Neler Yeni

🔒Kalp Krizi Geçirmem Değil Mi?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kafein bağımlılığın olduğundan bunları yaşıyorsun büyük ihtimalle.
Bir arkadaşımda da aynısı geçerliydi.
Kafeini azalt. :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Panik atak geçirmeden önceki semptomlara da benziyor , psikolojik bir sorun da olabilir yani. En kısa zamanda doktora git geçmiş olsun.
Hakikaten bunu ben neden düşünemedim. Anksiyetem var benim. Büyük ihtimal çok kafein tükettiğim için kendimi şartladım. Ondan da ağrıyor olabilir. Teşekkürler la!

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hocam çok almıyorum ki zaten. Max sınır 400 mg
Ben dün sadece bir tarif denediğim için 600 aldım. Ama genelde 350-400 alıyorum.
Günde 3 kere kafein içmen bile bunu etkiler.
Sigara içiyormuşsun gibi düşün içmediğin zaman sinirlenir, başın ağrır vs.
Sende de aynı durum geçerli.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Günde 3 kere kafein içmen bile bunu etkiler.
Sigara içiyormuşsun gibi düşün içmediğin zaman sinirlenir, başın ağrır vs.
Sende de aynı durum geçerli.
Yoksunluk belirtilerini gösteriyorum zaten. Ama konuda fiziksel ağrı hissettiğimi belirttim.

İssaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
İsa Turcan
Ben de senin gibi çok kahve içerdim zamanında ayrıca çay ve sigara da dahil. Bir yıl öncesinde kalbimde ritim bozuklukları yaşamaya başladım ufak çaplı da değil göz kararması bayılmaya kadar çok fena çarpıntılar yaşadım. İlk yaşadığımda ben de kalp krizi sandım doktora göründükten sonra ablasyon işlemi (anjiyo tarzı bir işlem) yapmamız gerektiğini söyledi. Ablasyondan sonra kahve, çay, kola ve sigaradan uzak durmamı söyledi. Çay ve kahveyi yok denecek kadar azalttım fakat sigarayı hala içtiğimden dolayı ara ara kalp sıkışmaları çarpıntılar yaşıyorum. Ayrıca kesinlikle uyku düzenine ve yemene içmene çok dikkat etmelisin. Yağsız ve çok zayıf olman bu sorunları yaşamayacağın anlamına gelmez.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben de senin gibi çok kahve içerdim zamanında ayrıca çay ve sigara da dahil. Bir yıl öncesinde kalbimde ritim bozuklukları yaşamaya başladım ufak çaplı da değil göz kararması bayılmaya kadar çok fena çarpıntılar yaşadım. İlk yaşadığımda ben de kalp krizi sandım doktora göründükten sonra ablasyon işlemi (anjiyo tarzı bir işlem) yapmamız gerektiğini söyledi. Ablasyondan sonra kahve, çay, kola ve sigaradan uzak durmamı söyledi. Çay ve kahveyi yok denecek kadar azalttım fakat sigarayı hala içtiğimden dolayı ara ara kalp sıkışmaları çarpıntılar yaşıyorum. Ayrıca kesinlikle uyku düzenine ve yemene içmene çok dikkat etmelisin. Yağsız ve çok zayıf olman bu sorunları yaşamayacağın anlamına gelmez.
3 den 2 ye düşürsem?

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
İki gündür başım dönüyor.
Dün sağ bugün de sol kolum ağrıyor.
İçten içe bir sıcak basması ve yanma hissiyatı var. Terliyorum.
Şimdi de kalbim tekliyor gibi oluyor.

Şimdi daha 17 yaşında, cılız mı cılız yağsız mı yağsız bir vücudum var. Yani damar tıkanıklığı için bir sebep yok bildiğim üzere.
Bir de internette baktığım bilgiye göre benim gibi günde 3 porsiyon kahve içen insanların kalp hastası olma ihtimali daha düşük.

Şu an biraz boş mu yapıyorum yani şu anlamda boş mu endişe hissediyorum. Basit bir şey de olabilir yani.

Not: Bu sebepten olmasa da (bu belirtiler 2 gündür var sadece) yarın çocuk kardiyolojisine randevum var.
kahve çarpıntı yapıyor olabilir.

Silinsin

80+ Silver
Öncelikle günde 3 kahve fazla kardiyolojiye görünmen de şart ve belirtmek isterim o kadar zayıf olmak sağlıklı değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ahmet Kaan Yirci
Bir şeyin yok kardeşim. Kahveyi azalt 3 gün bekle durum düzelmediyse doktora git. Kalp rahatsızlığı olduğunu düşünmüyorum.

Top Bottom