Neler Yeni

Kasık fıtığı ameliyatı sonrası kol ve göğüs çalışmak için hareketler

ƥarvios

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert
Merhabalar. Geçen ay kasık fıtığından ameliyat oldum ve doktor bana bir daha ağırlık kaldırmamam gerektiğini söyledi. Bisiklet, yüzme ve koşu gibi sporlar tek başında beni tatmin etmiyor bu yüzden kol ve göğüs kısımlarına da biraz odaklanmak istiyorum ama şuan ağırlık setimle sadece uzaktan bakışabiliyoruz. Yeniden fıtık yaratmayacak ve kol - göğüs kısımlarını efektif bir şekilde geliştirebilecek hareket önerir misiniz?

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Çağatay
Öncelikle geçmiş olsun bende aynı ameliyatı 7 yıl kadar önce olmuştum. Hayatının eskisi gibi olmayacağına kendini alıştırman gerek. Sporsuz kalmazsın ama eskisi gibi olamıyorsun. Ağırlık kaldırırken ameliyat noktandan zorlanıyorsun fazla yürüş koşu yapınca zorlanıyorsun vs vs. Dikkatli olmak zorundasın fit kalmak hafif ağırlıklarla zorlamadan çalışmak gerekiyor. 7 yıl geçmesine rağmen hala vucut eskisi gibi değil.Bel fıtığı gibi bir şey değil bu o bölgede güçlendirebileceğin ve fıtığa karşı oluşturabileceğin sert bir kas kütlesi olmuyor yani. Dikkatli ol yeni haline alışmaya çalış ve kendini zorlama.

ƥarvios

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle geçmiş olsun bende aynı ameliyatı 7 yıl kadar önce olmuştum. Hayatının eskisi gibi olmayacağına kendini alıştırman gerek. Sporsuz kalmazsın ama eskisi gibi olamıyorsun. Ağırlık kaldırırken ameliyat noktandan zorlanıyorsun fazla yürüş koşu yapınca zorlanıyorsun vs vs. Dikkatli olmak zorundasın fit kalmak hafif ağırlıklarla zorlamadan çalışmak gerekiyor. 7 yıl geçmesine rağmen hala vucut eskisi gibi değil.Bel fıtığı gibi bir şey değil bu o bölgede güçlendirebileceğin ve fıtığa karşı oluşturabileceğin sert bir kas kütlesi olmuyor yani. Dikkatli ol yeni haline alışmaya çalış ve kendini zorlama.
Teşekkürler ve de geçmiş olsun. Bir şeyi merak ediyorum. Fazla zorlamamaya çalışıyorum ağrı olsa bırakıcam ama ağrı olmadığından devam ediyorum ve sonrasında içime bir korku düşüyor acaba zarar verdim mi o bölgeye diye. Ağrıyı hissettiğim gibi bırakmak iyi mi yoksa ağrımasa bile kendimi kısıtlamalı mıyım?

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Çağatay
Teşekkürler ve de geçmiş olsun. Bir şeyi merak ediyorum. Fazla zorlamamaya çalışıyorum ağrı olsa bırakıcam ama ağrı olmadığından devam ediyorum ve sonrasında içime bir korku düşüyor acaba zarar verdim mi o bölgeye diye. Ağrıyı hissettiğim gibi bırakmak iyi mi yoksa ağrımasa bile kendimi kısıtlamalı mıyım?
Fıtık zaten fark ettirmez zamanla yırtık oluşturur ve bir süre sonra ağrılar başlatır. O yüzden ağrı hissedene kadar devam etmen doğru değil.

Top Bottom