yüksek ses basınç seviyeli cihazlar genellikle verilen ses kaynağına bağlandıklarında daha yüksek ses verirler. Çok büyük bir dezavantaj değil ama yine de kötü.
  3. Empedans en yakın ve daha ucuz rakibinde göre daha kötü(32Ohms): Empedans ne kadar düşükse daha yüksek ses almak o kadar az güç gerektirir. Rakibinin ise 16 Ohms değeri.
  4. Sürücü birim boyutu küçük(32mm). Daha büyük sürücüler daha güçlüdür ve daha iyi bas üretebilirler. Rakibinde 40mm sürücü mevcut.
  5. Type-C yok.
  6. Pil ömrü rakibinin çok çok daha düşüğü(16 saat).rakibi ise 60 saat tabii bu ikisi için vadedilen pil ömrü gerçek testte ikisi de daha düşük çıkacaktır. Ama yine de arada 4 katlık bir fark var az değil bence. :)
  7. Bluetooth sürümü 4.1.
  8. Kablolu kullanılamıyor.
  9. Fiyatını gram hak etmiyor(500TL).en fazla hak ettiği fiyat 250TL oda taş çatlasın.
  10. Pedleri yeterince rahat değil uzun kullanımda acıtıyor.
  11. Kulak kapatan model değil.
  12. Kulaklık çok hafif Premium hissiyat vermiyor. Malzeme pek kaliteli değil.
  13. Mikrofon sayısı 1(bu bütçede normal ama)
  14. Neo'dim mıknatısı yok. Daha fazla bas ve temiz yüksek ses verirler.
  15. Kronik sorunlu parazitlenme sesleri ve cızırtı %10-%20'sinde falan olabiliyor.
JBL Tune BT500 fotoğrafları:

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Benim hep önerdiğim kulaklık olan burada Anker Q10'u baz alıyorum:

Anker Soundcore Life Q10:

Avantajları:
  1. Kaliteli malzeme Anker klasiği.
  2. Geniş kafa yastığı aralığı.
  3. Type-C mevcut(şarj).
  4. Kablolu kullanılabiliyor. Şarj bittiğinde müzik keyfim devam etsin.:)
  5. 60 saat pil ömrü kullandığım üzere 60 değil de 45 saati çıkarır bir pil ömrü mevcut. Tabii düşük ses seviyesinde 50 saatleri görür bence.
  6. Bluetooth 5.0
  7. Hi-Res ses sertifikası. Çok iyi bir deneyim sunmaz ama sonuçta var ve gerçek.
  8. Kulak kapatan model. Bu çok iyi bir şey uzun süreli kullanımda kulağı ağrıtmıyor.
  9. 40mm sürücü boyutu(JBL çöpü hariç birçoğunda aynı zaten).
  10. Yüksek frekans 40.000Hz.
  11. Düşük empedans 16 Ohms.
  12. Ağırlığı ile Premium bir hissiyat veriyor
  13. BassUp modu var. İşe yarıyor ve çok güzel bass yoğun severler sürekli açık tutmalı bunu.
  14. Pasif ses izolasyonu var.
  15. Hızlı şarj destekli. Firma verisine göre 5 dakikalık hızlı şarj ile 5 saatlık kullanım. Bence 2-3 saatlik bir kullanım söz konusu.
Dezavantajları:
  1. Kime göre bilmem ama bazı kullanıcılara göre ağır gelmiş.
  2. Ped kısımları boyunda dönmüyor. Boyunda uzun süreli kullanımda boyun acıtabilir(kulaklık boyunda tutmak için olmasa da).
  3. Mikrofon sayısı 1(bu bütçede normal ama)
  4. Yine bazılarına göre kulaklık biraz büyük. Bana göre bence normal ama diyen sayısı çok az olmasına rağmen koydum.
  5. Neo'dim mıknatısı yok. Daha fazla bas ve temiz yüksek ses verirler.
Anker Soundcore Life Q10 fotoğrafları:
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

2 önerdiğim Anker ile TaoTronics arasında çok fark yok TaoTronics biraz daha kötü malzeme kalitesi olarak TaoTronics'i Anker'den daha pahalı yapan şey ANC(Aktif gürültü engelleyici) olması ki bence bu fiyat aralığında da Q10 önde. Bu arada BT500 daha önde olmasına rağmen BT460'da Neo'dim mıknatısı var ilginç bir şekilde özelliklerinde var yazıyor ve olması iyidir. Ben Q10'u kullanıyorum, TaoTronics 85, BT500 ve BT510 denedim bu deneyimlerim ve veriler sonucu bu rehberi hazırladım.

