Neler Yeni

Kasa çalışıyor ekran kartının fanları dönüyor ama mouse klavyeve ekrançalışmıyor

aeleyna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aleyna
Dün gece oyun oynarken aniden ekran ve sesler gitti elektrik gitti sandım ama kasa çalışmaya devam ediyodu mouse ve klavye ışığı yanmıyor ama led ışığım vardı onu taktığımda çalışıyor kasanın güç tuşuna basıyorum kapanmıyor ben sorunun anakartta olduğunu düşündüm internetten araştırdım bios pilini çıkarmayı deniyorum şu an ramları çıkarıp tek tek deneyin uçlarını silgiyle silin yazanlar olmuş ama hiç ram çıkartmadığım için deneyemedim anakartım küçük olduğu için ramin diğer çentiği ekran kartının hemen üstünde kalıyor açmayı denedim ama açamadım tek tarafı açılıyor gibi geldi ama öyle de çekmekten korktum açıkcası yardımcı olabilecek var mıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios pilini taktım tekrar bir şey değişmedi

josephx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
YUSUF
İlgilendiği Kategoriler
oyun - bilgisayar - donanım
Discord
pisipisirengar
Dün gece oyun oynarken aniden ekran ve sesler gitti elektrik gitti sandım ama kasa çalışmaya devam ediyodu mouse ve klavye ışığı yanmıyor ama led ışığım vardı onu taktığımda çalışıyor kasanın güç tuşuna basıyorum kapanmıyor ben sorunun anakartta olduğunu düşündüm internetten araştırdım bios pilini çıkarmayı deniyorum şu an ramları çıkarıp tek tek deneyin uçlarını silgiyle silin yazanlar olmuş ama hiç ram çıkartmadığım için deneyemedim anakartım küçük olduğu için ramin diğer çentiği ekran kartının hemen üstünde kalıyor açmayı denedim ama açamadım tek tarafı açılıyor gibi geldi ama öyle de çekmekten korktum açıkcası yardımcı olabilecek var mıdır

ramleri çıkartmak için öncelikle ekran kartını çıkarmtayı deneyebilirsin hatta silgiyle silme işlemini ekran kartın için de gerçekleştirmen daha sağlıklı olur eğer takıldıgın bir şey ya da güvenli bir şekilde nasıl söküp takacagını bilmiyorsan danışabilirsin

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Bende benzer problem yaşadım, yaşıyorum,

Anakart kaynaklı olması muhtemel,
2 farklı ekran kartı, 2 farklı PSU'da da yaşadığım için diğer parçalardan farklı bir parça ile denenmediği sürece arızayı bulmak zor,

Ayriyeten bu durum her seferinde olmuyor, mesela 1 gün hiç bu durumu yasamayabilirsiniz, ama başka bir gün önceki günle aynı şeyler yapsanız bile ekran klavye mouse gidip PC calismaya devam edebilir,

İmkan varsa deneme yanılma yolunu kullanmak, başka türlü bir çözüm bulamadım bu zamana kadar

• Beğen
Reaksiyonlar: S4rd

aeleyna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aleyna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yarın bi servise göstereceğim olmazsa garantiye gönderirim teşekkür ederim yardımınız için

josephx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
YUSUF
İlgilendiği Kategoriler
Discord
pisipisirengar
rica ederim arkadasım ne demek bu arada sistem özelliklerin ne ve psu gücünü de biliyorsan söyleyeblicen mi sana zahmet

aeleyna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aleyna
Tabi söyleyeyim ryzen 5 5600 rtx 3060 ti 8 gb asus prime a520m-k bir de gskill in 2 tane 8 gb rami var psu da 80+bronze

josephx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
YUSUF
İlgilendiği Kategoriler
Discord
pisipisirengar
Tabi söyleyeyim ryzen 5 5600 rtx 3060 ti 8 gb asus prime a520m-k bir de gskill in 2 tane 8 gb rami var psu da 80+bronze
kaç watt psu eğer 850 watt dan aşağıysa psu problemi çekmiş olabilirsin

aeleyna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aleyna
650 watt ama 9 aydır falan kullanıyorum şimdiye kadar problem çıkarmaz mıydı

S4rd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Şamil Koçan

Şöyle PSU problemi yaşamazsın o parçalarla, ekran kartını, rami, bios pilini çıkar 10-15 kere kasanın fişi çekiliyken power tuşuna bas çek. Sonra bütün parçaları yerine tekrar tak. PCI-e kablosunu iyice taktığına emin ol her şeyi taktıktan sonra. Sonra bilgisayarı çalıştır bence her şey çözülecek.

Ve ekran kartı fanlarının dönmesi maalesef ki görüntü ile alakalı değil ben de sistem kurdum. Ekran kartını güzelce tak clips sesi gelsin görünmesin altın rengi yerleri. sağ soldan yavaşça ittirerek oturt ram içinse clipsini açıp sağ sol ile çıkar sonra tekrar yerine oturtursun. bunları rahat takılabilecek sıra ile yap fark etmez çıkardıktan sonra sırası.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Kasanın fişini çekip kasayı tekrar çalıştırdınmı psu yada ekran kartı kaynaklı gibi

S4rd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Şamil Koçan
ama 9 aydır çalışıyor diyorsan anakartın yanma ihtimali de var yeni sistem kursaydın parçada büyük ihtimal sıkıntı yoktur derdim de dene şansını.

josephx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
YUSUF
İlgilendiği Kategoriler
Discord
pisipisirengar
650 watt ama 9 aydır falan kullanıyorum şimdiye kadar problem çıkarmaz mıydı
650 WATT o sistemi baya bi zorlar eğer şalterler atmadıysa muhtemelen bir şey olmaz kasanın kablosunu çek power tusuna baya bi kere bas çek yap elektriklenmeyi almıs olursun bu sayede daha sonra fişi takıp açmayı dene bilgisayarı

• Beğen
Reaksiyonlar: S4rd

aeleyna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Aleyna
Şöyle PSU problemi yaşamazsın o parçalarla, ekran kartını, rami, bios pilini çıkar 10-15 kere kasanın fişi çekiliyken power tuşuna bas çek. Sonra bütün parçaları yerine tekrar tak. PCI-e kablosunu iyice taktığına emin ol her şeyi taktıktan sonra. Sonra bilgisayarı çalıştır bence her şey çözülecek.

Ve ekran kartı fanlarının dönmesi maalesef ki görüntü ile alakalı değil ben de sistem kurdum. Ekran kartını güzelce tak clips sesi gelsin görünmesin altın rengi yerleri. sağ soldan yavaşça ittirerek oturt ram içinse clipsini açıp sağ sol ile çıkar sonra tekrar yerine oturtursun. bunları rahat takılabilecek sıra ile yap fark etmez çıkardıktan sonra sırası.
Denedim işe yaramadı malesef

Kasanın fişini çekip kasayı tekrar çalıştırdınmı psu yada ekran kartı kaynaklı gibi
Evet denedim

650 WATT o sistemi baya bi zorlar eğer şalterler atmadıysa muhtemelen bir şey olmaz kasanın kablosunu çek power tusuna baya bi kere bas çek yap elektriklenmeyi almıs olursun bu sayede daha sonra fişi takıp açmayı dene bilgisayarı
Bunu da denedim işe yaramafı malesef

Top Bottom