Neler Yeni

Kasa Açılıyor Ancak Monitör Klavye Mouse çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Emir
Selamlar,
Bundan birkaç gün önce bilgisayardaki hdmı kablosunu söküp başka bilgisayara bağlayıp televizyona bağlamak için söktüm.Tekrar taktığımda kasa sorunsuz çalışıyor ekran kartı,işlemci fanları ve ramlerin rgbleri sorunsuz bir şekilde çalışıyor ancak mouse ve klavyenin ışıkları yanmıyor ayriyetten monitörde no signal hatası alıyorum.Hdmı kablosunu değiştim ramleri söküp farklı slotlara taktım ama hiçbiri işe yaramadı.Bundan 1,5 ay öncede böyle bir problemle karşılaştım ramleri kaç defa söktüm taktım en sonunda uğraşmayı bıraktım ve 2 gün sonra sorun kendi kendine çözülmüştü ancak şu an 1 hafta oldu herhangi bir çözüme varamadım.

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:

şahin doğan

80+ Platinum
anakart sorunu. tahminimce 12v kanalı veya 12v kanalını besleyen devrelerde bir sıkıntı var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun tespit edemedim ancak garip bir şey farkettim kasa demin yan pozisyondayken sorunsuz açıldı ve bende çalıştığı için kapattım ve düz pozisyona getirdim ancak düz yapınca yine açılmadı şimdi yana çevirdim tekrardan ve yine açıldı biryerinde temasızlık var gibi nerden anlayabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yan çevirmemle bir Alakası yokmuş PC her açılmadığında güç tuşunu kapatıp birkaç saniye PCnin açma tuşuna basılıp tutup bıraktım sonrasında tekrardan güç tuşunu açıp denediğimde PC açılıyor

Son düzenleme:

YunusOZ

80+ Bronze
Sorun tespit edemedim ancak garip bir şey farkettim kasa demin yan pozisyondayken sorunsuz açıldı ve bende çalıştığı için kapattım ve düz pozisyona getirdim ancak düz yapınca yine açılmadı şimdi yana çevirdim tekrardan ve yine açıldı biryerinde temasızlık var gibi nerden anlayabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yan çevirmemle bir Alakası yokmuş PC her açılmadığında güç tuşunu kapatıp birkaç saniye PCnin açma tuşuna basılıp tutup bıraktım sonrasında tekrardan güç tuşunu açıp denediğimde PC açılıyor
Statik elektrik var büyük ihtimal.

Top Bottom