Neler Yeni

❌İndirim Bitti! KIOXIA 1TB Exceria Plus SSD ( Gece İndirimi ) KUTUSUZ Sepette 1782 TL

Arkadaşlar 400 gb veri kopyaladım 75 dereceyi gördü aradan 2-3 gün geçti artık bir şey kopyalamıyorum bazen bakıyorum sıcaklık değerlerine 45-50 derece arası boştayken ama belli bir süre sonra 80 dereceyi gördü hiç bir şey kopyalamıyorum aktarmıyorum neden böyle oluyor
Ah be kankam büyük ihtimal dramleri yaktın sen. Soğutucusuz kullanacaksanız uzun süre stress altına sokmayın bu ssd'yi çünkü ısınan bir model. Atacaksanız 50 gb atın 5dk dinlensin sonra bir 50 gb daha böyle böyle atarsanız sağlıklı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ertuğrul Yavuz
Arkadaşlar 400 gb veri kopyaladım 75 dereceyi gördü aradan 2-3 gün geçti artık bir şey kopyalamıyorum bazen bakıyorum sıcaklık değerlerine 45-50 derece arası boştayken ama belli bir süre sonra 80 dereceyi gördü hiç bir şey kopyalamıyorum aktarmıyorum neden böyle oluyor
soğutucu pad var mıydı? Bu tür büyük dosyaları dinlendire dinlendire aktarılması gerektiğini söyleyen arkadaş haklıymış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
Ah be kankam büyük ihtimal dramleri yaktın sen. Soğutucusuz kullanacaksanız uzun süre stress altına sokmayın bu ssd'yi çünkü ısınan bir model. Atacaksanız 50 gb atın 5dk dinlensin sonra bir 50 gb daha böyle böyle atarsanız sağlıklı olur.
hocam 400gb ı tek seferde aktarmadım parça parça aktardım aktarırkende en fazla 75 dereceyi gördü yazılım güncellemeside yaptım ssd ye ama bilemedim garantiye girermi acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ertuğrul Yavuz
Değişim isteyebilir mi arkadaş? Kullanıcı hatası gerçi de, belki değişim talep etse pozitif dönüş alabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
soğutucu pad var mıydı? Bu tür büyük dosyaları dinlendire dinlendire aktarılması gerektiğini söyleyen arkadaş haklıymış.
ama durup dururken 80 dereceyi gördü anlamadım laptopta kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ertuğrul Yavuz
hocam 400gb ı tek seferde aktarmadım parça parça aktardım aktarırkende en fazla 75 dereceyi gördü yazılım güncellemeside yaptım ssd ye ama bilemedim garantiye girermi
Denemeden bilemeyiz, denemekten zarar gelir mi...
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama durup dururken 80 dereceyi gördü anlamadım laptopta kullanıyorum
İşlemcinin direkt yanında mı ssd yuvası? O tür tasarım hataları sıcaklığa sebep olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
50mb saniye ye kadar iniyor diğer ssd de böyle bir problem yok ısınmıyorda

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-11 164941.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-11 164941.png
    255.9 KB · Hit: 50
50mb saniye ye kadar iniyor diğer ssd de böyle bir problem yok ısınmıyorda
Hocam prossd adında Rus bir SSD uzmanı var onun detaylı analizini yapmadığı ssd yok piyasada. Soğutucu bloğu bulunmayan markadan bağımsız her ssd'de büyük dosyaları part part atın yoksa ssd kendini bitirir diyordu.
Rus arkadaşın kanalı bu.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
SSD bu kadar yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmamalı ben ısınan modellerde m2 soğutu + pad + fan kombosu yapıyorum yoksa ömrü ve sağlığı açısından sorun çıkarıyorlar. Garantiye yolla çok ısınıyor de değişim iste senin ki mortingen şıtrayze olmuş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
mustafa aslan
Aradım vatan müşteri hizmetlerini kutusuna koyun faturasıyla birlikte vatan şubesine bırakın gerekli incelemeler yapılır dedi kutusu yok dedim benzer bir kutuya koyun zarar görmesin dedi

SSD bu kadar yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmamalı ben ısınan modellerde m2 soğutu + pad + fan kombosu yapıyorum yoksa ömrü ve sağlığı açısından sorun çıkarıyorlar. Garantiye yolla çok ısınıyor de değişim iste senin ki mortingen şıtrayze olmuş.
Biraz bilinçli kullanılırsa aslında çokta sıkıntı olmuyor. Bir oyun açılırken en fazla 1-2 gb ön yükleme yapıyor bu iş yükü en dandik ssd için bile çocuk oyuncağı. Oyunu diske taşırken çok ısı çıkıyor. Bu ssd ile 50 gb'dan büyük videolar için render alınmasını da asla önermiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aradım vatan müşteri hizmetlerini kutusuna koyun faturasıyla birlikte vatan şubesine bırakın gerekli incelemeler yapılır dedi kutusu yok dedim benzer bir kutuya koyun zarar görmesin dedi
Bence yardımcı olurlar hocam. Kutu olarak ilaç kutusu gibi bişeye koymayın hocam. Telefon kutusu büyüklüğünde sert kartondan olan bir kutu olsun. Elinizde ÖSYM'nin dağıttığı kalem kutuları varsa onun içine peçete üstüne ssd'yi koyup sonra dışınada başka büyük kutu koymanız daha iyi koruma sağlayacaktır.
1726063570560.png

Son düzenleme:
Top Bottom