Neler Yeni

Klima Önerisi Hangi Marka Almalıyım?

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
854
İsim
Batuhan Kılıç

Fiyatlar uçmuş tabi , 8 ay önce yarı fiyatına almıştım , 60 m2 Eczanemde kullanıyorum hem ısıtma hem soğutma olarak , 18000 BTU bu güneşe yetmez demişlerdi , içerisi 30 derecenin altına düşmez demişlerdi , ortalama 26 derecede gayet iyi bir şekilde çalışıyor , performanslı , yazılım desteği çok iyi ve BEDAVAYA SOĞUTUYOR , diğer markaları bilmiyorum fakat klimadan yana soğutma ücreti olarak aşırı memnunum
GÜNDE ORTALAMA 8 SAAT ÜSTÜNDE ÇALIŞIYOR , SÜREKLİ KAPI AÇILIP KAPANIYOR VE KLİMA AÇMAZSAM İÇERİSİ 36 DERECE OLUYOR (FARMAKİT VERİSİ %100 DOĞRU VERİ)
Ona rağmen 1 aylık yakıt sarfiyatım aylık 75-80 kw

Değerlendir dostum
WhatsApp Görsel 2023-07-23 saat 13.52.53.jpg

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
onlar hakkında bilgi yok hocam yalan söylemeye gerek yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

o zaman hocam 12000btu midea vs. alsanız yeter hocam abartmaya elektrik fiyatlarının bu noktada olduğu ülkede fatura şişirmeye gerek yok
Mıtsubishu eminim çok iyidir montaj dahil fiyatları 22.000 bir model de. Midea falan montajsız fiyatları 16 17 gibi montajla aynı olur

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,872
İsim
göksel yurtcan
Mıtsubishu eminim çok iyidir montaj dahil fiyatları 22.000 bir model de. Midea falan montajsız fiyatları 16 17 gibi montajla aynı olur
aynı olacağını sanmam sizin oralardaki bayilerlelede bir görüşüp fiyat alın derim hocam

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Merhabalar, öncelikle açılın klimacı geldi diyebilim Mitsubishi Electric klima bayi ve servisiyim.
Bazı çok bilen arkadaşlar demişler ki flitreler değişirse soğutma değişir diye hiç bir zaman flitre değiştirmenize gerek yok flitre kirliyse yıkayın takın flitre ancak delinir veya parçalanırsa değişir tek değişen flitreler karbon veya hepa gibi kömürden veya kartondan oluşan yıkanamayanlardır onlarda zaten sigara paketinden azıcık uzun ve ısıtma soğutma ile alakası yok.

Gaz yenilenme vakiti gelmemiş denmiş ancak gaz yenilenmesi diye bir şey yok yapılan testlerde gazların bir ömürü yok içerisine oksijen veya başka bir bileşen girmediği sürede gaz değişimi gaz bitti diye bir şey yok inanmayın kaçak olmadığı sürece gaz BİTEMEZ.

110 M2 evi 18.000 klima yeterli gelmez bunun bir hesabı var ve öyle şu m2 şu klima denemez hangi bölge de olduğunuz veya evin kuzeye güneye bakması evde izolasyon olması da etkendir.

Sıfır klima alacaksanız markalara göre farklılık göstersede 4-5 metre borulamaya kadar montaj ücretsizdir.

Markalara gelecek olursak whitewesting house marka bulmanız çok zor türkiye de yoklar bulacaklarınız da ikinci el klasik cihazlar olur.
Sigma ve vestel den uzak durmanızı tavsiye ederim.Midea için servis konusunda sorun yaşama ihtimaliniz yüksek
Klima seçerken de en az A+ olması inverter olması ve R32 gaz lı olmasına dikkat ediniz.
Ortama havalı girdin öneri bekliyoruz 😂

aynı olacağını sanmam sizin oralardaki bayilerlelede bir görüşüp fiyat alın derim hocam
Ufak rakamlar fark edebilir. Mutsibushu servis konusunda daha iyi olacaktır.

Engeuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Ng3
Sıfır alacaksanız 4-5 metre dahil oluyor fiyatlara sadece elektriği sizin çektirmeniz gerekir.
Diğer arkadaşın dediği gibi klimanın büyüklüğü değil de konulan yerde çok önemli diğer odaya da gitmesini istiyorsanız diğer odanın kapısını da gören bir yerde olmasında fayda var.
En kötü ihtimalle klimanın iç ünitesini koyduğunuz yer oda kapısının karşısında olabiliyorsa diğer yerlere gitmesi daha kolay olacaktır.
110 m2 yere gelecek olursak açık alan olduğunu arada bölme olmadığını marmara bölgesinde olduğunu düşünürsek en az 40.000 btu üzerinde bir klima lazım olur öyle 18.000 btu klima ile çözülemez.
Benim size nacizane tavsiyem mitsubishi electric almanız olacaktır ancak bütçeniz yetmiyorsa veya ben sadece klima ile ısınmayacağım diyorsanız başka marka da olabilir.

