Neler Yeni

Kablolu modeme 2 ayrı masaüstü sistemi kurulur mu?

b0ray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Sami Kırkıcı
Merhaba. Konuyu nereye açacağımı tam olarak bilemedim. Benim bir masaüstü bilgisayarım var ve modemim kablolu olduğu için kasam ile modemi bağlı kullanıyorum. Yeni bir masaüstü sistem alıp bu masaüstü sistemi kardeşime vermeyi düşünüyorum. Yeni masaüstü sistem alırsam aynı modem ile 2 ayrı masaüstü sistemini kullanabilir miyim? Bilgisayarlar farklı odalarda olacak. Bu konuyu nasıl çözebilirim?

Neilq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Nail
Merhaba. Konuyu nereye açacağımı tam olarak bilemedim. Benim bir masaüstü bilgisayarım var ve modemim kablolu olduğu için kasam ile modemi bağlı kullanıyorum. Yeni bir masaüstü sistem alıp bu masaüstü sistemi kardeşime vermeyi düşünüyorum. Yeni masaüstü sistem alırsam aynı modem ile 2 ayrı masaüstü sistemini kullanabilir miyim? Bilgisayarlar farklı odalarda olacak. Bu konuyu nasıl çözebilirim?
sıkıntı olmaz fakat hız düşüklüğü yaşayabilirsn

OZTURK28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
bedirhan öztürk
uzun bir internet kablosu işini görür

b0ray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Sami Kırkıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar o hâlde dizüstü bilgisayar almam mı daha mantıklı olur? Bu masaüstünü satmayacağım çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıkıntı olmaz fakat hız düşüklüğü yaşayabilirsn
O hâlde dizüstü bilgisayar almam mı daha mantıklı olur? Bu masaüstünü satmayacağım çünkü.

TRAras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bill
Hız düşüklüğü yaşamazsın modemler bunun için vardır arkasına baktığında zaten birden fazla giriş göreceksin bende 3 tane takılı sorun yok

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Arkasındaki port girişi kadar bağlantı yapabilirsiniz sıkıntı olmaz.

b0ray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Sami Kırkıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkasındaki port girişi kadar bağlantı yapabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Hız düşüklüğü yaşamazsın modemler bunun için vardır arkasına baktığında zaten birden fazla giriş göreceksin bende 3 tane takılı sorun yok
LAN1, LAN2, LAN3, LAN4 girişleri var. Masaüstüm LAN1'e bağlı. Yani diğer LANx'leri kullanabilirim, değil mi?

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,256
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Arkadaşlar o hâlde dizüstü bilgisayar almam mı daha mantıklı olur? Bu masaüstünü satmayacağım çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O hâlde dizüstü bilgisayar almam mı daha mantıklı olur? Bu masaüstünü satmayacağım çünkü.
Hiç dizüstü düşünmene gerek yok sorun olmaz masaüstü al geç

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Mehmet Ali DENİZ
İlgilendiği Kategoriler
Siber Güvenlik, Güvenlik Duvarı, Anti Virüs, Domain Controller, File Server, Oyun ve Bilgisayar Bileşenleri
Merhaba,
Modeminizin arkasındaki LAN portları kadar kablolu olarak istemci(bilgisayar) bağlayabilirsiniz. Hız düşüklüğü illaki olacaktır ama bu abartılacak veya interneti kullanamayacak kadar olmayacaktır. Modeminizden ikinci bilgisayarınıza kadar kablo çekmeniz bu işte size yeterli olacaktır.

Top Bottom