Neler Yeni

kadim döneme ait büyülü sözcükleri nasıl bulurum

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Al bedavaya söyliyim bi tane sana. Abrakadabra.

mesut3467

80+ Bronze
Büyü değilde eski dönemlere ait cümle veya kelimeler var. Özellikle diziler ve filmlere senaristler etkileyiciliği artırmak için kullanabiliyor.

Bunun dışında büyünün dili olarak ibranice kullanıldığını duymuştum. Baştan söyleyeyim bu tür şeylere inanan bir insan değilim. Akademik boyutuyla bakıyorsan ibranice araştırmanı tavsiye ederim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
kadim döneme ait büyülü sözcükleri nasıl bulurum?
İKEA'daki mobilya isimlerini kullanabilirsin.
Edit: Yanlış anlamışım nasıl büyü sözü uydururum diye anladım. Fikrim yok o zaman.

mesut3467

80+ Bronze
Hocam etimolojik olarak öncelikle büyü kelimesinin kökenine inmek gerekiyor. Wikipedia'da şu şekilde.

Büyü (Büy/Büğ/Böğ) kökünden türemiştir. Etkileme, yayılma, örtme, kapatma anlamları bulunur. Büyük kelimesiyle aynı kökten gelir. Böğe (şaman) sözcüğü ile de alakalıdır. Büğü şeklindeki söylenişinin Moğolca Böge (şaman) sözcüğü ile bağlantısı vardır. Macarca büyücüye Büvesz/Büvös denir. Modern toplumda doğuştan gelen önderlik yeteneğine Batı dillerinde Karizma (Büyülenç, Büyüleyim) denmesi, insanların bu kavrama daima duyduğu ilgiyi gösterir.

Sihir (Arapça: سحر) sözcüğü, Türkçeye Arapçadan geçmiştir. Kelimenin Arapçadaki kökü ise s-h-r şeklindedir.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Şimdi ben niye boşu boşuna uyarı aldım, Moderatör beyefendi 👏👏
Bakın burada ne yazıyor eski çağ da kullanılan büyücü hekimlerin kullandığı söz 👏👏
Screenshot_2022-03-23-15-54-07-166_com.android.chrome.jpg

Ekler

• Screenshot_2022-03-23-15-54-07-166_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-23-15-54-07-166_com.android.chrome.jpg
    387.8 KB · Hit: 29
Şimdi ben niye boşu boşuna uyarı aldım, Moderatör beyefendi 👏👏
Bakın burada ne yazıyor eski çağ da kullanılan büyücü hekimlerin kullandığı kelime. 👏👏
Alıntıyı görüntüle
yalnız bana eski çağ değil kadim döneme ait sözcükler lazım sen benle dalga geçiyorsun benim olduğum durumu bilsen böyle konuşamazdın bile

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
yalnız bana eski çağ değil kadim döneme ait sözcükler lazım sen benle dalga geçiyorsun benim olduğum durumu bilsen böyle konuşamazdın bile
Ben senle dalga nerede geçtim, o senin varsayımın ben ortaya sadece espri olsun diye abrakadabra yazdım, insanlarla dalga geçmem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,398
Üyeler
156,923
Son üye
Nameless1
Top Bottom