Neler Yeni

Çözüldü✓ Kasa Açılıyor Fakat Görüntü Gelmiyor

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
Selamlar arkadaşlar, bilgisayardan youtube video izliyordum, IDM (internet download manager) programına ihtiyacım kalmadığı için programı kaldırdım, sonra yeniden başlatmamı istedi okeyledim bilgisayar yeniden başlatılıyor dedikten sonra asla görüntü gelmedi kasa çalışır haldeydi. Bundan sonra ne yaptıysam ramleri söktüm sildim temizledim ekran kartını söktüm bios pilini söktüm her şeyi söktüm kasayı temizledim anakartın bios tuşundan resetledim ama nafile.
Kasa açılıyor görüntü gelmiyor, kasanın power tuşuna bastığımda ise 1 sn bile sürmeden tümden kapanıyor ışıklar aniden sönüyor. (ekran kartı takılıyken klavye mouse elektrik gelmiyor ekran kartını çıkartınca elektrik geliyor) Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.

Jakobiyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Jakobiyan
monitöre giden kabloyu çıkartıpta açmayı dener misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de bios pili sökülüyken bilgisayarın güç kablosuna bağlı olmaması lazım ve en az 2 3 dakika durması gerekir. ( Güç girişi hiç olmamalı )

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monitöre giden kabloyu çıkartıpta açmayı dener misin
Denedim şimdi sonuç aynı hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Vga ışığı yanıyor sürekli normal mi bu?

Jakobiyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Jakobiyan
Denedim şimdi sonuç aynı hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.

Vga ışığı yanıyor sürekli normal mi bu?
monitöre kablo takılı değilken pc düzgün bir şekilde açılıyor mu

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
Kapatma tuşuna bastığın anda kapanması demek Windows normal bir şekilde çalışmıyor demek, işlemcinde grafik birimi var ise ekran kartını sök onboard dan görüntü almayı dene

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
Kapatma tuşuna bastığın anda kapanması demek Windows normal bir şekilde çalışmıyor demek, işlemcinde grafik birimi var ise ekran kartını sök onboard dan görüntü almayı dene
Amd ryzen 7 2700 var onboard görüntüsü yok bu işlemcinin yoksa deneyecektim onu. Kasanın power tuşuna bastığım gibi kapanması bana da windows kaynaklı gibi geldi ama görüntü felan alamadığım için biosa felan da erişemiyorum yoksa direkt format atar geçerim.

Ekran kartı 6+8 pin girişli şimdi şöyle bir şey denedim. Tüm pinler takılıyken klavye mouse elektrik gelmiyor ekran kartı güç giriş pinlerini birini veya ikisini söktüğümde klavye mouse'ye elektrik geliyor. Psu yeterli güç mü veremiyor acaba.

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
m2 ssd yi söküp başka bir pcde temiz windows kurulumu yaptım ssdyi tekrar taktım fakat sonuç aynı. görüntü alamıyorum ve kasa power tuşuna bastığımda yine bastığım gibi 1 sn sürmeden kapanıyor.

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
ssd başka bir bilgisayarda düzgün çalışıyorsa donanımsal bir sorun var gibi gözüküyor, eğer imkanın varsa tüm parçaları tek tek diğer bilgisayarda test et sorunlu parçayı bul, bu şekilde sonuca ulaşabilirsin.

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
ssd başka bir bilgisayarda düzgün çalışıyorsa donanımsal bir sorun var gibi gözüküyor, eğer imkanın varsa tüm parçaları tek tek diğer bilgisayarda test et sorunlu parçayı bul, bu şekilde sonuca ulaşabilirsin.
SSD yi laptopta denedim hatta format attım temiz windows kurdum. diğer parçaları deneme şansım yok laptopta. işlemcisine kadar söktüm macun yeniledim ekran kartını söktüm ramları söktüm yani sıfırdan sistem toplama gibi oldu nerdeyse ama görüntü alamadım bir türlü.

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
Sorun Çözüldü.

Bios silinmiş, bu nasıl oldu nasıl başardım inanın bilmiyorum. (BİOS TAMAMEN SİLİNMİŞ)

Burak44.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak
Sorun Çözüldü.

Bios silinmiş, bu nasıl oldu nasıl başardım inanın bilmiyorum. (BİOS TAMAMEN SİLİNMİŞ)
Sorunu nasıl çözdün peki bendede şuan görüntü gelmiyor hem oneboard da hem ekran kartında

Top Bottom