Neler Yeni

Kilo verme ve bedeni toplama

Yusufooq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf çaylı
175 boy 97 kiloyum kilo verip verirken de vücudumu toplamak istiyorum hızlı kilo vermek gibi bir düşüncem yok çalıştığım yerde öğlenleri salata yiyorum beslenme ve çalışma programı önelirmisiniz ne yapmam gerekir

burak9956

80+ Bronze
Beslenme ve çalışma programını kendin şekillendirmen gerekiyor. Kilo verme sürecinde kalori takibi yapmalısın, genelde günlük 300-500 arası kalori açığı tavsiye edilir. Yağ yakımı için bol bol su içebilirsin zararlı olmayacak kadar fazla su içmek ayrıca midedeki açlık hissini bi nebze bastırabilir. Bunlar dışında estetik bir görünüm kazanmak istiyorsan ağırlık çalışmalısın.

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
İshak Çakır
Bedeni toplamak için birlikte yapılması gereken birçok şey var . Bunların en önemlileri ; beslenme ,spor ve uykudur. Beslenme için yapman gereken en temel şeyler basit karbonhidratları ( şekerli ve hamur işi yiyecekler ) hayatından çıkarıp bunların yerine protein ağırlıklı yiyecekleri koymandır. Spor içinse kardiyo yerine ağırlık anrenmanı öneririm , kardiyoyu ağırlık antrenmanlarının arkasına ekleyebilirsin . Ağırlık antrenmanı ,kas kütleni arttırmaya yardımcı olur ,artan kas kütlesi de hem duruşunu düzeltir hem de bazal metabolizmanı hızlandırarak yağ yakım sürecine yardımcı olur

Yusufooq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf çaylı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekmek gibi seker gibi yiyecekler 1 seneye yakın kestim sabahları 1 kase yulaf ve muz yiyorum akşamları da salata yanında ise yoğurt et peynir gibi yiyecekler tüketmeye calısıyorum

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
ben 3 ayda 98kg dan 80 e düştüm su diyetiyle başlayıp kalori alımını azaltarak
şuanda günde 1000 1500 arası kalori alıyorum kilomu sabit tutmak için

CiftciAli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ali
Ekmek gibi seker gibi yiyecekler 1 seneye yakın kestim sabahları 1 kase yulaf ve muz yiyorum akşamları da salata yanında ise yoğurt et peynir gibi yiyecekler tüketmeye calısıyorum
Şekeri kestiysen o halde 1.5 litre suya 1 limon sık su ihtiyacın oldukça ve bol bol bu karışımı iç. Limon yağların baş düşmanıdır. Ama tabii bu taktik tek başına sökmez yukardaki arkadaşların dediklerinin hepsi doğru

Yusufooq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf çaylı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yediklerimin kaç kalori olduğunu nasıl hesaplaya bilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri