Neler Yeni

kasamın sıvı soğutmaya uygun olup olmadığını nasıl anlarım

Hercouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdar Sefer
Arkadaşlar selam. geçtiğimiz günlerde r5 7600x işlemcisini aldım ve amd stok fan ile kullanıyorum. boşta 55-60 valorantta işe 75-93 arası sıcaklık değerleri var. bu yüzden soğutma sisteminde oynamalar yapacağım fakat kasamın hangi markanın hangi modeli olduğunu hatırlamadığım için sıvı soğutmaya uygun mu bilmiyorum. nasıl anlayabilirim onu da bilmiyorum. yardım ederseniz sevinirim

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar
fotoğraf atabilir misin ?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Arkadaşlar selam. geçtiğimiz günlerde r5 7600x işlemcisini aldım ve amd stok fan ile kullanıyorum. boşta 55-60 valorantta işe 75-93 arası sıcaklık değerleri var. bu yüzden soğutma sisteminde oynamalar yapacağım fakat kasamın hangi markanın hangi modeli olduğunu hatırlamadığım için sıvı soğutmaya uygun mu bilmiyorum. nasıl anlayabilirim onu da bilmiyorum. yardım ederseniz sevinirim
üstte kaç tane fan sığıyor. yada ön tarafa ? ona göre hangisini alacağını belirlyebilirsin.

Hercouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdar Sefer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

üstte kaç tane fan sığıyor. yada ön tarafa ? ona göre hangisini alacağını belirlyebilirsin.
ön tarafa 3 arka tarafa 1. kasa camını da çıkardım yoksa sıcaklıklar valorantta iken 85 ten aşağı inmiyor

fotoğraf atabilir misin ?
buyurun hocam attım

Ekler

• E3E1EEE3-4921-426A-A93F-DCC4D6920F67.jpeg
    E3E1EEE3-4921-426A-A93F-DCC4D6920F67.jpeg
    1.3 MB · Hit: 30

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar
üst tarafa maalsef radyatör sığmaz anakart için yeterli pay yok - ön tarafa koyabilirsiniz ama uzun borulu bir sıvı soğutma kullanmanız gerekir oda max 240 boyunda olmalı - bence kaliteli bir kule seçebilirsiniz. Fiyat performans olarak peerless assasain se öneriyorum ben 7800x3d ile kullanıyorum.

Hercouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdar Sefer
üst tarafa maalsef radyatör sığmaz anakart için yeterli pay yok - ön tarafa koyabilirsiniz ama uzun borulu bir sıvı soğutma kullanmanız gerekir oda max 240 boyunda olmalı - bence kaliteli bir kule seçebilirsiniz. Fiyat performans olarak peerless assasain se öneriyorum ben 7800x3d ile kullanıyorum.
yani bütçe aşırıya kaçmadığı sürece sorun değil hocam. yeterki işlemcimin ömrü ve performansı kısılmasın. önerebileceğiniz en performanslı soğtucu hangisidir?(sıvı veya kule tipi farketmez)(bütçe max 3-3.5k sıvı soğutma olursa artabilir)

https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...irebir-degisim-garantili/?ref=akakce&v=1.13.2
hocam bu 2 ürün arasındaki fark nedir

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar
2k nın altına peerless assasin olabilir - ve ya parayı veririm sessiz alırım diyorsan noctua soğutmalardan 12cm lik fanlı olanlardan seçebilirsin
sıvı olarak o kasada girişmezdim.

Hercouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serdar Sefer
2k nın altına peerless assasin olabilir - ve ya parayı veririm sessiz alırım diyorsan noctua soğutmalardan 12cm lik fanlı olanlardan seçebilirsin
sıvı olarak o kasada girişmezdim.
hocam noctuanın birsürü modeli var fakat sizin dediğinizi bulamadım. linki var ise atabilir misiniz?

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar

Hercouth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3