Neler Yeni

Kilo Vermek İçin Taktik Önerisi

Paradoxy

80+
Selam arkadaşlar yaklaşık olarak spor yapmadan 15 kilo vermem gerekli sonra direk spor yapacağım o yüzden aç kalarak veya az yiyerek diyet yapmayı düşünüyorm kilo verdiren yiyecek tavsiyeniz nedir mesela yeşil çay gibi günde 1 bardak içerim ? @Furkan Karagülle

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ben genelde zayıf biriydim. Bu aralar kilo almaya başladım. Zayıf olma sebebim düzenli olarak bisiklet sürmek ve stresli yaşammış.

Yeşil çay içebilirsiniz. Bol bol su içebilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırabilirsiniz. Protein tüketimini arttırıp spor yapabilirsiniz.
Bu şekilde kolayca kilo vermek mümkün.

Paradoxy

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben genelde zayıf biriydim. Bu aralar kilo almaya başladım. Zayıf olma sebebim düzenli olarak bisiklet sürmek ve stresli yaşammış.

Yeşil çay içebilirsiniz. Bol bol su içebilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırabilirsiniz. Protein tüketimini arttırıp spor yapabilirsiniz.
Bu şekilde kolayca kilo vermek mümkün.
filtra kahve var evde iç zayıflar diyorlar içmeye gerek var mı yoksa günde 2.5 litre su mu daha mantıklı olur

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,076
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Gel sana anlatayım 186 boy 54 kiloyum 😂

Bünyamina

80+ Gold

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
filtra kahve var evde iç zayıflar diyorlar içmeye gerek var mı yoksa günde 2.5 litre su mu daha mantıklı olur
Kahve ve beraberinde su içmek daha iyi olacaktır. Su 12 bardak olsun. (2.4 litre)

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Furkan SARIGÖL
Spor yapmadan vermek için bazı kürler var onlara bak.Ekmek ,şeker, hazır paketli gıdalar yemeyeceksin.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,076
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
tam zarganaya benim boyda 186 aslında kilo alıp spor yapsan iyi olur reyiz nasıl verdin dinliyom hacı abi
Spor yapıyorum evde ama ağırlıklı karın kası çalışıyorum eskiden kilolu biriydim göbek vardı bariz şekilde

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
kilo vermenin temel yolu kalori kısıtlamasıdır. yağı ya da karbonhidratı diyetinizden tümüyle kaldırmak sağlıklı bir seçim olmaz. öğünlerinizi küçültün ve spor yapın. en önemlisi ise bir diyetisyene başvurun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gel sana anlatayım 186 boy 54 kiloyum 😂
15,6 bmi?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Şeker, fazla hamur işi, hazır gıda, fazla karbonhidrat ve yağ. Bunlardan uzak durman gerekli. Çok şekerli olan meyveler (üzüm gibi) de dahil. Proteini bol, vitamini bol besinler tüketmen gerekiyor.

Karbonhidratı tamamen kesmen sağlıklı olmaz, günde en az bir dilim ekmek yiyebilirsin mesela. Ya da iki günde bir, sen nasıl istersen. Ama karbonhidrat da vücudun bir gereği olduğu için tamamen kesmemelisin.

Günlük bir yemek planı çıkarmalısın kendine, aklına her estiğinde ya da canın atıştırmalık bir şeyler istediğinde bir şeyler yemek yerine düzenli aralıklarda beslenmek daha sağlıklı ve hızlı kilo vermeni sağlar. Atıştırmalık bir şeyler istiyorsan da fındık-fıstık ve ceviz gibi kuruyemişleri, az ama öz bir şekilde tüketebilirsin. Akşam saatlerinden sonra ve geceleri bir şey yememelisin. Akşam saatleri meyve, kuruyemiş yiyebilirsin aşırıya kaçmamak şartıyla ama gece geç saatlerde kesinlikle bir şey yememelisin. Akşam yemeğinde barbunya, fasulye gibi besinleri tercih edebilirsin.

Bol bol sıvı tüketmelisin. Sıvıdan kastım enerji içeceği değil, bol bol su içmen gerekiyor. Sıvı olarak çay ve kahveyi de tercih edebilirsin ama kahve olarak Nescafe önermem, fazla yağlı. Onun yerine doğal kahveleri tercih edebilirsin.

Arada bir yemelik meyveli yoğurt yapabilirsin kendine. Biraz çilek, muz, elmayı mixer'den geçirip EV YAPIMI yoğurtla beraber karıştırınca gerçekten lezzetli ve sağlıklı oluyor.

Bunlar haricinde bir şey yok, zaten "dengeli ve düzenli beslenmek" bu oluyor ve kilo vermen için en sağlıklı-doğru yöntem bu. Saydığım besinleri fazla olmamak kaydıyla düzenli bir şekilde tüketirsen zaten kilo verirsin. Ben olsam en azından şınav, mekik çeker; evde varsa da hafif ağırlıkla egzersiz yapardım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
UmutUgurlu
Selam arkadaşlar yaklaşık olarak spor yapmadan 15 kilo vermem gerekli sonra direk spor yapacağım o yüzden aç kalarak veya az yiyerek diyet yapmayı düşünüyorm kilo verdiren yiyecek tavsiyeniz nedir mesela yeşil çay gibi günde 1 bardak içerim ? @Furkan Karagülle
Knk en kolay yolu kalori açığı vermek. ben 12 kilo verdim bu sayede. günlük kalori ihtiyacını hesapla ona göre 300-500 kalori açık ver evde egzersiz de yapabilirsin ege fitness in çok kalori yaktıran egzersizleri var mesela ben beslenmeye fazla dikkat etmedim sadece kaloriye göre yedim ama sen yinede ağırlıklı olarak protein içerikli ve sağlıklı beslen

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,117
Üyeler
152,616
Son üye
Kemal2323323
Top Bottom