Neler Yeni

Yardım Kasa güç alıyor, bütün fanlar dönüyor ama görüntü alamıyorum.

Bukr3j

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ayberk SOKUL
Bilgisayarımı su değdirmeden temizledim, ekran kartına fırça bile sürmedim, üflemedim bile. Kasayı toplayıp çalıştırdım baktım ekran kartının fanı dönmüyor. Farklı kablolarla güç vermeyi denedim ama gene çalışmadı. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa servise götüreceğim. Sapphire Pulse RX6600 ekran kartı.
GÜNCELLEME:
Şu an çalışıyor ama görüntü alamıyorum. Kasada hiçbir sorun yok gibi gözüküyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bildiğim kısa devre olsa kısa devre oluşan yer yanar ve belirgin bir koku yayar. Kısa devre yok gibi duruyor. Kasa-anakart bağlantılarını da kontrol ettim ama sorun bulamadım.

Son düzenleme:

Lealista

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Utku Yüksel
Kasayı temizlerken hava vurdunuz mu ? Kasayı temizlerken yaptığınız işlemleri sırasıyla söyler misiniz ?

Bukr3j

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ayberk SOKUL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasayı temizlerken hava vurdunuz mu ? Kasayı temizlerken yaptığınız işlemleri sırasıyla söyler misiniz ?
Bütün parçaları çıkarttım, anakart dışında, tozlu olanları işlemci fanını vs kuru fırça ile fırçaladım. Sadece fanlar btw, başka hiçbir bileşene dokunmadım. Sonra kasayı temizleyip sistemi toparladım.

Fanları da söküp temizeledim. Wraith Prism soğutucum var onu da detaylı bir şekilde söküp fırçaladım, heatsink'i de suda yıkayıp kurutma makinesinde kurutup bir iki saat daha ken haline bıraktım.

Yaklaşık bir yıl önce de aynısı başıma geldi. O zaman PSU sıkıntılıydı. Ücret iadesi oldu. İnşallah bu sefer bekleyince çalışır.

Son düzenleme:

Lealista

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Utku Yüksel
Önce ekran kartının yuvasına tam oturduğundan emin olun
1-Ekran kartı kablo bağlantılarının doğru
olduğundan ve temassızlık yapmadığından emin olalım
2-PSU kablolarını da aynı şekilde kasanın arka kapağını açarak ( PSU kablolarını gizlemek için camlı olan kısmın diğer tarafı ) kontrol edelim.Bazen kasayı temizlerken kabloların kelepçeleri gevşeyebiliyor
3-Mümkünse ekran kartını farklı bir anakartta deneyelim.Eğer farklı bir kasada ekran kartı sorunsuz şekilde çalışıyorsa o zaman sorun kendi anakartınızdaki soket veya pinlerdedir.
4-Yüzeysel olarak anakart üzerindeki pinlere bakın.Yamuk,çizik veya hasar görmüş pin olup olmadığını kontrol edin
5-Bunlardan önce 1-2 gün daha bekleyip sorunun devamlılığına bakabilirsiniz elbette :)

Top Bottom