Neler Yeni

Kazandığım paranın vergisini nasıl vereceğim ?

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Merhabalar ben uzun süredir yayıncılık yapiyorum ve yeni yeni para kazanmaya başladım ilk başta yayıncılık üzerinden kazanılan paradan vergi alınmıyor sanıyordum ama yinede araştırdım vergi aliniyormus 600 bin TL üzeri bir kazanç varsa şirket açma zorunluluğu varmış ama 600 bin TL altı kazanclarda banka hesabından otomatik vergi kesiliyormus ben 600 bin TL altı kazanıyorum ama vergi hesabım yok vergi vermeden bu parayı çekmek de istemiyorum ileride kafam ağrır diye korkuyorum vergi hesabını nasıl açabilirim YouTube da nasıl açılacağına dair bir video bulamadım nasıl açabilirim acaba yardım ederseniz sevinirim teşekkürler
Not: 18 yaşının altındayım

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Merhabalar ben uzun süredir yayıncılık yapiyorum ve yeni yeni para kazanmaya başladım ilk başta yayıncılık üzerinden kazanılan paradan vergi alınmıyor sanıyordum ama yinede araştırdım vergi aliniyormus 600 bin TL üzeri bir kazanç varsa şirket açma zorunluluğu varmış ama 600 bin TL altı kazanclarda banka hesabından otomatik vergi kesiliyormus ben 600 bin TL altı kazanıyorum ama vergi hesabım yok vergi vermeden bu parayı çekmek de istemiyorum ileride kafam ağrır diye korkuyorum vergi hesabını nasıl açabilirim YouTube da nasıl açılacağına dair bir video bulamadım nasıl açabilirim acaba yardım ederseniz sevinirim teşekkürler
Gelir idaresi başkanlığının sitesine girip baktın mı?

YazılımKafa

80+ Silver
En doğrusu vergi dairesine gidip konuşman

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Furkan
Sadece yayıncılıktan kazanıyorsan. Önce vergi dairesine gidiyorsun sosyal medya içerik üreticisiyim diyorsun ve sosyal medya içerik üreticisi banka hesabı açmak istiyorum diyorsun ve sana kağıt veriyorlar onunla istediğin bir bankaya gidiyorsun sosyal medya işerik üreticisi hesabı açmak istiyorum diyorsun. Hesabı açıyorlar sonra o hesap numarasını tekrardan vergi dairesine bildiriyorsun. Sonra aynı hesap numarasını nereden para geliyorsa oraya o hesap numarasını veriyorsun ki o hesaba para yatsın. Ve sadece %15 vergi kesiliyor otomatik olarak. Bunları doğru yapman lazım. Bankacının doğru hesap açtığını anlaman için hesabı açtıktan sonra o hesap numarasına 1 tl yolla %15 anında kesilirse doğrudur demektir. Birde sosyal medya içerik üreticisi kapsamına giriyor musun bunu araştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer giriyorsan bu dediklerimi yap. Hatta sosyal medya içerik üreticiliğine girip girmediğini vergi dairesinden aklı başında birisini bul ona sor bazıları bilmiyor.

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece yayıncılıktan kazanıyorsan. Önce vergi dairesine gidiyorsun sosyal medya içerik üreticisiyim diyorsun ve sosyal medya içerik üreticisi banka hesabı açmak istiyorum diyorsun ve sana kağıt veriyorlar onunla istediğin bir bankaya gidiyorsun sosyal medya işerik üreticisi hesabı açmak istiyorum diyorsun. Hesabı açıyorlar sonra o hesap numarasını tekrardan vergi dairesine bildiriyorsun. Sonra aynı hesap numarasını nereden para geliyorsa oraya o hesap numarasını veriyorsun ki o hesaba para yatsın. Ve sadece %15 vergi kesiliyor otomatik olarak. Bunları doğru yapman lazım. Bankacının doğru hesap açtığını anlaman için hesabı açtıktan sonra o hesap numarasına 1 TL yolla %15 anında kesilirse doğrudur demektir. Birde sosyal medya içerik üreticisi kapsamına giriyor musun bunu araştır.

Eğer giriyorsan bu dediklerimi yap. Hatta sosyal medya içerik üreticiliğine girip girmediğini vergi dairesinden aklı başında birisini bul ona sor bazıları bilmiyor.
Çok teşekkürler

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece yayıncılıktan kazanıyorsan. Önce vergi dairesine gidiyorsun sosyal medya içerik üreticisiyim diyorsun ve sosyal medya içerik üreticisi banka hesabı açmak istiyorum diyorsun ve sana kağıt veriyorlar onunla istediğin bir bankaya gidiyorsun sosyal medya işerik üreticisi hesabı açmak istiyorum diyorsun. Hesabı açıyorlar sonra o hesap numarasını tekrardan vergi dairesine bildiriyorsun. Sonra aynı hesap numarasını nereden para geliyorsa oraya o hesap numarasını veriyorsun ki o hesaba para yatsın. Ve sadece %15 vergi kesiliyor otomatik olarak. Bunları doğru yapman lazım. Bankacının doğru hesap açtığını anlaman için hesabı açtıktan sonra o hesap numarasına 1 TL yolla %15 anında kesilirse doğrudur demektir. Birde sosyal medya içerik üreticisi kapsamına giriyor musun bunu araştır.

Sormayı unuttumda diyelimki yayın yapıyorum ama sponsorluk da aldım yayında reklamını yapıyorum ozmaan bişe degisiyormu ? Yani yayında reklam yapmak için aldığım reklamın parasını da açtığım hesaba mi gönderiyorum yoksa onun için farklı bişe yapmam gerek mi ?

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Furkan
Sormayı unuttumda diyelimki yayın yapıyorum ama sponsorluk da aldım yayında reklamını yapıyorum ozmaan bişe degisiyormu ? Yani yayında reklam yapmak için aldığım reklamın parasını da açtığım hesaba mi gönderiyorum yoksa onun için farklı bişe yapmam gerek mi ?
O reklam gelirini bilmiyorum hocam en sağlıklısı vergi dairesinde iyi bilem birisini bulmalısın. Bir çok kişi bazı şeyleri bilmiyor. Vergi dairesinde bile bilmeyenler var o yüzden oraya anlatıp detaylı yönlendirme alabilirsin

• Beğen
Reaksiyonlar: Mlfz
Top Bottom