Neler Yeni

Kadir gecenizi tebrik ederim

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,648
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
kadir kim

Emsal

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yukarıda ki ile aram bozuk ama kutlu olsun. Bu gece gene dua edeceğiz bakalım bu sefer kabul olacak mı yoksa gene bir başıma mı kalacağım.
Yukardaki değince kendim zannettim
Sen bayağı yukarıyı demişsin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca :)

Nihayetsiz kudret sahibi. (Allah C.C.)(İnsan kâinatın ekser envâına muhtaç ve alâkadardır. İhtiyâcâtı âlemin her tarafına dağılmış; arzuları ebede kadar uzanmış. Bir çiçeği istediği gibi, koca bir baharı da ister. Bir bahçeyi arzu ettiği gibi ebedî Cenneti de arzu eder. Bir dostunu görmeğe müştak olduğu gibi, Cemil-i Zülcelâli de görmeğe müştaktır. Başka bir menzilde duran bir sevdiğini ziyâret etmek için o menzilin kapısını açmağa muhtaç olduğu gibi, berzaha göçmüş yüzde doksandokuz ahbabını ziyâret etmek ve firak-ı ebediden kurtulmak için koca dünyanın kapısını kapayacak ve bir mahşer-i acâib olan âhiret kapısını açacak, dünyayı kaldırıp âhireti yerine kuracak ve koyacak bir Kadir-i Mutlakın dergâhına ilticaya muhtaçtır. İşte şu vaziyette bir insana Hakiki Ma'bud olacak; yalnız her şeyin dizgini elinde, her şeyin hazinesi yanında, her şeyin yanında nâzır, her mekânda hâzır, mekândan münezzeh, acizden müberra, kusurdan mukaddes, nakıstan muallâ bir Kadir-i Zülcelâl, bir Rahim-i Zülcemâl, bir Hakim-i Zülkemâl olabilir.

Son düzenleme:

Hanaz

80+ Silver
Kız ortamında ataistin diyip kız tavlamaya çalışan tiplerden büyük ihtimal :) ataist çok arkadaşım var hepsi zeki ve efendi :) bunlar gibi şebek değil.
"Maymunlar birlikte güçlü" maymunlar cehennemi film sözü

boşver

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,648
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Kendini komik sanan bir soytarı daha
Kız ortamında ataistin diyip kız tavlamaya çalışan tiplerden büyük ihtimal :) ataist çok arkadaşım var hepsi zeki ve efendi :) bunlar gibi şebek değil.
"Maymunlar birlikte güçlü" maymunlar cehennemi film sözü

boşver
kalkmissiniz, biri maymun, biri soytari, biri sebek demis. hicbirinizde yok mu "ulan tanimadigim birine hakaret niye ediyorum" diye. cok sevdiginiz tanrinizin karsisinda bunun hesabini nasil vereceksiniz? ustune ne biliyorsunuz bu adam ne biliyor ne bilmiyor? ataist demissin, ne biliyorsun bu adamin ateist olup olmadigini? siz bu sahip oldugunuz suizan ile kaba ve ahlaktan nasip almamis, cehennem korkusuyla az bucuk hosgoruye sahip benliginizle nereye varabilirsiniz ki?

hemen basladiniz de mi kafanizda cumleler kurmaya? niye mi? cunku bak son cumleme, bende suizan yaptim. son cumleye kadar hicbir sey yok ama son cumle ne kadar kotu bir sey degil mi?

Son düzenleme:

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,162
İsim
Selim
kalkmissiniz, biri maymun, biri soytari, biri sebek demis. hicbirinizde yok mu ulan tanimadigim birine hakaret niye ediyorum diye. cok sevdiginiz tanrinizin karsisinda bunun hesabini nasil vereceksiniz? ustune ne biliyorsunuz bu adam ne biliyor ne bilmiyor? ataist demissin, ne biliyorsun bu adamin ateist olup olmadigini? siz bu sahip oldugunuz suizan ile kaba ve ahlaktan nasip almamis, cehennem korkusuyla az bucuk hosgoruye sahip benliginizle nereye varabilirsiniz ki?

hemen basladiniz de mi kafanizda cumleler kurmaya? niye mi? cunku bak son cumleme, bende suizan yaptim. son cumleye kadar hicbir sey yok ama son cumle ne kadar kotu bir sey degil mi?
Okumadım ama evet sana diyoruz :) köşede aglayabilirsiniz hiç umrumuzda değil

The Semih

80+ Silver

''Kadir gecenizi tebrik ederim''​

Böyle yazanı ilk defa görüyorum, ''Kadir Geceniz Mübarek Olsun'' diye düzelt forumda malzeme arayan çok zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,081
Üyeler
141,084
Son üye
marionoganator
Top Bottom