Neler Yeni

KASA FANIM ÇALIŞMIYOR

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak bende de öyle takılı. DC fanlar böyle oluyor egzoz fanı. Arkadaki.

RGB farklı bir şey fan farklı bir şey.
Şimdi anladığımı söylüyorum fanin soketini sys fan yani size attığım yere takıyorum soldan takıyorum sagdaki pin boşta kalıyor şekilde demi sonra elektrik gelecek

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Benim calismayan egzoz değil hocam ama dediğinizi eve gittiğimde deneyeceğim teşekkürler umarım olur
Rica ederim. DC fanlar böyle sanırım.

Şimdi anladığımı söylüyorum fanin soketini sys fan yani size attığım yere takıyorum soldan takıyorum sagdaki pin boşta kalıyor şekilde demi sonra elektrik gelecek
Aynen attım resimde o fan kablosu işte RGB değil fan kablosu.

Zaten portta çentik var kablonun ucunda da var dikdörtgen gibi ikisi birbirine oturacak.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI

Anladım teşekkürler anakarti takarken montaji abiler yaptı kablolara baktığımda diğer 2 fanin elektrik kablosu bi sokete giriyordu oda 4 pin 1 pin bosta kaliyor ama 2 tane vardı 3. Yü asla bulamadım sanırım oda anakartmis bugün nasipse eve gittiğimde deneyeceğim umarım olacak

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Anladım teşekkürler anakarti takarken montaji abiler yaptı kablolara baktığımda diğer 2 fanin elektrik kablosu bi sokete giriyordu oda 4 pin 1 pin bosta kaliyor ama 2 tane vardı 3. Yü asla bulamadım sanırım oda anakartmis bugün nasipse eve gittiğimde deneyeceğim umarım olacak
Tamamdır kolay gelsin.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Toprak
Hocam 4 pinli erkek fan ise molexdir. Direk psuya bağlanır son devir çalışır.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Hocam 4 pinli erkek fan ise molexdir. Direk psuya bağlanır son devir çalışır.
Hocam yok fanin kablosu 3 pin dişi anakarttaki fan girişi 4 pin erkek ama arkadas 3 pini taktigimda calisacagini söyledi

Oonır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Onur
Bendede aynı sorun olmuştu kasami temizledikten sonra fanlarda isiklarida çalışmamıştı sonra aklıma geldi güç kaynağında bir kablo vardı gereksiz gibi birbirine bağlıydı onu çıkarmışım tekrar taktım oldu hatta üzerinde sarı bir bandrol vardı tabi sorun kaynağı net bir şekilde bu olmayabilir ama bir bak istersen

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Bendede aynı sorun olmuştu kasami temizledikten sonra fanlarda isiklarida çalışmamıştı sonra aklıma geldi güç kaynağında bir kablo vardı gereksiz gibi birbirine bağlıydı onu çıkarmışım tekrar taktım oldu hatta üzerinde sarı bir bandrol vardı tabi sorun kaynağı net bir şekilde bu olmayabilir ama bir bak istersen
Reis arkadaşlarla konuştuk sorunu çözdük gibi fanin soketi takılı değil takacak yer bulamamıştım megersem anakarttaymis. Eve gittigimde deneyeceğim umarım olur.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI

Zaten portta çentik var kablonun ucunda da var dikdörtgen gibi ikisi birbirine oturacak.
Reis denedim ancak bu sefer fan pcyi ilk açtığımda çalışıyor 2 saniye sonra gücü kesiyor? Neyden kaynaklı olabilir

Hocam kablo dişi ise zaten öyle, erkek diyordunux ondan dolayı
Hocam denedim anakarta taktim ancak olmadi ilk 2 saniye çalışıyor sonra gücü kesiyor fan

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Toprak
Hocam anakart modelini soylermisiniz?

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Hocam anakart modelini soylermisiniz?
Aorus elite v2 b550 bu arada bu arıza önceki anakarttada vardı satin aldığım siteye garantiye gönderdiğim de yapmislardi sorunun power supplyde olduğunu düşünüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,729
Üyeler
154,795
Son üye
Fring
Top Bottom