Neler Yeni

kasamın üst tarafına fanları nasıl koymalıyım

oneekiss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
fatih altay
Discord
fatihx37#5360
benim kasamın önünde 3 tane fan arkasında ise 1 tane egzoz fanı bulunmakta ama öndeki 3 fanın önünde sert plastik var ve tam olarak hava almıyo hatta ön camı yani plastiği çık ısınıyo bende kasamın üstüne fan takmayı düşündüm ama havayı içeri mi versem yoksa dışarı mı versem karar veremedim 'üstte 2 tane 12 cm lik fan takma yeri var'

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Önden hava girişi olmadıktan sonra yukarıya egzoz fanı takmanın bi mantığı yok kasanın önündeki sert plastiği çıkarmanız daha iyi bir çözüm olacaktır

Yanlış anlamışım ek olarak 2 fan daha takacakmışsınız ben öndekileri yukarı alacaksınız sandım havayı dışarı vermeniz gerekir.

Filipinli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah
Ben ön tarafa yakın olan fanı içeriye arkaya yakın olanı da dışarı ufleyecek şekilde yaptim

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
benim kasamın önünde 3 tane fan arkasında ise 1 tane egzoz fanı bulunmakta ama öndeki 3 fanın önünde sert plastik var ve tam olarak hava almıyo hatta ön camı yani plastiği çık ısınıyo bende kasamın üstüne fan takmayı düşündüm ama havayı içeri mi versem yoksa dışarı mı versem karar veremedim 'üstte 2 tane 12 cm lik fan takma yeri var'
Öndeki hava akışını engelleyen parçayı sökersen iyi olur hocam. Üst fanlar egzoz olarak kullanılıyor genelde. Egzoz olması sıcak havayı rahat atması açısından daha iyi olacaktır.

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Önden hava girişi olmadıktan sonra yukarıya egzoz fanı takmanın bi mantığı yok kasanın önündeki sert plastiği çıkarmanız daha iyi bir çözüm olacaktır

Yanlış anlamışım ek olarak 2 fan daha takacakmışsınız ben öndekileri yukarı alacaksınız sandım havayı dışarı vermeniz gerekir.
hocam hava akımı sağlamak için fanları içe doğru üfleyecek şekilde koyması daha mantıklı olmaz mı

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
hocam hava akımı sağlamak için fanları içe doğru üfleyecek şekilde koyması daha mantıklı olmaz mı
Öndeki fanlar hava girişi için zaten yeterli 5 fan içeri hava verirken 1 tane egzoz fanı olması içerideki sıcak havayı tahliye etmeyi zorlaştırır en sağlıklı olanı havayı önden içeri, arka ve yukarıdan dışarı vermek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,160
Üyeler
147,070
Son üye
OsmanC_
Top Bottom