Neler Yeni

KLİMA ALACAĞIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
Bütçe
30000
Dostlar selamlar, klima arayışındayım bir an önce karar verim almam gerekiyor.

Kendimce yaptığım araştırmalarla bu modeller arasındayım. Kaira Markasına Wifi kontrol özelliği ve fiyat konusunda biraz daha sıcak bakıyorum. Wifi kontrol özelliği ne kadar önemli, hangi model F/P olarak iyi yardımcı olursanız sevinirim. Sizlerin de önerilerine açığım.

Not: 12000 BTU VE 18000 BTU Arasında çok kararsızım evimiz 3+1 ama 100 metre kare civarında. Planım şu yönde klimayı odama takıp evi de serinletmesini bekliyorum. Öyle çok bir beklentim yok, Mersin sıcağında evimizde nefes alabilelim yeter.

soul

80+ Silver
Belirmek isterim ki klima evi soğutmak için değil bulunduğu odayı soğutmak/ısıtmak içindir. Eğer ki öyle kullanılacaksa fatura çok tuzlu gelir ve klima haddinden fazla yorulup ömründen yer.

Reindi

80+ Silver
Dostlar selamlar, klima arayışındayım bir an önce karar verim almam gerekiyor.

Kendimce yaptığım araştırmalarla bu modeller arasındayım. Kaira Markasına Wifi kontrol özelliği ve fiyat konusunda biraz daha sıcak bakıyorum. Wifi kontrol özelliği ne kadar önemli, hangi model F/P olarak iyi yardımcı olursanız sevinirim. Sizlerin de önerilerine açığım.

Not: 12000 BTU VE 18000 BTU Arasında çok kararsızım evimiz 3+1 ama 100 metre kare civarında. Planım şu yönde klimayı odama takıp evi de serinletmesini bekliyorum. Öyle çok bir beklentim yok, Mersin sıcağında evimizde nefes alabilelim yeter.
bütün evi soğutmak istiyorsan 60-70k BTU alacaksın 12000 bulunduğun odaya anca yeter

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belirmek isterim ki klima evi soğutmak için değil bulunduğu odayı soğutmak/ısıtmak içindir. Eğer ki öyle kullanılacaksa fatura çok tuzlu gelir ve klima haddinden fazla yorulup ömründen yer.
Yani en azından diğer kapıları kapatıp odamın ve salonun kapısını açık bıraksam 2 odayi sogutmaz mi odalar küçük ve yan yana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütün evi soğutmak istiyorsan 60-70k BTU alacaksın 12000 bulunduğun odaya anca yeter
Anladim kaira markasinin daikin markasına ait olduğu söyleniyor onun 18k BTU modelini alsam 2 oda için yeterli olur mu acaba.

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Yani en azından diğer kapıları kapatıp odamın ve salonun kapısını açık bıraksam 2 odayi sogutmaz mi odalar küçük ve yan yana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladim kaira markasinin daikin markasına ait olduğu söyleniyor onun 18k BTU modelini alsam 2 oda için yeterli olur mu acaba.

eneskaya6

80+ Silver
Diger odalar icin kesinlikle 18binlik al ve baymak öneririm ic malzeme kalitesinden dolayı

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
15000 btu çıktı önerilen 18000 btu diyor.

Model marka konusunda kairayi bulabildim en fp olarak. Sizlerin marka model öneri var ise bekliyorum.
en uzun ömürlülüüler arçelik diye biliyorum ama soğutma performansı olarak mitshubisiyi öneriyorlar genelde kklimacılar

eneskaya6

80+ Silver
Buna bakabilirsin arceligin yan markasi spor salonumuzda kullaniyoruz 2 senedir
18binlik arcelik mi 24binlik altus mu deseler 24binlik altus tercih ederim. Bütün evi soğutursun

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,029
İsim
Ahmet Şeker
ev 2+1 ve 70 metrekare olmasına rağmen salondaki 18k btu klima sadece salonu ve biraz da koridoru soğutabiliyor odalar dipdibe diğer odalarda hiç hissedilmiyor bilgin olsun

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
can
Benim yazlık küçük 70m2 2+1 24 btu baymak elegant plus var tüm odaların kapısını açıp klimayı çalıstırınca güzel sogutuyor evi yurt dışı marka alıcaksan mutsıbıshı electrıc, türk malı alıcam dersen baymak başka marka bakma derim

• Beğen
Reaksiyonlar: soul
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom