Neler Yeni

Kararsızım, Mezuna kalmak mı, DGS mi?

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Hocam her sene daha fazla katılımcı oluyor o yüzden baya yüksek fark atmanız lazım yapabilirim diyorsanız mezuna kalın.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Serdar BULUT
Ben 2 yıllık bir bölüm okuyup kpss'den atanmaya çalışacağım nedense yks'ye göre kpss sınavından beklediğimden iyi notlar alıyorum düzgün çalışmadan ve matematiksiz. Geçen sene ortaöğretimden girmiştim 81 puan almıştım. Seneye gireceğimde önlisansa girebileceğim bakalım. Yani ilerde lisansa tamamlarsamda ybs bölümüne tamamlarım. Puanlarına ve netlerine şöyle baktım yapamayacağım bir net değil. Yani kendine güveniyorsan tekrar seneye gir ama gerçekten giremeyecek durumun varsa 2 yıllık bir bölüm tercih et sonrasında duruma göre açıktanda tamamlayabilirsin lisansa. Sen bilirsin yani.

ValarMorghulish

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
MCA
Ben 2yıllık okudum dgs ile bil müh geçiş yaptım. 1yıl hazırlancagına 2 yıl oku. tyt mat konularını hallet yerleşirsin bil mühendisliğine

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Selçuk gümüş
Normalde seneye girmeyi düşünüyordum ama ailem bu sene de kendini dene dedi. Sınava girdim, beklediğim gibi çok kötü bir sıralama geldi. Ailem 2 yıllıkta olsa bir yer yaz, sen mezuna kalırsan çalışmazsın diyor. Matematik rezalet, temel matematikte bile 3 soru anca yapabildim.
Mezuna kalmak mı, DGS mi?
Alıntıyı görüntüle
Diğer Konu: https://forum.donanimarsivi.com/konu/yks-sonucuma-goere-boeluem-oenerisi.783396/
aklında olan bölümün 2 seneliği oluyorsa git hem senen yanmaz bir kaç sene sonra fark edicen bu 1 sene ne kadar önemli. 2 senelik bölümler baya kolay oluyo dgsde kolay oluyo ben inşşat mühendisiyim gittik mukavemet vs çok çok zorlandık 2 senelik teknikerler hepsini aa verip 3,7 gnoyla aramıza katıldı biz hep alttan ders aldık adamlar elini kolunu sallaya sallaya mezun oldu şuan ki aklımla 4 sene gelsede 2 sene gider dgs yaparım kesin hem ülkenin durumu malum diploman işe yarayamayabilir daha da kötüye giderse 2 senelik alır geçersin boşuna zamanın gitmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

aklında olan bölümün 2 seneliği oluyorsa git hem senen yanmaz bir kaç sene sonra fark edicen bu 1 sene ne kadar önemli. 2 senelik bölümler baya kolay oluyo dgsde kolay oluyo ben inşşat mühendisiyim gittik mukavemet vs çok çok zorlandık 2 senelik teknikerler hepsini aa verip 3,7 gnoyla aramıza katıldı biz hep alttan ders aldık adamlar elini kolunu sallaya sallaya mezun oldu şuan ki aklımla 4 sene gelsede 2 sene gider dgs yaparım kesin hem ülkenin durumu malum diploman işe yarayamayabilir daha da kötüye giderse 2 senelik alır geçersin boşuna zamanın gitmez
okudum da bazıları dgsde de mat peşini bırakmaz yazmış eğer sayısal bi bölüm okucaksan zaten dgs matematiğini yapamayan bölüm matematiğini hayatta yapamaz onu belirteyim.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
DGS daha zor diyenler de var, daha kolay diyenler de var. Çok kararsızım, ne yapacağımı hiç bilmiyorum...

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,812
İsim
göksel yurtcan
bence mezuna kalıp alışmak çok daha mantıklı hocam ama sizi bilemem

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
Bu sıralamayla tercih yaparsan da %90 işsiz kalacaksın zaten. Ailene bir şekilde bu durumu anlatman lazım.
Keşke anlatmak o kadar kolay olsaydı.
Dgs’de yine matematik peşinde olacak. O yüzden mezuna kalmak daha mantıklı.
Mezuna kal matematiğin kötü olduğu için DGS de iyi bir puan alamazsın zaten.
Hocam, en azından AYT olmayacak, konu yükü azalmış olur diye düşünüyorum ama kontenjanlar çok az, o yüzden bilemiyorum.
Ben 2yıllık okudum dgs ile bil müh geçiş yaptım. 1yıl hazırlancagına 2 yıl oku. tyt mat konularını hallet yerleşirsin bil mühendisliğine
Hocam hangi bölümden geçiş yaptınız? 2 yıllıkta gördüğünüz dersler sayıldı mı?
TYT matematik çalışarak halledebilirim diye düşünüyorum. YKS'de sıfırdan hem TYT matematik hem AYT matematik zor olur gibi geliyor. DGS'de konu az ama kontenjan da az. Bir karar vermem gerekiyor ama çok kararsızım. 🙁
Mesaj otomatik birleştirildi:

okudum da bazıları dgsde de mat peşini bırakmaz yazmış eğer sayısal bi bölüm okucaksan zaten dgs matematiğini yapamayan bölüm matematiğini hayatta yapamaz onu belirteyim.
2 senelik aklımda bölüm yok ama DGS ile 4 yıllığa tamamlayabileceğim istediğim bölümler var. DGS'de mühendislik, YBS falan düşünüyorum.

