Neler Yeni

Klavyelere fazla para ödemenin artısı var mı?

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
haro
Arkadaşlar mouse'a ben 200 TL gibi fiyatları ödemeye acımıyorum ama klawyeye gelince iş degişiyor. Bilgisizim bu konuda aslında bilgiliyim demiyorum. Klawyeye 500 TL gibi ücret ödeyenler görüyorum ve bana çok saçma geliyor. Dolar arttıgı için klawyeye max 50-100 TL arası ödeyebilirim şahsen. Klawyenin önemi nedir? Mouse'u biliyorum fps oyunlarda kalitesini konuşturuyor.

Tost Kayaoğlu

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Arkadaşlar mouse'a ben 200 TL gibi fiyatları ödemeye acımıyorum ama klawyeye gelince iş degişiyor. Bilgisizim bu konuda aslında bilgiliyim demiyorum. Klawyeye 500 TL gibi ücret ödeyenler görüyorum ve bana çok saçma geliyor. Dolar arttıgı için klawyeye max 50-100 TL arası ödeyebilirim şahsen. Klawyenin önemi nedir? Mouse'u biliyorum fps oyunlarda kalitesini konuşturuyor.
Şimdi zaten şöyle bir mantık var mesela 3 yıllık kullanımda
300 TL verip 1 tane kaliteli klavyede alabilirsin ve 3 yıl kullanabilirsin
Yada 50 TL ye dandik bir klavye alıp 6 7 kez değiştirerek 3 yıl kullanırsın
Mantık olarak aynı hesaba geliyor
Ve performans konusunda öyle aman aman bir farkı yok ama sana yaşattığı hissiyat oyundan daha çok zevk almanı sağlar
Ve buda doğal olarak oyundaki performansını arttırır
Bazı klavyelerde makro tuşları var mesela buda bir artı kalitesiz klavyelerde bu özellik yok genel olarak

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Pahalı klavyeler daha uzun ömürlü öncelikle ve RGB olması hoşuma gidiyor tuşların basımı daha rahat ve daha hızlı algılıyor malzeme kalitesi ve ergonomisi daha iyi

• Beğen
Reaksiyonlar: -Yec

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,111
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
100 TL bandinda rush rk 131 oneririm.
Ama inanki klavyenin de cok fazla önemi var.
Neyde rahat ediyorsaniz hangi klavyeyi daha rahat kullaniyorsan onu almak daha mantıklı.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
haro
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi zaten şöyle bir mantık var mesela 3 yıllık kullanımda
300 TL verip 1 tane kaliteli klavyede alabilirsin ve 3 yıl kullanabilirsin
Yada 50 TL ye dandik bir klavye alıp 6 7 kez değiştirerek 3 yıl kullanırsın
Mantık olarak aynı hesaba geliyor
Ve performans konusunda öyle aman aman bir farkı yok ama sana yaşattığı hissiyat oyundan daha çok zevk almanı sağlar
Ve buda doğal olarak oyundaki performansını arttırır
Bazı klavyelerde makro tuşları var mesela buda bir artı kalitesiz klavyelerde bu özellik yok genel olarak
Bir klawye aldım 2015 te 50 TL bile degildi. 20 TL ye aldım. hala kullanıyorum. :D

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Konfor, kalite, uzun ömürlülük, görünüş gibi birçok fark var.

pargali

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Veysel Gökçe
Valla ben 3 yıl önce A101 den 50 liraya piranha klavye almıştım gayette beni bu zamana kadar getirdi gayette rahat bence arkadaşımızın da dediği gibi şans meselesi ama arkadaşımda kullanıyor gayet sağlam bütçesi olmayanlar için tavsiyemdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,512
Üyeler
141,591
Son üye
yurtdisisiparis
Top Bottom