Neler Yeni

Kasam Sürekli Reset Atıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Can
Merhaba arkadaşlar, Sistemimde hiçbir sorun yoktu. Durduk yere ara ara reset atmalar başladı. Uzun süredir kasayı kullanmamıştım. Aldığım zamandan beride sık kullanmam. Bu durum sıklaştı ve canımı sıkmaya başladı. Isınmadandır diye düşünerek termal macun yeniledim. Macun çok az kalmış ve kurumuştu. PC’yi dediğim gibi pek kullanmıyorum ve masanın altında yatıyor. 2 adet rami yerlerini de değiştirip tek tek denemek sureti ile denedim. Hiçbir değişiklik olmadı. Anakart, işlemci, ekran kartı bağlantılarını da çıkarıp ve takıp kontrol ettim. Yine bir çözüm yok. En son reset atmaktan pc açılamaz hale geldi. Sürekli reset atıyor. BIOS en son sürüme Gigabyte’ın masaüstündeki uygulaması ile kısa bir süre önce güncellenmişti. Bende BIOS pilini çıkarıp ve bekleyip geri taktım. Uzun bir süre görüntü gelmeden çalıştı ve görüntü geldi. Masaüstüne de girdim. 2-3 dakika gibi bir süre sonra güç kesip kapandı Kendi kendine yeniden başlamaya çalışıyor fakat açılmıyor. Bu döngü böyle devam ediyor. Gerçekten çok can sıkıcı. Var mı aklına gelen çözüm önerisi olan arkadaşlar ?
Sistem:
Ryzen 5 5500 İşlemci
Galax 3060 Ekran kartı
16x2 32 GB Ram
Gigabyte b450 M-K Anakart
600 watt 80 + Rush PSU

Top Bottom