Neler Yeni

Kasaya su döküldü yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Güven Parlar
Selamın Aleyküm beyler tam 1 hafta önce masadaki suya elim çarptı su yukardan kasanın içine döküldü hemen bezle peçeteyle kuruladım fişler çelikti zaten kapalıydı sonra kasayı çalıştırdım çalıştı bu şekilde 1 hafta sorunsuz çalıştı pubg falan oynadım sorun yok dün akşam PC kapattım yatağa girdim uyku tutmadı tekrar girim dedim bi baktım ekran gelmiyor simsiyah yazı bile çıkmıyor kasa çalışıyor ama ekran yok ve maus klavye’de çalışmıyor ama kasa fanları ışıkları normal çalışıyor sizce nedendir dökülen sudan mı yoksa başka birşeyden mi ana kart mı ekran kartı mı yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim şimdiden

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
ekran kartı veya anakartına zarar vermiş olabilir bir de sıvı içinde var iken çalışmıştır büyük ihtimal bez peçeteyle tam kurutamadıysanız yanmış olabilir hocam

şahin doğan

80+ Platinum
anakart sorunu bu büyük ihtimalle anakart rahmetli oldu klavye mouse çalışmıyor ama kulaklık çalışıyor mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Güven Parlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart sorunu bu büyük ihtimalle anakart rahmetli oldu klavye mouse çalışmıyor ama kulaklık çalışıyor mu ?
Ses alamıyorum maalesef sanırım oda çalışmıyor olabilir işlem yapamadığım için bilemiyorum PC açılırken ses de vermiyor

şahin doğan

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Güven Parlar
ekran kartı veya anakartına zarar vermiş olabilir bir de sıvı içinde var iken çalışmıştır büyük ihtimal bez peçeteyle tam kurutamadıysanız yanmış olabilir hocam
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ekran kartı yada ana kart arkadaş gelip bakacak servisten bakalım yarın bir gün anlaşılacak inşallah ekran kartı değildir

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
Anakart üzerinde ışık falan yanıyor mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük ihtimalle dediğiniz gibi ekran kartı yada ana kart arkadaş gelip bakacak servisten bakalım yarın bir gün anlaşılacak inşallah ekran kartı değildir
Bence de inşallah ekran kartı değildir çok pahalılar kendileri :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Güven Parlar
%90 ihtimal anakart rahmetli oldu
Valla inşallah ana karttır en azından garanti karşılamazsa ekran kartından ucuzdur alınır ama ekran kartı alamam direk çöp

Anakart üzerinde ışık falan yanıyor mu

Bence de inşallah ekran kartı değildir çok pahalılar kendileri :(
Hayır hiçbirşey yanmıyor ana kartta ama ekran kartında tek bi led ışık yanıyor

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,008
İsim
Hasan
Valla inşallah ana karttır en azından garanti karşılamazsa ekran kartından ucuzdur alınır ama ekran kartı alamam direk çöp

Hayır hiçbirşey yanmıyor ana kartta ama ekran kartında tek bi led ışık yanıyor
tek bi led ışık yanıyor derken nasıl yani, zaten tek bir led ışık mı var yoksa birden fazla mı var bir tanesi yanıyor ? ayrıca ekran kartına ışık geliyosa gücü anakart psudan parçalara dağıtmıyor mu ?

DoğukanYzc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Doğukan
Selamın Aleyküm beyler tam 1 hafta önce masadaki suya elim çarptı su yukardan kasanın içine döküldü hemen bezle peçeteyle kuruladım fişler çelikti zaten kapalıydı sonra kasayı çalıştırdım çalıştı bu şekilde 1 hafta sorunsuz çalıştı PUBG falan oynadım sorun yok dün akşam PC kapattım yatağa girdim uyku tutmadı tekrar girim dedim bi baktım ekran gelmiyor simsiyah yazı bile çıkmıyor kasa çalışıyor ama ekran yok ve maus klavye’de çalışmıyor ama kasa fanları ışıkları normal çalışıyor sizce nedendir dökülen sudan mı yoksa başka birşeyden mi ana kart mı ekran kartı mı yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim şimdiden
Anakart sorunludur diye tahmin ediyorum.Umarım ekran kartı gibi pahalı bir parça zarar görmemiştir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,572
İsim
Burak Karadağ
Selamın Aleyküm beyler tam 1 hafta önce masadaki suya elim çarptı su yukardan kasanın içine döküldü hemen bezle peçeteyle kuruladım fişler çelikti zaten kapalıydı sonra kasayı çalıştırdım çalıştı bu şekilde 1 hafta sorunsuz çalıştı PUBG falan oynadım sorun yok dün akşam PC kapattım yatağa girdim uyku tutmadı tekrar girim dedim bi baktım ekran gelmiyor simsiyah yazı bile çıkmıyor kasa çalışıyor ama ekran yok ve maus klavye’de çalışmıyor ama kasa fanları ışıkları normal çalışıyor sizce nedendir dökülen sudan mı yoksa başka birşeyden mi ana kart mı ekran kartı mı yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim şimdiden
Sakin ol kesin anakart arıza yedi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Güven Parlar
tek bi led ışık yanıyor derken nasıl yani, zaten tek bir led ışık mı var yoksa birden fazla mı var bir tanesi yanıyor ? ayrıca ekran kartına ışık geliyosa gücü anakart psudan parçalara dağıtmıyor mu ?
Evet tek bir led ışık var ekran kartında başka yok oda yanıyor ve ekran kartı ana kartla bağlantılı görünüyor pek anlamadığım için bilemiyorum ama bağlantılılar ana kartla (düzeltme) ekran kartında iki led var ama aldığım günden beri 1 tanesi çalışıyor.

Ekler

• 409AABFC-0E12-4202-8348-325A0701D284.jpeg
    409AABFC-0E12-4202-8348-325A0701D284.jpeg
    3.3 MB · Hit: 106

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,008
İsim
Hasan
Evet tek bir led ışık var ekran kartında başka yok oda yanıyor ve ekran kartı ana kartla bağlantılı görünüyor pek anlamadığım için bilemiyorum ama bağlantılılar ana kartla
vallahi ben de çok bilgili değilim bu konularda ama ışık geliyosa mantıken anakartta sorun olmasa gerek

Top Bottom