Neler Yeni

Kafam çok karışık ne yapmalıyım?

klonsvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes
Dostlar merhaba, bilgisayar mühendisliği okuyorum ve mevcut olarak 2 adet bilgisayarım bulunuyor. Biri memleketimde duran okuduğum şehre götüremediğim masaüstüm. Diğeri ise okulda kullanmak için almış olduğum laptobum. Masaüstü bilgisayarımın özellikleri.

GTX 1650 Super, Ryzen 5 1600 AF, Gigabyte B450M S2H anakart, 8x2 GB 3200 MHz RAM, FSP hv Pro 550W, 1TB HDD.

Laptopum ise.
Lenovo Ideapad 5 Ryzen 5 5500U 8 GB RAM ve 512 GB SSD.

Sorum şu sizce bu iki cihazı satıp yerine içinde RTX bulunan bir laptop mu almalıyım; yoksa elimdeki sistemlerle devam edip masaüstüne eklemeler mi yapmalıym? Bu iki cihazı satmalıysam eğer sizce aşağı yukarı ne kadar ederler?

Genel olarak okuduğum bölümden dolayı yazılımla uğraşacağım ve saatlerce kod yazacağım. Bir yandan da Unity gibi programlarda kullanmak istiyorum. Diğer yandan oyunlarla da içli dışlı olduğum için oyun da oynamak istiyorum.

İki cihazı satıp almayı düşündüğüm model.

berat gnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
berat Güner
yani evde yazılımla uyraşıcaksan bence senin için masa üstü daha performanslı olur hem oyunlar için hemde işin için ben olsam evdeki masa üstünü geliştirme yapardım diğer leptop durur du dışarı işin çıkınca onu yanına alırdın

LVQ10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Kaan
Memlekete ne sıklıkla dönüyorsun? Masaüstü bilgisayarın orada boşu boşuna yatacaksa tüm paranla laptop alman mantıklı.
Ama sık sık geri dönüyorsan ve masaüstünü kullanıyorsan senin yerinde olsam 3060'lı laptop alır ve geri kalanla da masaüstünü yükseltirdim.

klonsvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Memlekete ne sıklıkla dönüyorsun? Masaüstü bilgisayarın orada boşu boşuna yatacaksa tüm paranla laptop alman mantıklı.
Ama sık sık geri dönüyorsan ve masaüstünü kullanıyorsan senin yerinde olsam 3060'lı laptop alır ve geri kalanla da masaüstünü yükseltirdim.
Açıkcası laptopu cihazları sattıktan sonra üstüne para ekleyerek almayı düşünüyorum. Memlekete sadece tatil günlerinde dönüyorum onun dışında okuduğum şehirdeyim. Bu yazda muhtemelen stajdan dolayı okuduğum şehirde olacağım. Okuduğum şehre götürmememin tek sebebi internet altyapısı orada yetersiz kalıyor.

xTURANN

80+ Bronze
Eğer çok fazla gezip tozan biriysen ve yanında mutlaka bir bilgisayar olacaksa evet laptop al. Fakat evden yazılımla uğraşacaksan masaüstü al. İlerleyen zamanlarda para kazanmaya başlarsan da bir apple cihaz alıp yanında taşıyarak çalışabilirsin.
He bu arada, illa ki satıcam diyorsan, iki sistemi de total 15 - 19k civarına satabilirsen güzel bir masaüstü alabilirsin. Yazılımda canın sıkıldığında geçer RDR2 gibi AAA oyunlar oynar yoluna bakarsın.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,141
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Neye ihtiyacın var bilemeyiz ki. Laptop lazımsa özellikleri yetmiyorsa 2sini satıp daha iyi bir laptop almak mantıklı olur. Laptop yetiyorsa masaüstü performanssız diyorsan ona yatırım yaparsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,154
Üyeler
141,095
Son üye
spanzGOD
Top Bottom