Neler Yeni

Kernel Security Chech Failure Mavi Ekran Hatası

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
Merhabalar, oyun oynarken çok nadir mavi ekran hatası alıyorum. Yüksek ihtimal RAM'ler dolduğu için olduğunu düşünüyorum. Birde siz bakar mısınız?

Ekler

• Minidump.rar
    305.9 KB · Hit: 27

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Merhabalar, oyun oynarken çok nadir mavi ekran hatası alıyorum. Yüksek ihtimal RAM'ler dolduğu için olduğunu düşünüyorum. Birde siz bakar mısınız?
Belleklerde ilgili sorun görünüyor. BIOS'a girip Advanced Moda geçip Ai Tweaker sekmesini girip D.O.C.P açıkken Memory Frequency yazan kısmı 4133 MHz'yi onun bir altına çekip dener misin? Eğer gene sorun yaşarsan 3866 MHz'ye çekip dene. Bir de Easy Anti Cheati kaldırıp tekrardan kur.

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belleklerde ilgili sorun görünüyor. BIOS'a girip Advanced Moda geçip Ai Tweaker sekmesini girip D.O.C.P açıkken Memory Frequency yazan kısmı 4133 MHz'yi onun bir altına çekip dener misin? Eğer gene sorun yaşarsan 3866 MHz'ye çekip dene. Bir de Easy Anti Cheati kaldırıp tekrardan kur.
Gta 5 Rage Mp sunucularında oynuyorum, çok optimize değil ve Ramleri çok tüketiyor, arka planda çok fazla uygulamada açık kullanıyorum zaten, ama dediğin gibi 4133'den aşağıya çekeyim. Fakat şöyle bir şey var çok nadiren bu mavi ekran hatasını alıyorum. Düzeldiğini nasıl anlayabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğin ayarları yaptım ve bilgisayarı açtığımda görüntü alamıyorum.

Gta 5 Rage Mp sunucularında oynuyorum, çok optimize değil ve Ramleri çok tüketiyor, arka planda çok fazla uygulamada açık kullanıyorum zaten, ama dediğin gibi 4133'den aşağıya çekeyim. Fakat şöyle bir şey var çok nadiren bu mavi ekran hatasını alıyorum. Düzeldiğini nasıl anlayabilirim?

Hiç bir şekilde mağus klavye ışığıda yok, goruntu alamiyorum.

@Emmree

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin

@Emmree
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakartının üstündeki CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır.
Ekran görüntüsü 2024-01-07 164517.png

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakartının üstündeki CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır.
Alıntıyı görüntüle
Hocam Ramleri söktüm slotlari zaten A2 B2 ye takiliydi. CLRTC yeri ekran kartinin altinda kaliyor, onu sokmeden yapmanin bir yolu yok mu ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam Ramleri söktüm slotlari zaten A2 B2 ye takiliydi. CLRTC yeri ekran kartinin altinda kaliyor, onu sokmeden yapmanin bir yolu yok mu ?
BIOS piline erişebiliyor musun?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Evet erişebiliyorum. Ramları A1 B1 e takip acsam?
BIOS pilini çıkar. PSU kablosu çıkıkken kasanın düğmesine 4-5 defa bas. Birazcıkta basılı tut. Ondan sonra BIOS pilini takıp RAM'leri A2 ve B2 olarak takıp sistemi çalıştır.

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
Evet erişebiliyorum. Ramları A1 B1 e takip acsam?
RAMLARI A1 B1 e takip calistirdim anakarttaki DRAM isigi yaniyor

BIOS pilini çıkar. PSU kablosu çıkıkken kasanın düğmesine 4-5 defa bas. Birazcıkta basılı tut. Ondan sonra BIOS pilini takıp RAM'leri A2 ve B2 olarak takıp sistemi çalıştır.
Pekala deniyeyim.

Dedigini yaptim sarı DRAM isigi sondu, boo1 isigi yesil yaniyor vga isigi beyaz yaniyor fakat goruntu hala yok.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
RAMLARI A1 B1 e takip calistirdim anakarttaki DRAM isigi yaniyor

Pekala deniyeyim.

Dedigini yaptim sarı DRAM isigi sondu, boo1 isigi yesil yaniyor vga isigi beyaz yaniyor fakat goruntu hala yok.
RAM'leri yerine oturtturdun di mi? Çıt çıt sesi geldi mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin

ZoanT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Eren
Evet evet oturttum hocam, ramlerin rgbside yaniyor hatta.
Pc yi acarken anakarttaki isik sari yaniyor, sonra kirmiziya donup sonuyor. Beyaz yanmaya devam ediyor.

Klavye ve mouse'un ışıkları yanıyor mu? Ekran kartını çıkarmaya çalıştın mı?
Yok klavye magus takili deil, ekran kartinida cikarmayi denemedim.

Power kablosu ve hdmi kablosu var sadece televizyona baglayip deniyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,047
Üyeler
146,622
Son üye
kaiserlicht
Top Bottom