Neler Yeni

Kazadan sonra ifadem alınmadan suçlu gösterildim

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Merhabalar. Geçen hafta cuma günü motosiklet kazası yaptım. Kaza yaptığım bölgenin yakınlarında 2 tane güvenlik kamerası var ve ikisi de araçlardan ötürü yolu ve kaza yaptığım bölgeyi görmüyor. Kaza yaptığım yol çift şeritli bir yol, vurduğum araç sol şeritte ben ise sağ şeritteyim. Kazayı yaptıktan sonra polis geldi, ifadem alınmadan olayın nasıl gerçekleştiğinde dair (o da bana sorulmadı nasıl çarptığımı anlatmadan) 5 dakikada bir kroki hazırlayıp ben yarı baygın durumdayken bana ceza kağıdını imzalatıp gitti. Olay yerine sonradan gittiğimde olayın bulunduğu bölgeyi gören bir güvenlik kamerası olmadığını gördüm. Ancak bana verilen kağıtta suçlunun %100 ben olduğumu, incelenen kamera görüntülerine göre araçla takip mesafemi korumam gerektiği ancak benim yapmadığım yazıyordu. Tekrar ediyorum, araç sol şeritte, ben sağ şeritteyim. Aynı zamanda sağ şeritte bir çok araç park etmiş durumda yani araç bir anda sağa kırdığında kaçabileceğim bir boşluk da yok. Hız olarak da 40 civarıydım, çok hızlı da değildim. Karakola gidip kamera görüntülerini istediğimde halen kendilerine ulaşmadığını söylediler. Başka bir polise sorduğumda ise o sırada oradan geçen bir araç kamerasından görüntü aldıklarını söylediler. Bu işin içinde başka bir şeyler mi var ben anlamış değilim. Bilenler varsa ve yorumlarsa çok memnun olurum.

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

BALLarDOES

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Ali bey
Görüntü kaydi varsa dosyaya eklemislerdir, yoksada kendin o civardan kamera kaydi arastirmasi yapabilir, tespit ettigin görüntü kayıtlarını civardaki esnaftan alamazsan da polise kamera kaydinin çekildiği yerin adresini bildirip oradan kayitlarin alinmasini isteyebilirsin.
kaza tutanaklarinin aksini ispat edebilirsin, sikayetci olmak istiyorsan da, kaza anina iliskin fotoğraflar, tanik beyani vs yeniden bilirkisi raporu düzenlenmesini veya adli tip trafik ihtisas kurulumdan, kusur tespiti yapilmasini isteyebilirsin.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,871
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Görüntü kaydi varsa dosyaya eklemislerdir, yoksada kendin o civardan kamera kaydi arastirmasi yapabilir, tespit ettigin görüntü kayıtlarını civardaki esnaftan alamazsan da polise kamera kaydinin çekildiği yerin adresini bildirip oradan kayitlarin alinmasini isteyebilirsin.
kaza tutanaklarinin aksini ispat edebilirsin, sikayetci olmak istiyorsan da, kaza anina iliskin fotoğraflar, tanik beyani vs yeniden bilirkisi raporu düzenlenmesini veya adli tip trafik ihtisas kurulumdan, kusur tespiti yapilmasini isteyebilirsin.

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen görüntü falan yok elinde polislerin yoldan geçen bir arabadan aldıkları inandırıcı gelmedi bana
Neye göre beni suçladılar o halde? Tanıdık olma ihtimali var gibi geldi.
Anladım hocam teşekkürler. Aklıma takılan su, kamera kaydı verilmiyor, araçtan aldığı söyleniyor ve olay bölgesinde kaza yerini gösteren kamera da yok.

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimalle polisler çarpan aracın tanıdıkları olduğu için böyle bir karar çıkmış mahkeye vermekten başka yapacak bişey yok gibi duruyor

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimalle polisler çarpan aracın tanıdıkları olduğu için böyle bir karar çıkmış mahkeye vermekten başka yapacak bişey yok gibi duruyor
Tamamdır tesekkurler.

BALLarDOES

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Ali bey
Neye göre beni suçladılar o halde? Tanıdık olma ihtimali var gibi geldi.

Anladım hocam teşekkürler. Aklıma takılan su, kamera kaydı verilmiyor, araçtan aldığı söyleniyor ve olay bölgesinde kaza yerini gösteren kamera da yok.
Sözlü olarak soylenen hersey havadadir, o sebeple savcılığa gidip adina dosya acilip açılmadığını öğren, açılmışsa ilgili savciyla görüşüp talebini ilet, acilmadiysa da adliyelerde müracat savciliklari olur, oraya başvurup, bana kazadan sonra yarali halde evrak imzalatarak kusur yuklediler, benim olayda hicbir ihlalim yok, vakit kaybetmeden kamera kaydi alinmasi icin emniyete muzekkere yazmalarini iste

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Sözlü olarak soylenen hersey havadadir, o sebeple savcılığa gidip adina dosya acilip açılmadığını öğren, açılmışsa ilgili savciyla görüşüp talebini ilet, acilmadiysa da adliyelerde müracat savciliklari olur, oraya başvurup, bana kazadan sonra yarali halde evrak imzalatarak kusur yuklediler, benim olayda hicbir ihlalim yok, vakit kaybetmeden kamera kaydi alinmasi icin emniyete muzekkere yazmalarini iste
Çok teşekkür ederim hocam. Peki olayın içinde "tanıdık" kavramı varsa ceza alırlar mı?

Top Bottom