Neler Yeni

Çözüldü✓ Kasa Hava Sirkilasyonu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut
Merhaba Kasamda Standart olarak Arka tarafda bi egzoz fan Var Kasanın ust tarafı filtreli delikli yapıya ve yan tarafı tamperli cama sahip
ben 4 tane 12cm lik Fan siparisi verdim kasanın on kısmında 3 tane fan yeri ve ustu kısmında 2 tane fan yeri var Ben aldigim bu 4 fanı nasıl değerlendirebilirim 3 tane öne 1 tane yukarıya Mı takmaliyim yoksa 2 tane one 2 tane üst kısmamı takmalıyım (Standart olarakda 1 tane arkada egzoz fan cıkısıda var)

Onurology

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Onur Topcu
Merhaba Kasamda Standart olarak Arka tarafda bi egzoz fan Var Kasanın ust tarafı filtreli delikli yapıya ve yan tarafı tamperli cama sahip
ben 4 tane 12cm lik Fan siparisi verdim kasanın on kısmında 3 tane fan yeri ve ustu kısmında 2 tane fan yeri var Ben aldigim bu 4 fanı nasıl değerlendirebilirim 3 tane öne 1 tane yukarıya Mı takmaliyim yoksa 2 tane one 2 tane üst kısmamı takmalıyım (Standart olarakda 1 tane arkada egzoz fan cıkısıda var)
3 tanesini ön tarafa takarsın yeterli olur. Üst tarafa fan takıldığından emin değilim genelde sıvı soğutma takılıyor üst tarafa, bilemedim.

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38
Fanlar Kasa içine hava mı üfleyecek, yoksa egzoz görevi mi görecek? Bunun önemi var. Bence Üst kısma 2 adet, egzoz görevi görecek şekilde yerleştir. 2 adet de öne, hava verecek şekilde yerleştir

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,590
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
öne üç fan havayı kasaya vericek şekilde bir adet arkaya egzoz fanı üste ise sağ yani kasanın önüne yakın olan uflesin içeri diğer soldaki ise egsoz fanı olucak şekilde yap eğer sıcaklıkları beğenmezsen ikisinide üstteki kasaya üfleyerek şekilde tak ama 2 eksoz yapmak mantıksız olur sağdaki yani öne yakın olan direk gelen temiz havayı yukarı aticak gereksiz bişey olur

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38

öne üç fan havayı kasaya vericek şekilde bir adet arkaya egzoz fanı üste ise sağ yani kasanın önüne yakın olan uflesin içeri diğer soldaki ise egsoz fanı olucak şekilde yap eğer sıcaklıkları beğenmezsen ikisinide üstteki kasaya üfleyerek şekilde tak ama 2 eksoz yapmak mantıksız olur sağdaki yani öne yakın olan direk gelen temiz havayı yukarı aticak gereksiz bişey olur
işlemciye yakın olan yerin dışarıya üflemesi mantıksız mı olur? Gerçi içeri alınan havayı anında dışarı üfler öyle bi sorun var

hocam sen kasanın içine alabildiğince hava al tek egzoz yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani 3 fan öne İceri üfleyecek sekilde ve ust tarafa on tarafina yakın olan kısmınada aynı sekilde iceri ufleyecek sekilde hepsi iceri ufleyecek sekilde Olsun 1 tane arka egzoz yeterlimi diyorsunuz Bende şu konuda takıldim icerde sıcak hava yukarı ciktigi icin daha cok disari hava atmak mi daha İyi yoksa daha cok iceri hava vermek mi

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,590
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
işlemciye yakın olan yerin dışarıya üflemesi mantıksız mı olur? Gerçi içeri alınan havayı anında dışarı üfler öyle bi sorun var

hocam sen kasanın içine alabildiğince hava al tek egzoz yeterli
hayır şimdi üst kısım varya camdan kasaya bakıyorsun sol üst kısım dışarı üfleyip sağ üst kısım içeri üfleyecek o şekil daha iyi olur yoksa iki üst kısım da eksoz fan yaparsan önceki fanin birisi boşa düşer cektini dışarı çıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani 3 fan öne İceri üfleyecek sekilde ve ust tarafa on tarafina yakın olan kısmınada aynı sekilde iceri ufleyecek sekilde hepsi iceri ufleyecek sekilde Olsun 1 tane arka egzoz yeterlimi diyorsunuz Bende şu konuda takıldim icerde sıcak hava yukarı ciktigi icin daha cok disari hava atmak mi daha İyi yoksa daha cok iceri hava vermek mi
3 ekszo fan olur gereksiz olur çok öyle yaparsan önceki üst fan boşa kalır direk verdini üstteki dışarı atar

hayır şimdi üst kısım varya camdan kasaya bakıyorsun sol üst kısım dışarı üfleyip sağ üst kısım içeri üfleyecek o şekil daha iyi olur yoksa iki üst kısım da eksoz fan yaparsan önceki fanin birisi boşa düşer cektini dışarı çıkar

3 ekszo fan olur gereksiz olur çok öyle yaparsan önceki üst fan boşa kalır direk verdini üstteki dışarı atar
kasaya hava vermek daha mantıklı 1 eksoz fan yeterli olur aslında bende öyle ama benim fanlarım kaliteli değil ondan yoksa hepsi iyi olsa 2 eksoz fan yapıcaktim

asmarena6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
476
İsim
Berk Era
kendi bilgisayarım ön yan tamperli cam. Hava girişini alttan egzosu yandan yaptım(bu yan kısım duvara denk geldiği için cokta bi egzosluk yapamıyor. Üstede sıvı soğutma taktım. Üsttekiler sıvısoğutmaya bağlı olduğu için hem kasa içiini egzos yapıyor hemde sıvı soğutmayı soğutuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Tamam şöyle anladim 4 tane ekstra fan Aldim ve kasasa zaten 1 tane egzoz var arkasında bu 4 fanın 1 tanesini islemcinin ust tarafi yani kasanın sol ust tarafina egzoz seklinde bitanesini Kasanın en sağ ust tarafi yani one yakın olan tarafina Iceri ufleyecek sekilde ve kalan sinide on tarafina iceri ufleyecek sekilde takacağim

Top Bottom