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Adem Türk
Normalde seneye girmeyi düşünüyordum ama ailem bu sene de kendini dene dedi. Sınava girdim, beklediğim gibi çok kötü bir sıralama geldi. Ailem 2 yıllıkta olsa bir yer yaz, sen mezuna kalırsan çalışmazsın diyor. Matematik rezalet, temel matematikte bile 3 soru anca yapabildim.
Mezuna kalmak mı, DGS mi?
Alıntıyı görüntüle
Diğer Konu: https://forum.donanimarsivi.com/konu/yks-sonucuma-goere-boeluem-oenerisi.783396/
1 milyona okuyacağın bir bölüm 2 yıl kayıp demek

ValarMorghulish

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
MCA
Keşke anlatmak o kadar kolay olsaydı.

Hocam, en azından AYT olmayacak, konu yükü azalmış olur diye düşünüyorum ama kontenjanlar çok az, o yüzden bilemiyorum.

Hocam hangi bölümden geçiş yaptınız? 2 yıllıkta gördüğünüz dersler sayıldı mı?
TYT matematik çalışarak halledebilirim diye düşünüyorum. YKS'de sıfırdan hem TYT matematik hem AYT matematik zor olur gibi geliyor. DGS'de konu az ama kontenjan da az. Bir karar vermem gerekiyor ama çok kararsızım. 🙁

2 senelik aklımda bölüm yok ama DGS ile 4 yıllığa tamamlayabileceğim istediğim bölümler var. DGS'de mühendislik, YBS falan düşünüyorum.
Bilgisayar Programcılığından geçiş yaptım. KTÜye gittiğim için edebiyat-inkilap-giriş dersleri sayıldı onun haricinde saydırma yok. Diğer üniversiteler belki 2.sınıftan başlatıyordur. Örn : fırat

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Geçen sene 2 arkadaşım mezuna kaldı, dershaneye falan gittiler ama bu sene geçen seneye göre neredeyse aynı sıralamayı yaptılar. Hiç çalışmadım derken, geçen sene Eylül gibi birkaç ay dershaneye gitmiştim ama çok sıkıldım. Diğer dershanelere göre saatleri daha uzundu, paragraf falan çalışmıştım. AÖL zorunlu derslerim fazlaydı, ben de bu sene liseyi bitiririm, seneye YKS çalışırım diye düşündüğüm için çalışmayı bırakmıştım.
Bence öğrencilik disiplininiz varsa ve devam ettirirseniz mezuna kalmak iyi bir sonuç doğurabilir unutmamak lazım ki bu sınav zekayı değil sadece çalımayı ölçüyor hatta onu da ölçmüyor pek fazla da gene daha ağır basıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alp
Biraz gerçekçi olmak gerekiyor. 2 yıllık bir bölüm yaz iş hayatına en kolay en çabuk nasıl atılırım kısmını düşün. Okul devam ederken dgs yapıp yapmayacağına karar verirsin zaten. Sonucuna bakarak söylüyorum sende düzenli ders çalışma azmi isteği göremedim yapacağına inanmıyorsan sakın mezuna falan kalma sana bir abi tavsiyesi. Mezuna kalmak göründüğü kadar kolay bir iş değil. Psikolojik olarak çok fena etkileyecek seni özellikle başlangıçta netlerin düşük olacak hatta uzun bir dönem bu böyle sürecek çalışacaksın ama netler yavaş yükselecek çevrene kendini anlatamayacaksın aile baskısı falan derken 1 yıl daha kaybedeceksin. Kendine güveniyorsan disiplin varsa dene yoksa en kısa yoldan ekmeğini kazanma yoluna doğru yönel. Umarım en doğru kararı verirsin bol şans.

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,585
İsim
marilyn
Geçen sene 2 arkadaşım mezuna kaldı, dershaneye falan gittiler ama bu sene geçen seneye göre neredeyse aynı sıralamayı yaptılar. Hiç çalışmadım derken, geçen sene Eylül gibi birkaç ay dershaneye gitmiştim ama çok sıkıldım. Diğer dershanelere göre saatleri daha uzundu, paragraf falan çalışmıştım. AÖL zorunlu derslerim fazlaydı, ben de bu sene liseyi bitiririm, seneye YKS çalışırım diye düşündüğüm için çalışmayı bırakmıştım.
Temel yoksa dershaneler pek bir ise yaramiyor özel ders öneririm

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,086
Üyeler
150,612
Son üye
emreorhan
Top Bottom