Neler Yeni

Kasa Temizliği Günü

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Celal Can
Merhaba arkadaşlar kasamın içi ve fanlar çok tozlandı. Temizlemek istiyorum ve genelde sadece saç kurutma makinesinin soğuk ayarıyla temizliyorum ancak bazı yerlerdeki tozlar için çözüm olmuyor bu yöntem. Mesela öndeki fanlar, arkadaki fan ve ekran kartının üstünü zarar vermeden ne gibi bir cisimle temizleyebilirim. Yardımcı olur musunuz ?

106410

80+ Silver
Yerinden çıkar elektronik aksamına bir sıkıntı çıkarmayacak şekilde eline bir bez alıp temizle veya su ile.Diplere girmek için diş fırçası kullanabilirsin.

Filipinli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah
100 liraya elektrikli hava kompresörleri var onlar baya şiddetli üflüyor çözüm olabilir

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Celal Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
100 liraya elektrikli hava kompresörleri var onlar baya şiddetli üflüyor çözüm olabilir
saç kurutma makinem de çok güçlü üflüyor ondan yana sıkıntım yok ama diplerde kalan ufak tozlar için fış fırçası olabilir heralde.

Basınçlı hava spreyi ile temizleyebilirsin.
Basınç düzgün kullanılmazsa minik smd malzemeleri uçurur ve sen anlamazsın bile. Sonra bilgisayarı bir açmışsın ve bir bakmışsın ki bi anormallik var. Basınçlı hava tavsiye etmiyorum. Yumuşak uçlu kıl fırça al fön ile elinde fırçayla fırçalayarak tertemiz yapabilirsin

Filipinli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah
saç kurutma makinem de çok güçlü üflüyor ondan yana sıkıntım yok ama diplerde kalan ufak tozlar için fış fırçası olabilir heralde.
Bence dediğim makineyi hafife alma saç kurutma makinalarindan çok daha güçlü 500 600w gücünde.
Diğer önerim hırdavatcidan kestirme fırçası al en ucuz yöntem 3 5 lira birsey

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Birde teknobiyotik videosunu izle.Fırça felanda kullanabilirsin.

Birde mezdeke aç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Carl Johnson
Soğutucu gibi şeylerin bakır ısı borularına kesinlkikle saç kurutma makinası ile temizlemenizi önermem bizzat ben sorun yaşadım xD

softwaredevelopers

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar kasamın içi ve fanlar çok tozlandı. Temizlemek istiyorum ve genelde sadece saç kurutma makinesinin soğuk ayarıyla temizliyorum ancak bazı yerlerdeki tozlar için çözüm olmuyor bu yöntem. Mesela öndeki fanlar, arkadaki fan ve ekran kartının üstünü zarar vermeden ne gibi bir cisimle temizleyebilirim. Yardımcı olur musunuz ?
Zahmete katlanabilirsin
Tüm parçaları sök ne var ne yok kasa dışına çıkar güzelce temizle,
zahmetli olabilir ama emin ol daha temiz olacaklardır.

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Celal Can
Zahmete katlanabilirsin
Tüm parçaları sök ne var ne yok kasa dışına çıkar güzelce temizle,
zahmetli olabilir ama emin ol daha temiz olacaklardır.
çıkarabilirim ancak tekrardan yerine getirebilir miyim bilmiyorum. Zaten bahsettiğim kadar toz yok ufak bir temizlikle her şey oldu. 2 ayda bir temizliğimi yapıyordum ancak bu sefer biraz daha kirli geldi gözüme

ramazannn361

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Ramazan Efe
Nemli bi bezle yavaş yavaş temizleyebilirain

Top Bottom