Evinizi görmeden anlattığınzı kadarı ile size markalara göre değişiyor 15.000 veya 16.000 btu bir klima yeterli olacaktır.
Marka olarak da LG Beko Arçelik 3 marka da aynı banttan çıkıyor cihazların tamamı aynı bunlar olabilir başka marka olarak da Baymak güzel fiyat performans olarak veya Samsung un windfree veya V şeklinde kasası olmayan düz cihazlarını önerebilirim.(windfree önermememde ki sebep siz tek klima ile diğer yerlere de gitsin istediğiniz için ama yatak odasına koyarsanız çok güzel oluyor)

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Sordum adamlar fiyat bile veremiyor. Takılacak yere göre değişir demiş usta.

Sıfır alacaksanız 4-5 metre dahil oluyor fiyatlara sadece elektriği sizin çektirmeniz gerekir.
Diğer arkadaşın dediği gibi klimanın büyüklüğü değil de konulan yerde çok önemli diğer odaya da gitmesini istiyorsanız diğer odanın kapısını da gören bir yerde olmasında fayda var.
En kötü ihtimalle klimanın iç ünitesini koyduğunuz yer oda kapısının karşısında olabiliyorsa diğer yerlere gitmesi daha kolay olacaktır.
110 m2 yere gelecek olursak açık alan olduğunu arada bölme olmadığını marmara bölgesinde olduğunu düşünürsek en az 40.000 btu üzerinde bir klima lazım olur öyle 18.000 btu klima ile çözülemez.
Benim size nacizane tavsiyem mitsubishi electric almanız olacaktır ancak bütçeniz yetmiyorsa veya ben sadece klima ile ısınmayacağım diyorsanız başka marka da olabilir.

Evinizi görmeden anlattığınzı kadarı ile size markalara göre değişiyor 15.000 veya 16.000 btu bir klima yeterli olacaktır.
Marka olarak da LG Beko Arçelik 3 marka da aynı banttan çıkıyor cihazların tamamı aynı bunlar olabilir başka marka olarak da Baymak güzel fiyat performans olarak veya Samsung un windfree veya V şeklinde kasası olmayan düz cihazlarını önerebilirim.(windfree önermememde ki sebep siz tek klima ile diğer yerlere de gitsin istediğiniz için ama yatak odasına koyarsanız çok güzel oluyor)
Oturma odası ve salon için kullanıcam. Koymayı düşündüğüm yer balkon kapısına yakın sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum pvc kapı yok. Oradan diğer odaya rahatlıkla hava üfler

https://www.trendyol.com/mitsubishi...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.57.1 bakar mısın buna

Son düzenleme:

Engeuc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Ng3
Bu Mitsubishi Heavy benim size önereceğim Mitsubishi Electric Türkiye de maalesef Mitsubishi ön adını kullanan iki marka var ve ikisi de birbirinden ayrı firmalar bu çok karıştırılıyor.Bu attığınız kötü bir klima değil ancak gerçek mitsubishi değil Mitsubishi Electric de bunun değerinde ki 12.000 btu klimanın fiyatı MSZ-HR35VF 24.100 Tl onu alacağınıza bunu alın derim.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bu Mitsubishi Heavy benim size önereceğim Mitsubishi Electric Türkiye de maalesef Mitsubishi ön adını kullanan iki marka var ve ikisi de birbirinden ayrı firmalar bu çok karıştırılıyor.Bu attığınız kötü bir klima değil ancak gerçek mitsubishi değil Mitsubishi Electric de bunun değerinde ki 12.000 btu klimanın fiyatı MSZ-HR35VF 24.100 TL onu alacağınıza bunu alın derim.
Dediğiniz ürünü bulamadım ve 24.000 çok para benim için o kadar verebiliceğimi sanmıyorum. 20.000 bile zordu benim için.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,357
İsim
Berkay BABUCCU
Mersinin anamur ilcesinde yasamis biriyim.Cankiriya arcelik12325 klima aldim 12k btu.Klimadan üşüyorum eşim açıyor ben kapatıyorum.Gercekten kaliteli tavsiye ederim.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Mersinin anamur ilcesinde yasamis biriyim.Cankiriya arcelik12325 klima aldim 12k btu.Klimadan üşüyorum eşim açıyor ben kapatıyorum.Gercekten kaliteli tavsiye ederim.
2 Oda birden soğutmak istiyorum odalar da çok küçük sayılmaz. PVC kapılar ısı yalıtım olmadığı için de soğutması daha zor olacaktır bizim evde.

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bende mayıs ayında aldım ama fiyatlar uçmuş. Salonda kullanıyorum ama kapıya bakar konuma yerleştirtmiştim klimayı dolayısıyla koridora da üflüyor. Hava kalitesi olarak güzel hatta çok düşüğe almaya gerek bile kalmıyor buz gibi yapıyor odayı.
İyice kararsız kaldım herkes deneyimlerini anlatıyor çok güzel ama karar veremiyorum. Mitsubishı iyi olabilir ama çok pahalı kesinlikle 24.000 falan veremem. Baymak 16.000 17.000 civarı montaj dahil

Top Bottom