Bu rehberi Tune BT500, BT460, BT450 önerenlere atalım. Yeni BT560 çıkmış yüksek ihtimal BT500'ün kronik sorunu yüzünden. Deneyimlemedim ama çok büyük farklar yok yine de Q10 hepsinin içinden geçiyor. :)

Not: Bunlar aslında çok bir şey ifade etmezler sadece özellik kıyaslaması gibi oldu. Önemli olan frekans aralıkları bas, mid, tizleridir ve sesin verebildiği kalite. Bunlar genel anlamda fiyat performanslarına göre hazırlandı.
Soundcore Life Q10 kesinlikle öneririm

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anker'in Ses Gecikmesi Varmı? "Kablosuz Çalışıyorken" Örneğin Bir Oyun'da Varsa'da Rahatsız Edici Düzeydemi?
Oyunda kullanmanı tavsiye etmem BT5.0 ses gecikmelerini azaltsada hala vardı bi' 150-300ms ses gecikmesi tam bilemem tabii ki. Ama video ve müzikte sorun olmaz. Oyunda rahatsız edici evet.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Eline sağlık. Bende JBL 110BT var ve hiç memnun değilim. Basslar ve tizler çok zayıf.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Teşekkür ederim. Yakında TWS veya Kulak üstü BT kulaklık Tier List yapmayı düşünüyorum.
Tws kulaklık için yüksek bütçe düşünüyorsanız edifier TWS NB-2 PRO modeline bakabilir misiniz. Şuan kullanıcısıyım aklınızda kalan bir şey olursa sorabilirsiniz

Q10 Yerine Sound Surge 85 Mi Almalıyım Onerirmisiniz Bu Modeli.
Basslar Ve Ses Yüksekliği Nasıldır Tatmin Edici Düzey demi.
ANC ve ses yüksekliği için SoundSurge 85. Ama malzeme kalitesi, ses kalitesi ve batarya için Q10, 100TL dolayında fiyat farkından Q10 daha fazla tercih edilesi bi' durumdadır. Ayrıca Q10 pasif gürültü engellemesi gayet yerindedir(Çok gürültülü ortamlar dışında otobüs motor gürültüsü vb.). Tercihinizde mütabık değil iseniz yeni bir model üzerinde araştırmalar yapıyorum ve vaktiniz var ise beklerseniz model hakkında detaylı bilgi edineyim. Modeli size ithaf etmem gerekirse model SoundPeats A6 modelidir. Eğer vaktim olursa size geri dönüşte şu şu daha iyi derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tws kulaklık için yüksek bütçe düşünüyorsanız edifier TWS NB-2 PRO modeline bakabilir misiniz. Şuan kullanıcısıyım aklınızda kalan bir şey olursa sorabilirsiniz
Teşekkürler, muhtemelen ilk kulak üstü Tier List olur. Ama yeteri kadar elimde referansım yok.

Son düzenleme:

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
ANC ve ses yüksekliği için SoundSurge 85. Ama malzeme kalitesi, ses kalitesi ve batarya için Q10, 100TL dolayında fiyat farkından Q10 daha fazla tercih edilesi bi' durumdadır. Ayrıca Q10 pasif gürültü engellemesi gayet yerindedir(Çok gürültülü ortamlar dışında otobüs motor gürültüsü vb.). Tercihinizde mütabık değil iseniz yeni bir model üzerinde araştırmalar yapıyorum ve vaktiniz var ise beklerseniz model hakkında detaylı bilgi edineyim. Modeli size ithaf etmem gerekirse model SoundPeats A6 modelidir. Eğer vaktim olursa size geri dönüşte şu şu daha iyi derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler, muhtemelen ilk kulak üstü Tier List olur. Ama yeteri kadar elimde referansım yok.
Acelem Yok Birkaç Hafta İçinde Almayı Planlıyorum Önemli olan Rahat Olması Kulaklarımı Ağrıtmaması, Malzeme Kalitesi Yani Elime Aldığımda Güven Vericek Bir Şey Olması, Şarj Süresi, Bas Ve Sesin Temiz Ve Kalitesi Gelmesi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,968
Üyeler
142,063
Son üye
AkiBey
Top Bottom